REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos medikai skelbia kritinę padėtį – gyvybiškai trūksta dviejų kraujo grupių donorų. Nacionalinis kraujo centras prašo prisidėti prie pagalbos ir paaukoti kraujo.

Lietuvos medikai skelbia kritinę padėtį – gyvybiškai trūksta dviejų kraujo grupių donorų. Nacionalinis kraujo centras prašo prisidėti prie pagalbos ir paaukoti kraujo.

REKLAMA

„Skelbiame kritinę padėtį. Kraujo donorai, susidūrėme su didžiule problema. Mums reikia jūsų pagalbos jau dabar! Ištuštėjus O RhD – (pirmos neigiamos) ir A RhD + (antros teigiamos) kraujo grupių rezervui, susidarė ekstremali kraujo trūkumo situacija Lietuvos ligoninėse. Tikimės, kad Jūsų dėka šiandien bus išgelbėta ne viena gyvybė.

Jei turite vieną iš šių kraujo grupių, labai laukiame atvykstant į arčiausiai Jūsų esantį NKC padalinį Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ar Šiauliuose“, – rašoma Nacionalinio kraujo centro „Facebook“ puslapyje.

Taip pat svarbu:

Kraujo gali duoti tik visiškai sveiki ir puikiai besijaučiantys žmonės, turintys 18 metų.

Donorai, atvykstantys kraujo davimui, turi dėvėti kvėpavimo takų apsaugos priemones. Donorams, atvykusiems be kvėpavimo takų apsaugos priemonių, VšĮ Nacionaliniame kraujo centre iš karto pateikiama vienkartinė medicininė kaukė

REKLAMA
REKLAMA

Donorai, atvykę į kraujo surinkimo vietą, turi dezinfekuoti rankas kaip nurodyta pakabintose higieninės rankų antiseptikos instrukcijose ir stengtis kuo mažiau liesti paviršius.

REKLAMA

Donorams taikomas 14 dienų donorystės atidėjimo terminas, jei atitinka šiuos rizikos kriterijus dėl COVID-19:

donoras persirgo COVID-19 infekcija;

donoras galėjo kontaktuoti su sergančiais asmenimis, kuriems laboratoriškai patvirtinta COVID-19 infekcija;

donoras per paskutines 14 dienų lankėsi bet kurioje užsienio šalyje.

Atsižvelgdamas į COVID-19 infekcijos epidemiologinę situaciją donorų medicininę atranką atliekantis gydytojas, įvertinęs su donorų profesine veikla susijusias rizikas, gali taikyti ir ypatingai griežtą donorų medicininę atranką, donorams, kurie savo darbinėje veikloje turi nuolatinį kontaktą su galimai infekuotais / infekuotais COVID-19 infekcija asmenimis, tokiu atveju taikomas laikinas donorystės atidėjimas iki karantino pabaigos, bet ne trumpiau kaip 3 mėnesiams. 

Tam, kad VšĮ Nacionalinio kraujo centro darbuotojai galėtų nedelsiant įgyvendinti būtinąsias COVID-19 infekcijos prevencines priemones, donorai po kraujo davimo pagal VšĮ Nacionalinio kraujo centro vidaus taisykles donorams privalo informuoti VšĮ Nacionalinį kraujo centrą apie bet kokį įvykį, susijusį su galima COVID-19 infekcijos rizika: pasireiškusius COVID-19 ligos simptomus 14 dienų prieš / po donacijos arba buvusį tikėtiną donoro kontaktą su asmeniu, sergančiu laboratoriškai patvirtinta COVID-19 liga 14 dienų prieš / po donacijos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų