REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karščiams užklupus: daug vandens su citrina ir jokio aštraus maisto

Žinių radijas

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro atstovė spaudai Jolanta Šaltenienė sako, kad žmogus diskomforto nejaučia dar ir 27 laipsnių temperatūroje. Kai termometro stulpelis perkopia 30 laipsnių, žmogaus pojūtis būna daug stipresnis, jis jaučia daugiau nei 30 laipsnių karštį.

REKLAMA
REKLAMA

Specialistės teigimu, karščiai yra pavojingiausi kūdikiams ir vaikams iki 4 metų, nes jie yra jautresni aukštesnei oro temperatūrai. Taip pat - ir virš 65-erių metų amžiaus žmonėms. Ypač dėmesį į karščius turi atkreipti žmonės, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis – endokrininėmis, inkstų ir širdies kraujagyslių.

REKLAMA

„Pirmiausia, reikia atkreipti dėmesį į aprangą. Dėvėti galvos apdangalus, dėvėti akinius nuo saulės, natūralaus pluošto drabužius. Patartina, kad drabužiai būtų laisvesni ir ne tamsios spalvos, nes jie pritraukia saulės spindulius ir taip sukelia dar didesnį šilumos efektą. Rekomenduojama gerti vandenį. Rekomenduojamas natūralus geriamas vanduo arba mineralinis vanduo“, - „Žinių radijo“ laidoje „Aktualioji valanda“ sakė J. Šaltenienė.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat Visuomenės sveikatos specialistai pataria pasidaryti vandenį su citrina, nes jis žmogų labiau atgaivina. Vandenį reikia gerti ne tada, kada jaučiatės visiškai ištroškę, bet po truputį visą karštą dieną. Siūloma vengti ir aštrių, sunkių maisto produktų. Reikia vartoti daugiau vaisių, daržovių, valgyti šaltas sriubas.

„Taip pat rekomenduojama apriboti fizinę veiklą. Fizinė veikla lauke turi būti atliekama iki 11 val. ryto. Vakare – nuo 17 val. Nuo 11 val. iki 17 val. saulės kaitra yra pati didžiausia, taigi reiktų vengti būti lauke. Dirbant karštyje reikia daryti pertraukas, kas pusantros valandos pabūti pavėsyje.“

Parengė Laura Bagdžiūnaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų