Pelargonijos pamėgtos ne tik dėl savo žiedų grožio ir spalvingumo, šios gėlės žydi iki pat šalnų, nėra lepios ir nereikalauja išskirtinės priežiūros. Vis tik, auginantiems pelargonijas lauke reikia nepamiršti rudenį jas iškasti.
Iškastas pelargonijas patariama sudėti į kartoninę dėžę ar popierinį maišel, tačiau tiks ir paprastas šiukšlių maišas ir taip išlaikyti per žiemą – kitąmet gėlės atžels, pavasarį išleis naujus stiebus ir galiausiai nudžiugins žiedais.
Kaip išlaikyti pelargonijas per žiemą
Pelargonijas reikia iškasti dar prieš prasidedant rudeninėms šalnoms. Nuo iškastų pelargonijų nupurtykite žemę, tačiau plauti ar kruopščiai nuvalyti kiekvieną žemės gabalėlį nebūtina.
Kelias dienas iškastus pelargonijų kelmus palaikykite pavėsingoje vietoje, kad šie išdžiūtų. Šis žingsnis itin svarbus – tai per žiemą padės išvengti grybelinių ir kitų ligų.
O toliau viskas itin paprasta, tereikia sudėti nudžiovintus kelmus į kartoninę dėžę ir ją uždaryti, galima rinktis ir popierinį maišelį ar didelį šiukšlių maišą, tačiau nepamirškite jo užrišti, rašo gardengatemagazine.com.
Rekomenduojama pelargonijas laikyti šaknimis į viršų. Teigiama, kad taip drėgmė geriau nukeliauja į stiebus. Kad ir kaip bebūtų, toks pelargonijų laikymas joms nepakenks ir net gali padėti.
Pelargonijas laikykite vėsioje, sausoje vietoje, maždaug 10 laipsnių temperatūroje. Vis tik, rekomenduojama jų nepamiršti, bent kartą per mėnesį patikrinti, ar neįsimetė pelėsis, patariama pašalinti sausus lapus.
Apžiūros metu patikrinkite pelargonijų stiebus, šie turi būti tvirti. Jei vis tik dalis jų bus sudžiūvę, išsausėję, tokius reikia pašalinti ir išmesti. Nepalikite ir pajuodusių, pelėsiu pasidengusių stiebų.
Taip pat patikrinkite, ar kelmas nėra išsausėjęs, nepradėjęs trūkinėti. Jei gėlei trūksta vandens, galima kelioms minutėms pamerkti į vandenį.
Išlaikyti pelargonijas per žiemą nėra sudėtinga užduotis, o jei viską padarysite teisingai, atėjus pavasariui ir artėjant šalnų pabaigai, prasidės kelmų tvarkymas – galėsite pelargonijas išimti iš dėžutės ar maišelio, apkarpyti ilgas šaknis, trumpinti stiebus.
Tada jau galėsite sodinti pelargonijas į vazoną – į jį priberkite gerai sudrėkintos tinkamos žemės ir sodinkite stiebą kuo giliau, kad du apatiniai lapai būtų po žeme, nes ten išaugs naujos šaknys.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!