REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gera imuninė sistema pandemijos metu yra gyvybiškai svarbi, taigi pats laikas keisti mitybos ir gyvenimo būdo įpročius. Daugėjant COVID-19 atvejų skaičiui, būtų protinga likti sveikiems ir stipriems, taigi – susirūpinkime savo svoriu.

Gera imuninė sistema pandemijos metu yra gyvybiškai svarbi, taigi pats laikas keisti mitybos ir gyvenimo būdo įpročius. Daugėjant COVID-19 atvejų skaičiui, būtų protinga likti sveikiems ir stipriems, taigi – susirūpinkime savo svoriu.

REKLAMA

Bauginanti statistika rodo, kad vyrai dvigubai dažniau miršta nuo COVID-19 nei moterys, o nutukimas šią riziką dar labiau padidina.

COVID-19 puola gyvybiškai svarbius organus, ypač plaučius. Kuo didesnis jūsų antsvoris,  tuo mažesnė jūsų plaučių talpa. Tačiau kodėl dėl to blogiau vyrams?

„Tyrimai atskleidė, kad vyrai mano esantys lieknesni už moteris, todėl nelabai reaguoja, kai kalbama apie jų svorį“, − aiškina Dr Michael Mosley.

„Jie mažiau rūpinasi savo sveikata ir labiau rizikuoja susirgti cukralige ar širdies ir kraujagyslių ligomis“, − pridūrė gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA

Dr Mosley, protarpinio badavimo plano „The Fast 800” autorius, pasakoja, kaip susigrąžinti kūno formas, rašo mirror.co.uk

Ar turiu antsvorio?

Vienas iš pagrindinių senėjimo iššūkių yra tai, kad mūsų medžiagų apykaita sulėtėja. 40−60 metų vyrai kasmet vidutiniškai priauga apie 0,5 kg.

REKLAMA

Vertingas sveikatos rodiklis yra liemens ir ūgio santykis − idealiu atveju jūsų juosmens apimtis turėtų būti ne didesnė kaip pusė jūsų ūgio.

Paimkite juostelę, kurios ilgis atitinka jūsų svorį, sulenkite ją pusiau ir matysite, ar jos pakanka liemeniui apjuosti, bet jei pritrūko – nesigraužkite. Visi žmonės skirtingų ūgių ir formų, tačiau padidėjusi liemens apimtis rodo lėtesnio metabolizmo ar širdies kraujagyslių ligų pavojų, rašo mirror.co.uk.

Tikslas – pilvo riebalai

Net ir liekniausi vyrai gali turėti riebalų pilvo srityje − vienoje pavojingiausių riebalų kaupimosi vietų. Riebalų ląstelės, esančios giliai pilve, arba „visceraliniai riebalai“, labai nenoriai atsisako savo sankaupų.

REKLAMA
REKLAMA

Papildomos energijos atsargų įprastinei treniruotei sporto salėje ar nedideliam energijos trūkumui kompensuoti jūsų kūnas pirmiausia ieškos kitose vietose, tarkim, sėdmenyse.

Laimei, naujausi medicinos ir sporto mokslo laimėjimai parodė, kad pilvo riebalų galime atsikratyti pakankamai greitai.

Atakuojame pilvo riebalus iš trijų pusių

1) Mažiau cukraus, paprastesni angliavandeniai ir daug baltymų

Jei ketinate rimtai kovoti su pilvo riebalais, venkite cukraus. Jei suvartosite mažiau angliavandenių, sumažės apetitas ir svoris kris.

Ne visi angliavandeniai yra vienodi − yra gerų ir blogų. Svarbu ne visiškai atsisakyti angliavandenių, o atidžiau rinktis tuos, kuriuos reguliariai vartojate.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Balta duona, balti makaronai, bulvės, klevų ar agavų sirupe esantis cukrus – jų atsisakykite  arba valgykite labai saikingai. Šis maistas yra lengvai virškinamas, kūnas jį greit įsisavina ir stipriai pakyla cukraus kiekis kraujuje.

Siūloma rinktis angliavandenius, turinčius daug skaidulų, kurios mažina cukraus kiekį kraujuje, saugo nuo žarnyno vėžio ir maitina „gerąsias“ žarnyno bakterijas. Tai daržovės, vaisiai, pilno grūdo miežiai, avižos, grikiai ir ryžiai.

Apribokite maisto ar gėrimų, kuriuose yra daugiau kaip 5% cukraus, suvartojimą iki dviejų kartų per savaitę, įskaitant ir tokius saldžius vaisius kaip mangai, ananasai, sultys ar saldūs kokteiliai.

REKLAMA

2) Protarpinis badavimas

Įsitikinimas, kad badavimas lėtina jūsų metabolizmą – mitas. Kai sunaudojate mažiau kalorijų nei sudeginate, susidaro kalorijų deficitas arba kitaip energijos deficitas, kuris  būtinas svoriui mesti.

Jei per dieną suvalgysite iki 800 kalorijų, ne tik sumažės svoris dėl jų trūkumo, bet organizmas, reaguodamas į stresą, gamins daugiau noradrenalino, hormono, kuris degina riebalus.

Trumpalaikio badavimo sukelti kūno pokyčiai palengvina riebalų deginimą – mažiau insulino, daugiau augimo hormono bei adrenalino ir metabolizmas jau pamažu gerėja.

„The Fast 800“ dieta derina protarpinį badavimą su valgymu griežtai nustatytais laiko ribojimais. 24 valandų bėgyje reikia pasirinkti 12-os valandų tarpą, kai absoliučiai nieko nevalgysite. Kai kurie žmonės pasirenka trumpesnį, 8-10 valandų tarpą nevalgymui.

REKLAMA

Galiausiai, sumažinkite alkoholio vartojimą. Išbandykite 5:2 modelį – dvi dienas per savaitę visai nevartokite alkoholio.

3) Aukšto intensyvumo intervalinės treniruotės HIIT

Mankštinimasis yra esminė sąlyga, jei norite gyventi ilgai ir sveikai. Rekomenduojama tris kartus per savaitę po dešimt minučių minti stacionarų dviratį, po to atlikti stiprinimo pratimus, kuriems nereikia specialios įrangos.

HIIT – tai keletas neilgos trukmės pratimų, kurie atliekami tam tikra tvarka. Jei neturite stacionaraus dviračio, bandykite energingai dviračiu minti į įkalnę, bėgti aukštyn laiptais arba bėgiojant lauke, keletą nedidelių atkarpų bėgti greitai, o vaikštant pasirinkite tokį tempą, kad pritrūktumėte kvapo.

Svarbiausia, kad tie intensyvumo periodai būtų trumpi (maksimaliai 30 sekundžių kopiant laiptais ar bėgant), tačiau pakankamai sunkūs, kad padažnėtų širdies plakimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų