REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šventinis laikotarpis – metas, kai žmonės mėgaujasi karštu vynu ar kitais alkoholiniais kokteiliais, tačiau kaip šiuo metu išvengti siaubingų kalėdinių pagirių?

Šventinis laikotarpis – metas, kai žmonės mėgaujasi karštu vynu ar kitais alkoholiniais kokteiliais, tačiau kaip šiuo metu išvengti siaubingų kalėdinių pagirių?

REKLAMA

Alkoholio vartojiimas gali sukelti nuovargį, pykinimą, smegenų rūką ir lemti prastą nuotaiką kitą dieną. Šiuos simptomus žmonės įvardija kaip pagrindinius pagirių požymius.

Taip pat gali pasireikšti dehidratacija, elektrolitų disbalansas, mažas cukraus kiekis kraujyje, skrandžio ir žarnyno uždegimas bei miego sutrikimai, rašo medicalnewstoday.com.

Nors nėra stebuklingos priemonės, panaikinančios pagirias, yra keletas būdų, kaip galima jas palengvinti.

Gerkite daug vandens

Vandens gėrimas gali padėti palengvinti pagirių simptomus. Alkoholis yra diuretikas, o tai reiškia, kad dažniau šlapinamasi. Dėl to prarandamas didesnis skysčių kiekis, tad gali pasireikšti dehidratacija ir elektrolitų disbalansas.

REKLAMA
REKLAMA

Alkoholio vartojimo metu reikėtų nepamiršti gerti vandens, nes tai gali padėti išvengti pagirių ar jas palengvinti.

Patariama vartojant alkoholį išgerti vandens, taip pat išgerti stiklinę vandens prieš miegą.

Pasirinkite tinkamus pusryčius

Mažas cukraus kiekis kraujyje sukelia kai kuriuos pagirių simptomus. Pusryčių valgymas padeda sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir iš dalies palengvina jaučiamą diskomfortą.

REKLAMA

Organizmui skaidant alkoholį, padidėja pieno rūgšties kiekis. Dėl to sumažėja cukraus kiekis kraujyje, o tai gali sustiprinti pagirių poveikį.

Po gausaus alkoholio vartojimo, organizmui reikia maistingų patiekalų, kuriuose yra baltymų, angliavandenių, sveikų riebalų ir vitaminų, kad kūnas atsistatytų ir atsigautų.

Šiuo metu nėra jokių tyrimų, kurie leistų teigti, kad tam tikri maisto produktai, pavyzdžiui, riebus ar keptas maistas, yra tinkamesnis nei kiti patiekalai.

REKLAMA
REKLAMA

Daugelis žmonių mano, kad angliavandeniai ypač veiksmingai padeda kovoti su pagiriomis, tačiau tyrimais tai neįrodyta.

Rinkitės tinkamus užkandžius

Alkoholis sukelia oksidacinį stresą, todėl organizme atsiranda laisvųjų radikalų. Antioksidantai gali padėti išspręsti šią problemą.

Moksliniai tyrimai sieja oksidacinį stresą su daugybe sveikatos sutrikimų, įskaitant širdies ligas ir vėžį. Antioksidantai padeda sunaikinti ligas sukeliančius laisvuosius radikalus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vartojant alkoholį, vertinga vartoti maisto produktus, kuriuose yra daug antioksidantų, taip sumažinsite neigiamą alkoholio vartojimo poveikį.

Vyšnios, vynuogės, granatai, morkos, špinatai, imbieras, juodasis šokoladas, riešutai ir sėklos yra puikus antioksidantų šaltinis. Be to, tai puikūs užkandžiai, kurie ne tik skanūs, bet ir naudingi.

Išgerkite kavos ar arbatos

Kava ir kiti gėrimai su kofeinu veikia kaip stimuliantai, kurie gali palengvinti pagirių metu jaučiamą nuovargį.

REKLAMA

Kavoje, juodojoje ir žaliojoje arbatoje yra tam tikrų antioksidantų, kurie gali sumažinti neigiamą alkoholio poveikį organizmui.

Tačiau vertėtų nepamiršti, kad gėrimai, kurių sudėtyje yra kofeino, yra diuretikai, tad gali paskatinti dehidrataciją.

Kofeinas nekeičia alkoholio kiekio žmogaus kraujyje, todėl nesumažina su alkoholio vartojimu susijusios rizikos sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų