Į olimpines žaidynes nuvykti transporto priemone, kurią sau gali leisti - rikša, ūkininkas iš Kinijos sumanė 2008 metais per Pekino olimpines žaidynes, stebėdamas kaip Londono meras priėmė olimpinę vėliavą, pranešė BBC.
Per dvejus metus Čenas Gvanmingas (Chen Guanming) nukeliavo 60 tūkst. kilometrų per 16 šalių, įveikdamas liūtis, konfliktines teritorijas, kalnų perėjas ir 30 laipsnių šaltį.
Vyro tikslas - skleisti olimpinę dvasią.
Č. Gvanmingas į Londoną atvyko liepos 9 dieną.
Pirmasis jį Londone sutikęs Džonas Bystonas (John Beeston) teigia, kad „tai lyg žmonėms pasakotum, jog ateivis nusileido žemę“.
57-erių vyras iš Džiangsu provincijos, esančios Rytų Kinijoje, su savimi turėjo pasą, iškarpas iš leidinių ir knygą pranešimų iš viso pasaulio, kad galėtų įrodyti savo žygdarbį.
Pirmosiose aplankytose šalyse - Malaizijoje, Tailande ir Vietname - Č. Gvanmingas septynis aštuonis kartus per dieną dėl prakaito turėjo gręžti savo drabužius, nes oro temperatūra siekė 38 laipsnius karščio.
Be kita ko, Tailande jis pakliuvo į potvynius, o norint išvykti iš Rytų Azijos jam nebuvo išduota viza į Mianmarą.
Nesutrikęs kinas grįžo ir nuvažiavo į Tibetą, kur savo rikša kilo į 7 kilometrų aukščio kalnus.
Kirtęs Pakistaną, Afganistaną ir Iraną vyras pasiekė Turkiją, kur tuo metu buvo 30 laipsnių šalčio. Jis keturias dienas buvo užpustytas.
Č. Gvanmingas teigia norįs skleisti savo žinią apie taiką ir aplinkosaugą.
„Aš esu didelis olimpinių žaidynių gerbėjas, - sakė Č. Gvanmingas. - Aš norėjau atvykti čia, nes norėjau, kad visas pasaulis palaikytų olimpiadą ir būti jos dalimi“.
Kino teigimu, jis nukeliavo daugiau nei 90 tūkst. kilometrų ir apsilankė 1 tūkst. 764 miestuose.
Dabar vyras, užbaigdamas savo olimpinę kelionę, nori dalyvauti žaidynių atidarymo ceremonijoje.