Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Neretais atvejais dar vaikystėje susiformuoja baimė odontologo kabinetui, kuri vėliau persekioja net suaugus. Ši baimė ilgainiui virsta dantų nepriežiūra, profilaktinių vizitų pas odontologą vengimu, įsisenėjusiomis dantų ligomis ar net dantų netekimu. Žinoma, praradus vieną ar kelis dantis, išeitis – gydymas dantų implantais, kaip nutiko ir mūsų istorijos herojui Rokui.

Neretais atvejais dar vaikystėje susiformuoja baimė odontologo kabinetui, kuri vėliau persekioja net suaugus. Ši baimė ilgainiui virsta dantų nepriežiūra, profilaktinių vizitų pas odontologą vengimu, įsisenėjusiomis dantų ligomis ar net dantų netekimu. Žinoma, praradus vieną ar kelis dantis, išeitis – gydymas dantų implantais, kaip nutiko ir mūsų istorijos herojui Rokui.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl baimės – nuolatiniai nepatogumai

„Pirmą kartą pas odontologę apsilankiau būdamas dešimties. Deja, nespecializuotoje klinikoje, o tuometinėje kiaulių fermoje, nes ten veterinare dirbo mano mama kartu su kitais gydytojais ir odontologais. Pirmojo apsilankymo metu man buvo išrautas dantis. Tad, nuo to laiko pradėjau paniškai bijoti odontologų, kol, galiausiai, nustojau lankytis pas juos“, – apie baimės užuomazgas odontologo kabinete prisimena Rokas.

Kaip teigė pašnekovas, jam vaikystėje nebuvo įskiepytas įprotis rytais ir vakarais rūpintis dantų higiena. Galų gale, visi dantys pradėjo gesti, atsirado daugiau nepatogumų: „Skausmas, dantų jautrumas, burnos prisidengimas ranka, nesišypsojimas – šie nepatogumai mane slėgė daugybę metų. „MegaGen” implantų atstovė Lietuvoje Monika Garolytė teigia, jog su identiškais nepatogumais tenka susidurti daugeliui: „Žmonėms, netekusiems dantų, pasitikėti savimi labai sudėtinga. Negana to, su dantų netekimu prasideda ir sveikatos problemos, pavyzdžiui, sutrinka virškinimas. Šį negalavimą gali lemti nevisavertė mityba, maisto rijimas, o ne kramtymas. Taip pat dantų praradimas lemia estetinį diskomfortą, kada įkrenta lūpos, įdumba skruostai.”

REKLAMA
REKLAMA

Nuolatiniai nepatogumai ir nepasitikėjimas savimi galiausiai Roką paskatino patikimos odontologijos klinikos paieškoms: „Kai nusprendžiau, kad su nepatogumais taikstytis nebegaliu, susipažinau su gydytoja, kuri man pasiūlė nueiti į nemokamą konsultaciją vienoje klinikoje. Po konsultacijos paaiškėjo, jog man reikia 7 dantų implantų. Taip prasidėjo „kapitalinis“ burnos ertmės tvarkymas, užsitęsęs apie pusę metų.”

Reguliari dantų priežiūra – raktas išvengti baimių

Kaip teigia pašnekovas, reikėjo daugiau nei dvidešimties metų, kad odontologų baimė būtų įveikta. „Galų gale, pavyko įveikti baimę. Supratau, jog nėra viskas taip baisu, o ir procedūros būna neskausmingos. Taigi, išlieka vienintelis nepatogumas – sugebėti ilgai išsėdėti kėdėje. Pasibaigus gydymui pagaliau po daug metų vėl pradėjau šypsotis ir taip pat nebeliko jokių kitų kompleksų. Žinoma, atsirado ir įprotis tinkamai prižiūrėti dantis, periodiškai lankytis pas burnos higienistę.”

REKLAMA
REKLAMA

„MegaGen” implantų atstovė Lietuvoje Monika Garolytė tikina, jog būtent burnos higienistas pirmasis pamato visas dantų problemas ir nukreipia pas reikiamos srities odontologą. Dėl šios priežasties pas burnos higienistą derėtų lankytis bent kelis kartus per metus. Be to, pašnekovė yra pastebėjusi, jog dažniausiai žmonės bijo to, ko nežino: „Tenka išgirsti, kad pacientams

išsivysto baimė procedūroms, nes jie nežino, kas tiksliai jiems bus atliekama ir kiek tai kainuos. Taip pat iki šiol išlieka ir skausmo baimė. Tad, jei pacientas nori jaustis patogiai, visada yra įmanoma atlikti sedaciją – dalinį užmigdymą.”

Patarimai renkantis kliniką

M. Garolytė teigia, jog renkantis kliniką, į kurią kreipsitės dėl implantacijos ar kitų dantų gydymo paslaugų, reikėtų atsižvelgti į tris kriterijus: atsiliepimus, teikiamų konsultacijų kokybę bei odontologų kompetencijas: „Renkantis odontologijos kliniką patariama atsižvelgti į atsiliepimus, tačiau pacientas turėtų pasidomėti ir apie gydytojus, dirbančius klinikoje. Be to, konkrečiai, implantacijos ar protezavimo klinikose konsultacijos yra teikiamos nemokamai. Todėl rekomenduočiau jose apsilankyti ir savo akimis įsitikinti, kaip klinika atrodo ir kaip joje dirba gydytojai.“

REKLAMA
REKLAMA

Atsakingai išsirinkus odontologijos kliniką galėsite būti ramūs, kad specialistai gydymui naudos kokybiškus ir patvarius dantų implantus bei kitas priemones. Pavyzdžiui, vienos tokių – „MegaGen“ implantų sistemos, išsiskiriančios inovatyviais sprendimais, siekiant efektyviausio ir geriausio rezultato dantų netekimo atvejais.

„MegaGen“ – vieninteliai Lietuvoje, siūlantys dantų implantus su išskirtine savybe – kalcio jonų sluoksniu, padedančiu paspartinti implantų prigijimą. Kaip tai veikia? Po implantacijos, kalcio jonų sluoksnis, sąveikaudamas su kaule esančiomis ląstelėmis, paskatina mineralizaciją, taip pagreitindamas kaulo formavimąsi ir prigijimą. Daugiau apie „MegaGen“ galite rasti čia.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų