Galbūt manote, kad jūsų rankšluostis yra tinkamas, nes jį naudojate tik ant švaraus kūno, bet pagalvokite dar kartą. Net ant ką tik nuplautos odos gali būti mikrobų ir bakterijų, kurios, kai nusausinsite odą, persiduos ant rankšluosčio.
Be to, vonios kambariai yra šiltos ir drėgnos patalpos, todėl čia yra puiki terpė daugintis bakterijoms, o tai reiškia, kad ant rankšluosčio gali patekti ir ore esančių bakterijų bei pelėsių.
Džiovindami ką tik nuplautą odą rankšluosčiu, ant kurio gali būti kelių rūšių bakterijų, galite užsikrėsti įvairiomis infekcijomis. Norint to išvengti, reikia dažnai ir kruopščiai skalbti rankšluosčius, rašo goodhousekeeping.com.
Kaip dažnai turėtumėte skalbti rankšluosčius?
Nepanikuokite, rankšluosčių nebūtina skalbti po kiekvieno naudojimo. GHI ekspertų teigimu, kad rankšluosčiai būtų higieniški, pakanka juos skalbti kas 3 ar 4 kartus.
Tačiau sporto salėje naudojamus rankšluosčius rekomenduojame skalbti po kiekvieno naudojimo. Sporto salėje naudojami rankšluosčiai ne tik būna padengti prakaitu, bet ir gali turėti sąlytį su daugybe ore esančių bakterijų.
Rankų rankšluosčius reikėtų skalbti bent kartą per savaitę. Tačiau namų ūkiuose, kuriuose yra naminių gyvūnų, vaikų ir dažnai lankosi svečiai, rankų rankšluosčius gali tekti skalbti net kas 2 ar 3 dienas.
Kaip geriausia skalbti rankšluosčius?
Patikrinkite rankšluosčių priežiūros etiketę ir skalbkite karščiausioje leistinoje temperatūroje, geriausia 60 °C, nes taip sunaikinsite visus ant rankšluosčio galinčius būti mikrobus.
Rankšluosčiams skalbti naudokite biologinius miltelius. Biologiniuose milteliuose yra fermentų, kurie padės suardyti baltymines ir riebalines dėmes. Optiniai balikliai ir balinimo medžiagos padės išlaikyti baltus ir šviesius rankšluosčius.
Spalvotiems rankšluosčiams skalbti naudokite specialiai spalvotiems rankšluosčiams skirtą biologinį skalbiklį, kuris padės sustabdyti jų išblukimą.
Audinių kondicionierius mažina rankšluosčių sugeriamumą, todėl patariame jo nenaudoti, bet jei norite naudoti, tai darykite saikingai.
Džiovinimas džiovyklėje yra geriausias būdas išlaikyti rankšluosčius purius ir minkštus, tik prieš dėdami į džiovyklę būtinai juos gerai pakratykite. Tačiau jei norite sumažinti sąskaitas, džiovinkite ant oro džiovintuvo arba lauke. Nedėkite rankšluosčių ant radiatoriaus, nes jie per daug išdžius ir taps kieti.
Kaip turėtumėte laikyti rankšluosčius?
Šviežiai išskalbtus rankšluosčius laikykite sulankstytus šiltoje ir sausoje vietoje, pavyzdžiui, spintoje.
Gali būti viliojanti mintis laikyti krūvą rankšluosčių ant lentynos vonios kambaryje, tačiau tokioje šiltoje ir drėgnoje aplinkoje rankšluosčiai gali susidurti su ore esančiais mikrobais ir tapti bakterijų ir pelėsių veisimosi vieta dar prieš juos panaudojant.
Laikant rankšluosčius tarp naudojimo, svarbiausia, kad jie kuo greičiau išdžiūtų. Pakabinus vonios rankšluostį ant kabliuko, esančio ant vonios kambario durų, aplink rankšluostį cirkuliuos nepakankamai oro, todėl jis džiūsta daug ilgiau.
Vietoj to rankšluosčius uždenkite ant rankšluosčių džiovintuvo arba džiovinkite ant džiovyklės ar skalbimo linijos. Netgi pakabinti virš turėklo yra geresnis variantas nei suglamžyti ant kabliuko ir taip drėgname vonios kambaryje.
Ar galite viskam naudoti vieną rankšluostį?
Tai iš tiesų priklauso nuo asmeninių pageidavimų. Griežtų taisyklių nėra, bet dauguma žmonių yra linkę vonios kambaryje turėti atskirą rankšluostį šviežiai nuplautoms rankoms nusausinti. Tai taip pat reiškia, kad svečiams, apsilankiusiems jūsų tualete, nereikės džiovinti rankų ant jūsų vonios rankšluosčio.
Be atskiro rankų rankšluosčio, galite turėti ir rankšluostį, skirtą plaukams apvynioti. Ir nors kai kurie ekspertai siūlo naudoti atskirą rankšluostį veidui, iš tikrųjų labai nedaugelis iš mūsų tai daro, o jei rankšluosčius dažnai plaunate, tai iš tikrųjų būtina tik tuo atveju, jei jūsų veidas linkęs į spuogus ar aknę.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!