REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Burna pasako daug daugiau apie bendrą sveikatos būklę, nei manote. Jei pastebėjote, kad kraujuoja ar susitraukia dantenos, reikėtų imtis kelių veiksmų.

Burna pasako daug daugiau apie bendrą sveikatos būklę, nei manote. Jei pastebėjote, kad kraujuoja ar susitraukia dantenos, reikėtų imtis kelių veiksmų.

REKLAMA

Kai gyvenime padaugėja įtampos, dėl to dažnai gali nukentėti burnos sveikata, nes daugelis pradeda praleisti įprastus dantų patikrinimus. Kiekvienas apsilankymas pas odontologą yra svarbus, nes dažnai gali atskleisti ne tik dantų, liežuvio ir dantenų problemas, bet ir likusio kūno sveikatos būklę.

Odontologai atskleidė, kad kraujavimas arba dantenų „susitraukimas“ dažnai yra pirmasis dantenų ligos požymis ir ženklas, kad kažką turėtumėte keisti rūpinantis savo burnos sveikata. Tačiau daugelis yra linkę nepastebėti šių problemų: beveik vienas iš penkių žmonių (19 proc.) nedelsdamas nustoja valyti kraujuojančią vietą ir beveik kas dešimtas (8 proc.) nustoja valyti visus dantis.

Tik 21 proc. užsiregistruoja odontologo vizitui, kad išsiaiškintų, ar turi problemų, ir daugiau nei kas ketvirtas (28 proc.) visai nekreipia dėmesio į šią problemą.

REKLAMA
REKLAMA

kraujuojančios dantenos pasakoja apie jūsų burnos sveikatą?

Daugelis tikriausiai patyrė dantenų kraujavimą valydami dantis. Nors kartais kraujavimas gali būti tiesiog dėl to, kad per aršiai brūžinote dantis šepetėliu ar naudojote dantų siūlą, tačiau jei tai kartojasi dažnai, tai gali būti apnašų kaupimosi požymis.

REKLAMA

Apnašos susidaro kai seilės ir maisto likučiai susimaišo ir sudaro lipnią plėvelę ant dantų. Joje yra bakterijų, kurios gali sudirginti dantenas ir sukelti jų uždegimą bei kraujavimą. Tai gali išsivystyti į dantenų ligą.

Taip pat dantenų kraujavimas gali būti kitų problemų, tokių kaip vitaminų trūkumas, moterų hormonų pokyčiai, tam tikri vaistai ir netinkama mityba, požymis, rašo mirror.co.uk.

Ką „atsitraukiančios“ dantenos rodo apie jūsų burnos sveikatą?

Jei pastebėjote, kad dantenos vis labiau nutolsta nuo dantų, nenumokite į tai ranka. Atsitraukiančias dantenas sukelia bakterijos, kurios gali pažeisti dantis ir sudirginti dantenas, dėl kurių atsiranda dantų ėduonis.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, kad tai yra dažnas dantenų ligos požymis, jis taip pat gali padidinti rimtų sveikatos komplikacijų, tokių kaip insultas, diabetas ir širdies ligos, riziką.

Trys paprasti būdai pagerinti burnos higieną

Du kartus per dieną po dvi minutes valykite dantis su fluoro turinčia pasta. Odontologė Dr. Al-Naher paaiškina, kad du kartus per dieną valydami dantis fluoro turinčia dantų pasta pagerina dantų ir dantenų sveikatą.

Ji sakė: „Geriausius rezultatus pasieksite, jei dantis valysite vakare ir iškart atsikėlus ryte – idealiu atveju prieš pusryčius – naudodami elektrinį dantų šepetėlį.“

Ji pridūrė, kad svarbu valyti kiekvieną dantų kampelį mažiausiai 30 sekundžių - nereikia praleisti nei vienos vietos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naudokite siūlą ir burnos skalavimo skystį

Dantų šepetėlis negali pasiekti tarp dantų taip, kaip siūlas. Siūlas padeda pašalinti tarp kiekvieno danties susikaupusias apnašas.

Dr Al-Naher sakė: „Pirmą kartą naudojant dantų siūlą galima pastebėti ir kraujuojančias dantenas. Tačiau svarbu siūlą ir toliau naudoti – po savaitės ar dviejų kraujavimas turėtų sustoti.“

Panašiai burnos skalavimo skystis padeda išvalyti burną nuo papildomų šiukšlių, neleidžia susidaryti apnašoms ant dantenų ir dantų paviršiaus tarp valymo. Tai taip pat tai gali padėti atgaivinti kvėpavimą ir sunaikinti bakterijas, rašo portalas mirror.co.uk.

REKLAMA

Prižiūrėkite į savo mitybą ir gyvenimo būdą

Dr Al-Naher sakė: „Sveikas gyvenimo būdas yra svarbus, kad mūsų burna būtų sveika. Dieta, kurioje gausu šviežių vaisių ir daržovių, gali padėti. Sumažinkite suvartojamo cukraus kiekį ir valgykite po valgio, o ne nuolat užkandžiaukite visą dieną.“

Be perdirbto maisto, tokie įpročiai kaip rūkymas ar nesaikingas alkoholio vartojimas gali turėti įtakos mūsų burnos sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų