pūslelinė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pūslelinė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pūslelinė“.

4 milijardai žmonių nešioja šį virusą, bet to nežino: štai, kas jį išduoda

Pūslelinė, arba Herpes virusas – viena iš dažniausių virusinių infekcijų pasaulyje, paveikianti tiek jaunus, tiek suaugusius žmones. Ši infekcija gali sukelti skausmą bei diskomfortą. „BENU“ vaistininkė Loreta Tamošauskienė ir „Camelia“ vaistininkė Giedrė Stankevičienė pasakoja apie Herpes viruso tipus, simptomus, gydymo galimybes ir prevencijos metodus.
2024-04-03

Skausmingosios burnos opos: negydant komplikuojasi ir sukelia dar daugiau nemalonumų

Burnos opelės – tema, kuri neretai nustumiama į „nesvarbiųjų“ sąrašą, mat daug kas į jų susiformavimą jautrioje burnos gleivinėje tiesiog numoja ranka. Daugiau susirūpinimo atsiranda, kai burnos opelės plečiasi, jų daugėja ir jos gilėja, bei ima trikdyti normalų gyvenimą. Mažos opelės paprastai užgyja per savaitę, tačiau jei jos didesnės, gijimas kur kas ilgesnis ir sudėtingesnis.
2024-02-13

Užsikrėtus šia liga gresia pasekmės visam gyvenimui: įspėja visus

Neretai vėjaraupiai, laikomi vaikystės liga, gali turėti didelį poveikį tiek vaikams, tiek suaugusiems. Ši liga sukelia diskomfortą ir dažnai reikalauja atsargumo, kad išvengtume jos plitimo, o užsikrėtus gali grėsti pasekmės visam gyvenimui. Virusologas, profesorius Saulius Čaplinskas naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ komentuoja, kad vėjaraupiai gali būti pavojingi žmogaus sveikatai, o jų pasekmės pastebimos net ir suaugus.
2024-02-11

Kamuoja burnos žaizdelės? 5 produktai, kurių vertėtų atsisakyti jau šiandien

Nors įprasta manyti, kad žaizdelės burnoje atsiranda nusilpus imunitetui, tačiau pasirodo, kad jas gali sukelti ir netinkama mityba. Atrinkome 5 maisto produktus, kurių vertėtų atsisakyti, jei jus kamuoja ši nemaloni problema. Atsisakykite šių produktų kuriam laikui ir stebėkite, ar ir toliau kamuoja žaizdelės, ar jų atsiradimas liaujasi. Žinoma, jei opelių susiformavimas kartojasi, būtinai pasitarkite su gydytoju ar odontologu.
2024-02-05

Nekaltas taškelis išduoda klastingą ligą: laiku sužinokite, kas tai

Atėjus šaltajam sezonui, žmonės dažniau susiduria su pūslelinė, kitaip dar vadinama „Herpes simplex“ virusu. Ši infekcija gali paveikti įvairaus amžiaus žmones – nuo mažų vaikų iki vyresnio amžiaus asmenų. Pūslelinė gali kelti diskomfortą, tačiau daugelis žmonių, sergančių šia liga, gali ją valdyti. „Camelia“ vaistinės vaistininkė Giedrė Stankevičienė tv3.lt portalui papasakojo, kaip su šiuo virusu kovoti ir kaip pastebėti pirmuosius jo požymius.
2023-10-17

Išklojo tiesą: ar saugu nuryti sekso metu?

Neretai žmonės mano, kad oralinis seksas yra saugesnis nei vaginalinis ar oralinis, tačiau tiesa ta, kad bet koks seksas be apsaugos yra rizikingas. Ypač didelė rizika susirgti lytiškai plintančiomis ligomis, jei nesiimama tinkamų atsargumo priemonių.  Gydytojai papasakojo apie rizikas, kuri kyla užsiimant oraliniu seksu be prezervatyvų ar kitų apsaugos priemonių, rašo verywellhealth.com.
2023-07-08

4 natūralios priemonės, kurios padės atsikratyti lūpų pūslelinės

Herpetinė infekcija, dar žinoma kaip pūslelinė arba herpesas – tai virusų sukelta liga. Kol kas nėra žinomi būdai, kaip būtų galima šį virusą išgydyti taip, kad simptomai daugiau niekada nesikartotų. Vis dėlto, naudodami tam tikras priemones, jūs galite sumažinti uždegimą, lūpų dirginimą ir kitus nemalonius simptomus. Prieš bandydami alternatyvų gydymą, visada turėtumėte pasikalbėti su gydytoju ar kitu sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.
2023-03-31

Lūpų pūslelinė nėštumo metu: kaip sau padėti?

Nėštumas ir pogimdyvinis periodas – tai laikotarpiai, kuomet pūslelinės problema tampa aktuali, kaip niekad. Taigi, kaip prevenciškai apsisaugoti nuo nemalonios lūpų ligos, kad vaikelio laukimas būtų kuo ramesnis? Pūslelinė – liga visam gyvenimui Virusas, sukeliantis burnos pūslelinę, lieka organizme visą gyvenimą – jis suaktyvėja kas kartą, kai nusilpsta imuninė sistema. Svarbu suprasti, kad imuninę sistemą itin neigiamai veikia patiriamas stresas ir hormonų pokyčiai.
2023-03-30

Ir vėl kamuoja lūpų pūslelinė? 6 dalykai, kurių vertėtų vengti

Daugelis žmonių peršalimo ligomis serga pakartotinai, ne išimtis ir itin nemaloni lūpų pūslelinė, kuomet ant lūpų, o kartais ir aplink jas atsiranda mažų, skysčiu pripildytų pūslelių, kurios plyšusios palieka opas ir skausmingai gyja. Pūslelinės rizikos faktoriai Virusas, sukeliantis lūpų pūslelinę, yra labai lengvai užkrečiamas. Asmuo gali užsikrėsti ar platinti lūpų pūslelinę, dalindamasis indais, maistu ir gėrimais.
2023-03-29

Lūpų pūslelinė: kodėl ji atsiranda ir ką daryti?

Dažniausiai pūsleline užsikrečiama arba pakartotinai susergama, kuomet dėl patiriamo streso nusilpsta imunitetas. Jeigu norite greičiau ir efektyviau suvaldyti nemalonius simptomus, vertėtų laikytis keleto paprastų patarimų. Kovojame su nuovargiu Turint mažesnes energijos atsargas, organizmui tampa sunkiau susidoroti su virusais, įskaitant labai skausmingą ir daug nepatogumų sukeliančią lūpų pūslelinę. Geras ir kokybiškas poilsis gali žymiai sumažinti tikimybę susirgti šia nemalonia infekcija.
2023-03-28
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų