Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasišiaušę plaukai yra gana dažna problema. To priežastys gali būti, kad su drėgnais plaukais einate į lauką arba vangiai prižiūrite plaukus. Čia pateikiami 5 paprasti žingsniai, norint greitai susitvarkyti pasišiaušusius plaukus.

Pasišiaušę plaukai yra gana dažna problema. To priežastys gali būti, kad su drėgnais plaukais einate į lauką arba vangiai prižiūrite plaukus. Čia pateikiami 5 paprasti žingsniai, norint greitai susitvarkyti pasišiaušusius plaukus.

REKLAMA

Plaukų būklę šaknyse daugiausia lemia jūsų genai ir jūsų gyvenimo būdas, įskaitant rūkymą ir dietas. Tačiau plaukams išaugus, jie nebėra susiję su jūsų medžiagų apykaita, o jų būklė priklauso nuo išorinių veiksnių, tokių kaip plaukų priežiūros produktai, UV spinduliai, chloruotas baseino vanduo, sūrus jūros vanduo, formavimas karščiu.

Jei negalite suprasti, kodėl jūsų plaukai yra pasišiaušę, nenusiminkite. Express.co.uk pasikalbėjo su garsiu kirpėju Michael Van Clarke, norėdami sužinoti, kaip greitai prisijaukinti pasišiaušusius plaukus penkiais paprastais žingsniais.

Venkite produktų su silikonais

Venkite silikonų, kurie dažnai būna nekokybiškose plaukų priežiūros priemonėse, nes dėl to plaukai bus sausesni ir pasišiaušę.

REKLAMA

„Pigios priemonės pažeidžia plaukus, o hidrofobiniai silikonai išsausina plaukus ir jie tampa trapūs. Daug plaukų formavimo gaminių turi kenksmingų silikonų ir plastifikatorių.

Dar nepakankamai žmonių supranta, kad netinkamos priemonės sukuria priklausomybę nuo cheminių priedų, kurie, nors šiandien plaukai atrodys gražiai, juos dar labiau pažeidžia, todėl kitą kartą reikia daugiau kosmetikos gaminių. Silikonai yra tarsi vaistai plaukams. Jie šiandien gali suteikti blizgesio, tačiau gadina plaukus iš vidaus“, – sako kirpėjas.

Sudedamųjų dalių sąraše retai pamatysite žodį silikonas, tačiau atkreipkite dėmesį į šiuos dažniausiai pasitaikančių plaukų ir grožio produktų silikonų mokslinius pavadinimus, įskaitant dimetikoną (angl. dimethicone), ciklopentasiloksaną (angl. cyclopentasyloxane), metikoną (angl. methicone), amodimetikoną (angl. amodimethicone), feniltrimetikoną (angl. phenyltrimethicone), ciklimetikoną (angl. cyclomethicone), divinyldimetikoną (angl. divinyldimethicone), dimetikoną (angl. dimethiconol arba dimethicone copolyol).

REKLAMA
REKLAMA

Kaskart naudokite šampūną ir kondicionierių

„Pasirinkite kokybiškus šampūnus ir kondicionierius be silikono. Kai kurie žmonės nenaudoja kondicionierių, nes mano, kad dėl to plaukai tampa riebesni ir sunkesni, ypač jei turite riebią odą“, – sako Michael.

Jeigu nuo kondicionieriaus plaukai pasidaro riebesni, naudojate netinkamą kondicionierių, kuris greičiausiai sudėtyje turi silikonų ir sunkiųjų aliejų.

Apsauga nuo saulės

Nors SPF galima rasti daugelyje odos priežiūros priemonių, plaukų priežiūros srityje jam neskiriama pagankamai dėmesio.

Michael rekomenduoja kiekvieną dieną naudoti veiksmingą apsauginę priemonę nuo saulės.

„Tokios priemonės padeda apsaugoti plaukų struktūrą ir spalvą nuo saulės. Net ir debesuotomis dienomis iki 80 proc. UV spindulių vis dar praeina, todėl turėtumėte apsaugoti plaukus. Geriausia apsauga yra skrybėlės ar šalikai – saulės spinduliai suardo plaukų molekulinę struktūrą, kuri, skirtingai nei oda, per kelias savaites neatsistato. Ilgų plaukų atsistatymas gali užtrukti metų metus“, – priduria jis.

REKLAMA
REKLAMA

Nedžiovinkite plaukų džiovintuvu

Agresyvūs plaukų formavimo metodai, tokie kaip intensyvus džiovinimas karščiu, gali būti ne tik sausinti plaukus, bet ir padaryti juos trapius.

„Plaukai negali atsigauti nuo šių žalingų metodų, kol žala nenuaugs arba nebus pašalinta. Jei bandote užsiauginti plaukus, išmeskite plaukų džiovintuvo antgalius, laikykitės bent 5 cm atstumo nuo plaukų ir nustokite džiovinti vos tik pajusite, kad plaukai jau sausi“.

Būkite švelnūs

Būkite švelnus plaukams, kai juos plaunate, nesvarbu, kokie susivėlę jie būtų.

„Kai plaukai šlapi, prieš pradėdami šukuoti plaukų šaknis, naudokite plačių dantų šukas, kad švelniai išnarpliotumėte susivėlusius plaukus. Pradėkite šukuoti plaukus nuo galiukų. Netikėkite mitu, kad plaukus reikia iššukuoti 100 kartų prieš miegą.

Pasirinkite gerą plaukų stilistą – tinkamas, gerai atliktas kirpimas gali sutaupyti 95 procentus laiko, kurį skiriate plaukų formavimui“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų