Jauna anglė perka pamestą bagažą, fotografuoja jo turinį ir visa tai demonstruoja internete. Nesvarbu, ar tai būtų nešvarūs apatiniai, ar seksualus medicinos seselės kostiumas. Ji tikisi, kad iš vujaristinių paskatų seks geri darbai.
Keistieji eksponatai atseina nuo 10 iki 60 svarų sterlingų, kartais būna gremėzdiški, o dar ir su kvapu. Luna Laboo prisistatanti mergina iš Londono juos įsigyja Hitrou oro uoste rengiamuose aukcionuose. Oro uoste pamesti lagaminai išparduodami tada, kai neturi vardinės kortelės ir dėl jų ilgą laiką niekas nesikreipia. Visi už juos gauti pinigai skiriami labdarai.
Tuomet, kai 2008 m. atsidarė penktasis Hitrou terminalas dėl didelio pamestų lagaminų skaičiaus jis išsyk buvo pramintas „chaoso terminalu“. „Tada ir pamačiau reportažą apie pamestą bagažą. Galvoje vis kirbėjo mintis, kur visa tai keliauja?, - pasakojo 28 metų amžiaus Laboo. Smalsi mergina greitai išsiaiškino, kad jie išparduodami labdaros tikslais.
„Į pirmąjį aukcioną nuvykau vedama smalsumo, bet aišku nepajėgiau savęs sustabdyti ir įsigijau pirmąjį pamestą lagaminą“, - žurnalistams atskleidė mergina. Taip prasidėjo pamesto bagažo rinkimo manija.
Namie naujai įsigytą lobį ji nedelsiant išpakavo. „Ant grindų išdėliojau visus lagamine esančius daiktus tam, kad mintyse susidėliočiau vaizdą , koks buvo šiojo savininkas. Tačiau plačiai viską paskleidus pamaniau: tai juk pats tikriausias meno kūrinys!“, - apie neįprasto pomėgio užuomazgas pasakoja Laboo.
Susižavėjusi aukcionuose įsigijo vis daug lagaminų. Kiekvienas iš jų jaunai moteriai išduoda daug asmeninių detalių apie pirkinių tikruosius savininkus. Viename rado gerą dešimtmetį dėvėtus nešvarius vyriškus apatinius, kitame (šiaip jau prikimštame įprastų drabužių) – seksualų medicinos seselės aprėdą.
„Labiausiai man patinka nosinių rinkinys iš didžiojo mėlynojo lagamino. Visos nosinės – skirtingo rašto, o jas radau tvarkingai sudėliotas, nepaisant to, jog kai kurios jau buvo panaudotos“, - teigė Laboo. Šiuo metu ji turi vienuoliką lagaminų, kuriuos visus sandėliuoja pas save namie. „Kai nebeliks vietos – liausiuosi“, - pažada.
Vos įsigijus antrąjį lagaminą, merginą apniko sąžinės graužatis: „Iš tiesų šie daiktai man nepriklauso. Labai norėčiau, kad jie vėl surastų savo tikruosius savininkus“, - sakė ji.
Laboo užsibrėžė įgyvendinti tai, ko nesugėbėjo Hitrou oro uostas. Ji įkūrė interneto svetainę „Is This Your Luggage?“ (Ar tai jūsų bagažas?), į kurią kruopščiai talpina lagaminų bei juose rastų daiktų nuotraukas. Nepraleidžia nė vienos kojinės. Tai, jog svetainė lankytojus pasitinka skoningu dizainu nėra atsitiktinumas: mergina dirba reklamos agentūroje, tačiau nesiliauja pabrėžusi, jog svetainė yra asmeninis projektas.
Laboo nemano, jog novatoriška idėja žeidžia moralės normas ar kažkieno teisę į privatumą. „Juk lagaminų šeimininkai išlieka anonimiški. Be to, pikantiški radiniai lagaminų viduje tik privilioja didesnį lankytojų skaičių, taigi didėja galimybė rasti tikrąjį paklydusio lagamino šeiminką.“, - kaip kirviu nukerta.
Deja, iki šiol į Laboo nesikreipė nė vienas turto savininkas. Tačiau žmonių reakcijos į puslapį beveik visada būna teigiamos. Merginos teigimu, ji susilaukė tik vieno pikto elektroninio laiško.
Labiau už viską ji tikisi už gražią idėją sulaukti šilto apkabinimo. Iš pradžių norėjusi radinius šeimininkams atgal siųsti mainais į pašto išlaidas, dabar mergina panūdo pristatyti juos asmeniškai. „Norėčiau pažinti tikruosius žmones, o ne tik jų pamestus daiktus“, - svajojo Laboo.
Apsilankyti alternatyviajame pamesto bagažo puslapyje galite čia.