REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pūslelinė arba kitaip – herpesas, yra virusų sukelta liga. Ir tikriausiai dažnam yra pažįstamas jausmas, kuomet pačiu netinkamiausiu laiku ant lūpų pajaučiame atsirandančią skausmingą žaizdelę. 

Pūslelinė arba kitaip – herpesas, yra virusų sukelta liga. Ir tikriausiai dažnam yra pažįstamas jausmas, kuomet pačiu netinkamiausiu laiku ant lūpų pajaučiame atsirandančią skausmingą žaizdelę. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šie nemalonūs pokyčiai be abejonės apsunkina kasdienybę, sukelia diskomforto jausmą, tad kaip išvengti herpeso arba jam atsiradus veiksmingai susitvarkyti su problema?

REKLAMA

Virusą turi kiekvienas

Pasirodo, kiekvienas žmogus turi aktyvią arba neaktyvią herpeso viruso formą. Visgi tie, kurie turi aktyvią viruso formą, dažnai kenčia nuo ant lūpų atsirandančių skausmingų ir ilgai gyjančių pūslelių. 

Pastarųjų atsiradimą dažnai lemia įvairios priežasties. Viena iš dažniausiai pasitaikančių – nusilpęs imunitetas. Kartais pūslelės pasirodo netgi anksčiau nei pasireiškia pirmieji peršalimo simptomai. Taigi, turint šią problemą ir norint apsisaugoti nuo nemalonių reiškinių, svarbiausia stiprinti imunitetą, neperšalti“, - sako vaistininkė.

REKLAMA
REKLAMA

Gali išprovokuoti ir saulė

Apie pūslelinę mus pirmiausia įspėja padidėję limfmazgiai, bėrimas, šašai arba žaizdelės ant lūpų, odos dilgčiojimas, niežulys. Nuo užsikrėtimo iki simptomų pasireiškimo gali praeiti iki 12 dienų: po pirminio užsikrėtimo virusas tam tikrą laiką išlieka neaktyvus, o vėliau pasireiškia pasikartojančiu pūsleliniu bėrimu, prastai gyjančiomis opelėmis odoje.

Subliuškusios, išopėjusios pūslelės džiūsta ir virsta šašais. Bėrimas užgyja nepalikdamas randų, tik kurį laiką išlieka paraudimas. Užsikrėtus herpeso infekcija, virusas visam gyvenimui įsitvirtina žmogaus organizme. Infekcijos paūmėjimą gali išprovokuoti įvairūs veiksniai: viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, ultravioletiniai spinduliai, aukšta temperatūra, peršalimas, odos traumos, nuovargis, psichologinis stresas. Dažnai vienos aiškios priežasties nėra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, kai kuriems lūpų pūslelinė atsiranda tiesiog nuo saulės ir vėjo, nebūtinai peršalus.

Kaip įveikti lūpų pūslelinę

Kaip kovoti su lūpos pūsleline – galime išgirsti įvairiausių rekomendacijų. Pavyzdžiui, siūloma griebtis naminių priemonių, kaip kokosų aliejus ar česnako skiltelė, prisidėti ledo kubelį ar išbandyti kitas alternatyvas.

Vis dėlto efektyviausiai ir greičiausiai įveikti herpesą padės specialiai tam skirtos priemonės. Vienos tokių – lūpų pūslelinę gydančios geriamosios tabletės. Pasirinkus šį lūpų pūslelinės gydymo variantą galėsite būti ramūs dėl viruso plitimo, kadangi tokių tablečių veiksmingumas pasireiškia tuo, kad greičiau už bet kokius kitus preparatus pasiekia virusą ir jį sustabdo. Taip pat geroji pusė ta, kad gydymas nėra pastebimas, nei priemonės, tepamos tiesiai ant pūslelių. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų