herpes virusas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „herpes virusas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „herpes virusas“.

4 milijardai žmonių nešioja šį virusą, bet to nežino: štai, kas jį išduoda

Pūslelinė, arba Herpes virusas – viena iš dažniausių virusinių infekcijų pasaulyje, paveikianti tiek jaunus, tiek suaugusius žmones. Ši infekcija gali sukelti skausmą bei diskomfortą. „BENU“ vaistininkė Loreta Tamošauskienė ir „Camelia“ vaistininkė Giedrė Stankevičienė pasakoja apie Herpes viruso tipus, simptomus, gydymo galimybes ir prevencijos metodus.
2024-04-03

Nekaltas taškelis išduoda klastingą ligą: laiku sužinokite, kas tai

Atėjus šaltajam sezonui, žmonės dažniau susiduria su pūslelinė, kitaip dar vadinama „Herpes simplex“ virusu. Ši infekcija gali paveikti įvairaus amžiaus žmones – nuo mažų vaikų iki vyresnio amžiaus asmenų. Pūslelinė gali kelti diskomfortą, tačiau daugelis žmonių, sergančių šia liga, gali ją valdyti. „Camelia“ vaistinės vaistininkė Giedrė Stankevičienė tv3.lt portalui papasakojo, kaip su šiuo virusu kovoti ir kaip pastebėti pirmuosius jo požymius.
2023-10-17

Su šiuo virusu susiduria daugelis: mokslininkai atskleidė, kodėl jis išplito

Šiuolaikinis veido pūslelinės viruso tipas atsirado prieš maždaug 5 tūkst. metų, o jam paplisti padėjo bučinių atsiradimas, paskelbė mokslininkai. Maždaug 3,7 mlrd. žmonių (dauguma pasaulio populiacijos) yra užsikrėtę veido pūslelinės virusu HSV-1, nurodo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Nors virusas ir labai paplitęs, vis dėlto, apie jo istoriją buvo žinoma nedaug.
2023-03-23

Mama skubiai įspėja kitus: po bučinio į skruostą dukra atsidūrė ligoninėje

Moteris pastebėjo, kad jos ketverių metų dukrai ant skruosto atsirado dėmelė, kuri staiga išaugo ir virto infekcija. Galiausiai ji nuvežė ją pas šeimos gydytoją ir į ligoninę. Jaime Lippold pamatė dėmę ant keturmetės Aubree skruosto, bet nemanė, kad dėl to reikėtų nerimauti. Dabar ji skubiai įspėja kitus tėvus, nes jos dukra po bučinio į skruostą susirgo ir keturias naktis praleido ligoninėje.
2022-06-27
REKLAMA
Lūpų pūslelinė (nuotr. Shutterstock.com) Lūpų pūslelinė (nuotr. Shutterstock.com)

Populiariausi mitai apie lūpų pūslelinę ir kaip yra iš tikrųjų

Tikėtina, kad daugelį mitų apie lūpų pūslelinę jūs girdėjote daugiau kartų, nei kad turėjote iškilusių pūslių. Deja, neretai mes net nežinome, kad girdime mitą, o ne teisingą faktą, kuris padėtų įveikti ligos protrūkį. Kai reikia kovoti su nemaloniu peršalimo skausmu, išgirsite visokių patarimų ir jie nebūtinai bus naudingi: nuo to, kaip gydytis liaudies priemonėmis, iki to, kad reikia nieko nedaryti.
2021-10-27
REKLAMA
Lūpų pūslelinė (nuotr. Shutterstock.com) Lūpų pūslelinė (nuotr. Shutterstock.com)

Maisto produktai, kurių reikėtų vengti atsiradus lūpų pūslelinei

Lūpų pūslelinė gali būti neįtikėtinai skausminga ir sukelti didelių psichologinių, socialinių, fizinių nepatogumų. Negana to, tam tikri maisto produktai, susirgus pūsleline, gali prailginti ligos laiką, o kartais ir sustiprinti jaučiamus nemalonius simptomus.  Rūgštus maistas Valgant rūgštų maistą, skausmas, atsiradęs dėl pūslelinės, gali paūmėti.
2021-10-22
REKLAMA
Lūpų pūslelinė (nuotr. Shutterstock.com) Lūpų pūslelinė (nuotr. Shutterstock.com)

Pagrindiniai lūpų pūslelinės sukėlėjai ir būdai, kaip jiems pasipriešinti

Pūslelinės simptomai daugeliui žmonių pasireiškia ne visi – pavyzdžiui, kai kurie iš jų karščiuoja, kiti ne, tačiau diskomfortas tampa neatsiejama šios ligos dalimi. Dažniausiai pūsleline užsikrečiama arba pakartotinai susergama, kuomet nusilpsta imunitetas dėl patiriamo streso.
2021-10-19

Lūpų pūslelinė: kodėl ji vis sugrįžta?

Daugelis žmonių peršalimo ligomis serga pakartotinai visą gyvenimą, nes ligos sukėlėjas – virusas, užsikrėtus, slypi organizme. Ne išimtis ir itin nemaloni burnos liga – pūslelinė, kuomet ant lūpų, o kartais ir aplink lūpas ir burną atsiranda mažų, skysčių pripildytų pūslelių, kurios plyšusios palieka opas, ir skausmingai gyja. Ši infekcija labai plačiai paplitusi pasaulyje tarp suaugusiųjų, skirtingose šalyse paplitimas varijuoja tarp 45-98 proc.
2021-10-13

Nemaloni lūpų pūslelinė: ar įmanoma jos išvengti?

Pūslelinė atsiranda tuomet, kai nusilpsta imunitetas ir žmogus užsikrečia virusu arba juo buvo užsikrėtęs jau anksčiau. Taip pat tikimybę susirgti nemaloniomis peršalimo ligomis, įskaitant ir pūslelinę, sumažinsite laikydamiesi sveikos gyvensenos, įskaitant – subalansuotą mitybą, reguliariai atliekamus fizinius pratimus ir miego režimą.
2021-10-08

Šis virusas gali plisti žaibiškai: jį išduoda nekaltos pūslelės

Įprasta manyti, kad lūpų pūslelinė dažniau kamuoja šaltuoju metų laikotarpiu, tačiau Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų dermatovenerologas Tadas Raudonis sako, kad šiltuoju metų laiku tenka konsultuoti daugiau pūsleline sergančių pacientų. Anot specialisto, paprastąją pūslelinę sukelia Herpes simplex virusas (HSV), kuris dar skiriamas į du tipus – 1 ir 2. Lūpose dažniausiai nustatomas 1 tipo virusas, o 2 tipo – genitalijose, tačiau būna išimčių.
2021-08-07
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų