Hortenzijos puikiai tinka auginti soduose, nes jos gali ištverti šaltas žiemas, tačiau dabar reikia atlikti vieną paprastą užduotį, kad pavasarį sulauktumėte daug žiedų.
Pataria ruoštis pavasariui
Atrodo, kad iki pavasario dar daug laiko, bet dabar, kai orai atvėsta, pats laikas pradėti ruoštis, kad kitais metais galėtumėte džiaugtis gausybe didesnių hortenzijų žiedų.
Sodininkas iš „Millcreek Gardens“ dalijosi patirtimi, kad hortenzijos, kurių žiedai pradeda nykti ir ruduoti, ateityje žydės lengviau.
„Nužydėjusios hortenzijos visiškai nekenkia augalams. Pašalinus nužydėjusius žiedus, žydintys krūmai nustoja gaminti sėklas, o energiją skiria šaknims ir lapams vystyti“, – sakė ekspertas.
„Dėl to augalai tampa stipresni ir sveikesni, todėl nukirpdami lapus padarysite paslaugą savo hortenzijoms“, – pridūrė jis.
Kada šalinti hortenzijų lapus
Hortenzijas galima nupurkšti visą likusį jų vegetacijos laikotarpį ir rudens pradžioje, tačiau geriausia tai padaryti iki šalnų.
Rudenį nupjaunant lapus galima palaikyti švarą ir padėti augalui taupyti energiją, tačiau reikėtų nustoti tai daryti gerokai anksčiau, nei prasideda šalnos, nes tai gali sukelti augalui stresą, skelbiama express.co.uk.
„Hortenzijų krūmus nustokite purkšti nuo rudens vidurio iki pabaigos, palikdami visus panaudotus žiedus. Tai ne tik suteikia žiemos įdomumo, bet ir užtikrina, kad nepašalinsite pumpurų, kurie kitą pavasarį taps žiedais“, – sakė sodininkystės ekspertas.
Šių metų laiku svarbu žinoti, kada jūsų vietovėje bus pirmosios šalnos, nes maždaug prieš keturias savaites iki jų turėtumėte nustoti dengti hortenzijų krūmus.
Jei po pirmųjų šalnų ir toliau šalinsite galveles, naujas augalas gali būti veikiamas žemos temperatūros, o tai gali pakenkti augalui ir sunaikinti kitais metais formuojamus žiedų pumpurus.
Kaip nuskinti hortenzijų galvas
„Daugeliui žmonių patinka paprastas sodininkystės darbas. Viskas, ko reikia hortenzijoms nuleisti galvas, – tai sodo pirštinės, žirklės ir indas, kuriame būtų galima laikyti nuvytusius žiedus“, – sakė sodininkystės ekspertas.
Prieš pradėdami, paruoškite žirkles – nušluostykite jas alkoholiu suvilgytu skudurėliu. Žirklių nuvalymas padės išvengti grybelinių ligų plitimo. Būtinai pašalinkite nuo žirklių šiukšles, kad pjūviai būtų lygesni, nes dėl dantytų pjūvių augalai tampa pažeidžiami infekcijų.
Kai būsite pasiruošę, ieškokite išblukusių, sudžiūvusių ir parudavusių žiedų, nes tai yra nužydėję žiedai, kuriuos reikia pašalinti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!