herpesas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „herpesas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „herpesas“.

Kauno mokslininkai sukūrė vaistus nuo lūpų pūslelinės: atskleidė, kuo jie ypatingi

Kauno mokslininkai ieško būdų, kaip pažaboti trečdalį žmonių kamuojančią lūpų pūslelinę. Jie sukūrė vaistus perpus sutrumpinančius herpeso viruso sukeltos infekcijos gijimą, tai pirmasis iš natūralių medžiagų sukurtas vaistinis preparatas – gelis. Jame naudojama natūralias medžiagas – bičių pikio – propolio ekstraktą. „Visos geros idėjos gimsta iš didelės laimės arba nelaimės. Herpesas šiuo atveju yra nelaimė. Ir su Herpesu susiduria 70 proc.

Nekaltas taškelis išduoda klastingą ligą: laiku sužinokite, kas tai

Atėjus šaltajam sezonui, žmonės dažniau susiduria su pūslelinė, kitaip dar vadinama „Herpes simplex“ virusu. Ši infekcija gali paveikti įvairaus amžiaus žmones – nuo mažų vaikų iki vyresnio amžiaus asmenų. Pūslelinė gali kelti diskomfortą, tačiau daugelis žmonių, sergančių šia liga, gali ją valdyti. „Camelia“ vaistinės vaistininkė Giedrė Stankevičienė tv3.lt portalui papasakojo, kaip su šiuo virusu kovoti ir kaip pastebėti pirmuosius jo požymius.
2023-10-17
REKLAMA
Lūpų pūslelinė (nuotr. Shutterstock.com) Lūpų pūslelinė (nuotr. Shutterstock.com)

Populiariausi mitai apie lūpų pūslelinę ir kaip yra iš tikrųjų

Tikėtina, kad daugelį mitų apie lūpų pūslelinę jūs girdėjote daugiau kartų, nei kad turėjote iškilusių pūslių. Deja, neretai mes net nežinome, kad girdime mitą, o ne teisingą faktą, kuris padėtų įveikti ligos protrūkį. Kai reikia kovoti su nemaloniu peršalimo skausmu, išgirsite visokių patarimų ir jie nebūtinai bus naudingi: nuo to, kaip gydytis liaudies priemonėmis, iki to, kad reikia nieko nedaryti.
2021-10-27

Lūpų pūslelinė: kodėl ji vis sugrįžta?

Daugelis žmonių peršalimo ligomis serga pakartotinai visą gyvenimą, nes ligos sukėlėjas – virusas, užsikrėtus, slypi organizme. Ne išimtis ir itin nemaloni burnos liga – pūslelinė, kuomet ant lūpų, o kartais ir aplink lūpas ir burną atsiranda mažų, skysčių pripildytų pūslelių, kurios plyšusios palieka opas, ir skausmingai gyja. Ši infekcija labai plačiai paplitusi pasaulyje tarp suaugusiųjų, skirtingose šalyse paplitimas varijuoja tarp 45-98 proc.
2021-10-13

Nemaloni lūpų pūslelinė: ar įmanoma jos išvengti?

Pūslelinė atsiranda tuomet, kai nusilpsta imunitetas ir žmogus užsikrečia virusu arba juo buvo užsikrėtęs jau anksčiau. Taip pat tikimybę susirgti nemaloniomis peršalimo ligomis, įskaitant ir pūslelinę, sumažinsite laikydamiesi sveikos gyvensenos, įskaitant – subalansuotą mitybą, reguliariai atliekamus fizinius pratimus ir miego režimą.
2021-10-08

Užkietėję viduriai? Tai gali lemti ir ant lūpos atsiradusi pūslelinė

Yra viena papildoma priežastis, kodėl reikia saugotis herpeso viruso. Naujas tyrimas parodė, kad virusas infekuoja ir nužudo neuronus storojoje žarnoje, sukeldamas kiek keistai skambančią ligą – didelę storąją žarną. Iš esmės, tai reiškia, kad virškinimo trakto raumenys nebegali susitraukinėti, kai ateina metas pašalinti maistą iš organizmo.
2021-07-18

Gydytoja įvardijo, kaip išvengti lūpų pūslelinės vasarą

Pūslelinė, herpesas – tai virusų sukelta liga. Skiriami du paprastosios pūslelinės tipai. Lūpų pūslelinė yra pirmojo Herpes tipo viruso sukelta liga, kuri pasireiškia žaizdelėmis ant lūpų, nosies sparnelių, ties akių gleivinėmis ar pūslelėmis veido srityje. Galima drąsiai teigti, kad su šiuo nemalonumu yra susidūrę daugelis. Šis virusas labai lengvai ir greitai plinta glaudaus kontakto (liečiant pažeistą odą, bučiuojantis) su sergančiuoju ar viruso nešiotoju, metu.
2021-06-30

Kaip veiksmingai gydyti lūpų pūslelinę?

Žmogus, kuriam niekada neteko patirti lūpų pūslelinės, yra retenybė. Ši neganda, atrodo, užpuola iš pasalų. Deja, tai ne tik skausmas ir nemalonūs pojūčiai – neretai ši infekcija visiškai subjauroja išvaizdą mažiausiai kelioms dienoms.  Remiantis statistika, lūpų pūslelinė kartkartėmis užpuola kas trečią mūsų planetos gyventoją. Dažnai net neįtariame, kad šį virusą turime: Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, 95 proc. žmonių yra šio viruso nešiotojai.
2021-06-28

Šį virusą turi kas antras: greitai jį įveikti padės viena priemonė

Herpeso virusas, dar vadinamas pūsleline, yra viena iš labiausiai pasaulyje paplitusių infekcijų, vyraujanti tarp jaunesnių nei 50 metų amžiaus žmonių. Vaistų nuo šio viruso nėra – kartą patekęs į organizmą, ten jis tūno visą gyvenimą ir periodiškai pasikartoja. Virusas plinta per tiesioginį kontaktą su asmeniu, kuris yra šio viruso nešėjas. Dažniausi simptomai – pūslelės ant odos paviršiaus, aplink burną ar gleivinę, lytinius organus. Atsiradusias pūsleles gali niežėti ar nemaloniai dilgčioti.
2021-06-21

Viskas, ką būtina žinoti apie herpesą

Viskas, ką būtina žinoti apie herpesą   Pasaulio Sveikatos Organizacijos duomenimis apie 95 procentai planetos gyventojų yra herpeso nešiotojai. Ir jeigu anksčiau be jokios konkurencijos karaliavo bakterinės infekcijos, dabar pirmauja virusinės ligos.Kasmet atsiranda vis naujų virusų ir jų sukeliamų negalavimų. Tačiau vienas labiausiai paplitusių vis dar lieka pūslelinė.
2021-06-20
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų