Elmantai, greičiausiai prieš pradedant kovoti su stresu, reikėtų suprasti, kas tai per reiškinys. Papasakokite šiek tiek, kaip jis mus veikia?
Pirmiausia turėtume atskirti, kad yra dviejų rūšių stresas. Vienas jų – trumpalaikis. Tai apsauginė fiziologinė, hormoninė, psichologinė organizmo reakcija į visus išorinius dirgiklius. Trumpalaikis stresas visada yra jaučiamas ir tai nėra blogas dalykas. Ši streso rūšis padeda organizmui prisitaikyti prie kintančios aplinkos. Tačiau jeigu tas dirgiklis, kuris sukelia stresą, veikia mus ilgą laiką, atsiranda lėtinis stresas, prie kurio mes linkę prisitaikyti. Kol mūsų organizmas yra jaunas ir stiprus, jis labai nesunkiai prisitaiko ir galime net nejusti, jog esame veikiami streso. Deja, bet organizmo jėgos nėra begalinės ir po kiek laiko poveikis išryškėja.
Kabant apie nervų sistemą, tikrai dažnai girdime apie natūralias priemones, tokias, kaip įvairios žolelės, arbatos ir panašiai. Ar iš tiesų augalai ir fitoterapija gali padėti?
Šiuolaikinė medicina yra nusitaikiusi į ligos simptomus ir jų mažinimą. Ir šį rezultatą mes visada norime gauti greitai ir efektyviai. Norime greitai sumažinti galvos skausmą, išgydyti nemigą ar net įveikti depresiją. Tačiau klausimai, dėl kokios priežasties visa tai kyla, yra retai sprendžiami.
Fitoterapija irgi yra šiuolaikinės medicinos sritis, tačiau augaluose, kurie yra naudojami, niekada nerasime vienos cheminės medžiagos. Augalas yra natūraliai gamtos sukurtas cheminių medžiagų kompleksas, todėl nėra augalo, kuris veiktų tik vieną simptomą. Kadangi tai yra natūralus medžiagų mišinys, naudodami augalus, mes negausime tiek pašalinio poveikio, kiek gauname iš vaistų. Tai nėra didelė dozė vienos tam tikros medžiagos, todėl organizmas daug geriau reaguoja. Bet ir efektas, kurio norime, atsiranda po daug ilgesnio laiko. Tad jeigu norime, kad skausmas sumažėtų dabar, tokiu atveju pagalbos reikia ieškoti tradicinėje medicinoje. Pats geriausias sprendimas yra derinti abi medicinos rūšis – tradicinę ir fitoterapijos. Tokiu būdu gausime mažiau pašalinių reakcijų ir greitą efektą, kurio tikimės.