Priežastys: maistas ir ligos
Pilvo pūtimas vargina 20-30 proc. visos žmonių populiacijos, o pagrindinis dujų virškinamajame trakte šaltinis – nurytas oras. Su kiekvienu kąsniu žmogus nuryja bent po kelis mililitrus oro, o gerdamas gali nuryti ir dar daugiau. Oro nurijimas (aerofagija) gali būti nemalonių pilvo pūtimo simptomų kaltininkas, nes kiekvieno žmogaus virškinimo traktas skirtingai reaguoja į dujas, patekusias į vidų. Dalis nuryto oro yra pašalinama raugėjant, o kita dalis nukeliauja žemyn ir turi praeiti virškinamąjį traktą.
Didžiąją dalį ore esančio deguonies sunaudoja žarnyne gyvenančios mikrofloros, tačiau azoto dalis turi pereiti žarnyną, o tada pašalinta. Būtent toks oro keliavimas žarnynu gali sukelti jo raižymą, pilvo apimties padidėjimą, nevalingą dujų pasišalinimą ir panašiai. Manoma, kad skausmingus spazmus, dieglius ir pilvo gurgėjimą aerofagija dažniau sukelia nervingesniems, jautresniems, daugiau nerimo patiriantiems žmonėms.
Tam tikri maisto produktai, pirmiausia – fermentuotas maistas, kryžmažiedės daržovės, kaip kopūstas, žiedinis kopūstas, brokolis, pupelės, skatina organizmą išskirti daugiau dujų. Specialistai atkreipia dėmesį, kad dujų kaupimąsi dažnai skatina laktozės netoleravimas, kuri aptinkama pirmiausia pieno produktuose. Kai virškinimo sistema laktozės nesuskaido, procesą užbaigia žarnyno bakterijos, o tai skatina pilvo pūtimą. Nemaža dalis žmonių netoleruoja glitimo - medžiagos, randamos kviečiuose, rugiuose, miežiuose. Glitimas paskatina imuninę sistemą sukelti uždegimą ir pirmiausia pažeidžia žarnyno veiklą. Tai gali sukelti viduriavimą, pilvo pūtimą ir daugybę rimtų sveikatos problemų.
Pilvo pūtimas gali varginti ir dėl įvairių ligų: dirgliosios žarnos sindromo, Krono ligos ar kitų skrandžio bei žarnyno veiklos problemų. Galima išskirti ir dėl cukrinio diabeto ar kitų priežasčių sąlygotos virškinamojo trakto motorikos sulėtėjimo, žarnyno nepraeinamumo, pooperacinių ar infekcinių ir kitų sutrikimų. Pilvo pūtimą taip pat gali sukelti nėštumas ir nutukimas.
Kaip spręsti šią problemą?
Visų pirma turime pakeisti mitybos įpročius, tačiau vien mintis apie mitybos ir gyvenimo būdo pakeitimą gąsdina didžiąją dalį žmonių. Ne visada reikia drastiškų priemonių, o norint sumažinti dujų kaupimąsi visų pirma išmokite mėgautis maistu. Valgyti reikia atsisėdus prie stalo, susitelkus į patį procesą: atkreipti dėmesį į maisto kvapą, skonį, tekstūrą, maistą gerai sukramtyti, neužsiimti pašalinėmis veiklomis, nekalbėti, nesijuokti arba daryti tai labai saikingai. Nevalingas valgymas ne tik padidina virškinimo sutrikimų tikimybę, bet prisideda ir prie dažno persivalgymo, kuris didina gastroezofaginio refliukso ligos, nutukimo ir kitų negalavimų riziką. Venkite angliarūgšte prisotintų gėrimų, šiaudelių naudojimo, rūkymo. O pavalgę pasivaikščiokite, tokiu būdu mažiau oro nukeliaus į žarnyną. Be to, reguliariai mankštinantis, stimuliuojami žarnyno judesiai, o tai taip pat padeda sumažinti meteorizmą.
Specialistai rekomenduoja vengti dujas skatinančių produktų: pupelių, svogūnų, salierų, morkų, džiovintų vaisių, bananų, abrikosų, Briuselio kopūstų, saldiklių su ksilitoliu, sorbitoliu ir manatoliu. Jei įtariate, kad pilvo pūtimą skatina turintys glitimo ar pieno produktai, atsisakykite jų.
Jei jus vargina pilvo pūtimas, jums gali padėti medicinos priemonė Simetigast Forte, kuri yra skirta simptomų, tokių kaip pilvo pūtimas, pilnumo jausmas pilve ir raugėjimas, lengvinimui. Simetigast Forte taip pat padeda pašalinti putas, dujas ir orą iš virškinimo sistemos prieš atliekant diagnostines procedūras pilvo ertmėje, pvz., ultragarsinį tyrimą, endoskopiją ir rentgenogramą, nes tai pagerina vaizdų kokybę.
Simetigast Forte sudėtyje esantis simetikonas yra saugus vartoti, nes nepatenka į kraujotaką, neįtakoja žarnyno mikrofloros ir maisto medžiagų įsisavinimo. Simetikonas mažina pilvo pūtimą, skaidydamas dujų burbuliukus, į kuriuos susikaupia dujos, ir taip palengvina jų pasišalinimą.
Simetigast Forte – tik viena kapsulė ir pilvo pūtimo kaip nebūta!
Daugiau informacijos www.simetigast.lt