• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policijos pareigūnai visada atrodo rimti ir pasitempę, pasiruošę bet kurią akimirką padėti tiems, kuriems to reikia, tačiau net ir po rimtumo kauke gali slėptis meniška širdis. To įrodymas 34-erių šiaulietė Akvilė Mišeikienė, dirbanti policijos pareigūne, tačiau laisvu metu užsiimanti kūryba – gamina bičių vaško drobeles.

7

Policijos pareigūnai visada atrodo rimti ir pasitempę, pasiruošę bet kurią akimirką padėti tiems, kuriems to reikia, tačiau net ir po rimtumo kauke gali slėptis meniška širdis. To įrodymas 34-erių šiaulietė Akvilė Mišeikienė, dirbanti policijos pareigūne, tačiau laisvu metu užsiimanti kūryba – gamina bičių vaško drobeles.

REKLAMA

A. Mišeikienė jau 12 metų dirba Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnų grupės vyresniąja tyrėja, tačiau prieš 5 metus nedidelę dalį savo profesinės sferos perkėlė ir į savo laisvalaikį bei pradėjo rūpintis ekologiška aplinka.

Pareigūnė nutarė, jog nori prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ateinančioms kartoms, kad ir jos galėtų džiaugtis mūsų vienintele Žeme, bei pradėjo vartoti mažiau plastiko savo buityje. Vietoj plastiko, ji daugumoje gyvenimo situacijų dabar naudoja pačios pasigamintas bičių vaško drobeles.

REKLAMA
REKLAMA

Pati moteris pripažįsta, jog yra meniškos sielos ir tai ją lydėjo visą gyvenimą. Pareigūnė derina darbą policijoje, motinystę, drobelių kūrimą ir prie visų šių veiklų dar neseniai baigė ir dekoratyvinio apželdinimo studijas.

REKLAMA

Bičių vaško tiekėjas – tėtis

„Prieš 5 metus, kai gimė mano sūnus, pradėjau labiau domėtis ekologija ir mažinti plastiką savo buityje. Iš draugų, gyvenančių Anglijoje buvau gavusi šių drobelių su ta mintimi, kad jas pagaminti pamėginčiau ir pati, nes užsienyje jos yra labai populiarios.

Kadangi mano tėtis yra bitininkas, aš turiu savo, labai gero bičių vaško. Artėjant Kalėdoms nusprendžiau vis tik išbandyti šią veiklą ir pagaminau bičių vaško drobelių dovanų artimiesiems bei draugams.

REKLAMA
REKLAMA

Man labai patiko pats gamybos procesas ir kai jas visas padovanojau – gavau daug gerų atsiliepimų, visi buvo patenkinti, niekas iki tol nebuvo matęs tokių dalykų, todėl labai užsikabinau ant šios veiklos. Tai man yra tarsi meditacija – atsipalaidavimas“, – pripažįsta moteris.

Gamyba

Bičių vaško drobelėms pagaminti reikia:

  • 100 proc. medvinės;
  • Bičių vaško;
  • Jojobos aliejaus;
  • Pušų sakų;
  • Lygintuvo
  • Kepimo popieriaus.

„Jos gaminamos iš 100 proc. medvilnės audinio gabalėlio, kuris yra išvaškuojamas bičių vašku. Labai lengva pasidaryti namie. Reikia pačiam išsikirpti reikiamo dydžio medžiagos gabalėlį, apibarstyti bičių vašku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kadangi aš drobelių gaminu daugiau, dedu dar ir jojobos aliejaus bei pušų sakų, kad drobelės būtų lipnesnės ir stangresnės. Medžiagos gabalėlį reikia pasidėti ant kepimo popieriaus, uždėti vašką, tuomet kitą popieriaus gabalėlį ir su lygintuvu lydyti, kad išsilydytų vaškas.

Po to, kai jis išsilydo – palaikyti rankose, tuomet jis sudžiūva ir jau galime naudoti“, – pasakoja A. Mišeikienė ir priduria, jog turint visas reikiamas priemones vieną drobelę galima pasigaminti vos per 10 minučių.

REKLAMA

Kur jas galima panaudoti?

Pareigūnė pripažįsta, jog jai keista, kad yra žmonių, kurie apie šias drobeles išgirsta pirmą kartą – o tokių pasitaiko. Šios drobelės Lietuvoje dar nėra labai žinomos, tačiau užsienyje – Anglijoje, Skandinavijos šalyse – jos jau seniai yra plačiai naudojamos.

Bičių vaško drobelės yra naudojamos vietoj plastikinės plėvelės – tai saugi aplinkai alternatyva. Drobelės yra daugkartinės, nuplaunamos vandeniu: jas galima atnaujinti ir naudoti toliau.

REKLAMA

„Jomis galima uždengti maisto likučius, pavyzdžiui, įvynioti puselę avokado ar pomidoro, aptraukti maisto produktus, kurie yra dubenėlyje. Taip maistas išlieka šviežias, nes bičių vaškas turi antibakterinių savybių ir išlaiko maistą šviežią“, – tikina pašnekovė.

Tiesa, naudoti drobeles galima ne tik maistui. Pareigūnė pasakoja, jog yra girdėjusi, kad bičių vaško drobeles žmonės naudoja gėlėms įvynioti, kad nuo kotų nevarvėtų vanduo. Taip pat jos ilgiau nenuvys, nes drobelė išlaiko drėgmę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jas taip pat galima susukti ir naudoti kaip piltuvėlį biriems produktams.

Paklausta apie tai, ar drobeles gamina tik sau ir artimiesiems, ar jas pardavinėja, moteris atsako, jog turi internetinį puslapį, pardavinėja ir „Instagram“ bei „Facebook“ platformose.

„Pardavinėju drobelių rinkinius, į kai kuriuos įeina ir drobelė duonai, dėžutė, yra ir naujoko drobelė, kad žmonės galėtų pasibandyti. Kaina nuo 8 iki 12 eurų, o rinkinio kaina 18 eurų“, – atskleidžia moteris ir priduria, jog daugiausia užsakymų sulaukia prieš šventes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų