• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar kada kilo mintis keliauti krovininiu laivu? Tinklapis matadornetwork.com pateikia 5 patarimus kaip pasiruošti tokiai kelionei.

REKLAMA
REKLAMA

Visuomet svajojau turėti rudus odinius lagaminus su švytinčiais lipdukais iš įvairiausių pasaulio šalių. Tai tarsi privalomas atributas 20 amžiaus pradžios keliautojams, kurie mėnesių mėnesius praleisdavo plaukiodami laivais, kad pasiektų savo kelionės tikslą, todėl pats vykimas į tikslą jau savaime  buvo kelionės dalis.

REKLAMA

Taigi, kai Karibų jūra turėjau keliauti iš Gvadalupės į Prancūziją, tariau sau: „Ar vis dar įmanoma šiais laikais keliauti laivu?“. Po poros mėnesių jau buvau krovininiame CMA - CGM laive, plaukiančiame iš Point - á - Pitre į Diunkerką.

Devynių dienų kelionė,  praleista Atlanto vandenyne, susidėjo iš puikios gurmaniškos prancūzų virtuvės ir daugybės akinančių signalinių laivo šviesų blyksnių - taip, į daugelį pasaulio vietų, galima keliauti laivu.

REKLAMA
REKLAMA

1.  Ką tiksliai reiškia keliauti krovininiu laivu?

Daugelis tarptautinių krovinių agentūrų, tokios kaip pavyzdžiui Canada Maritime ar Bank Line, siūlo keliauti viename iš tokių laivų. Laive būsite įkurdintas svečių kajutėje ir galėsite patekti į bet kurią laivo vietą.

Kapitonas ir laivo įgula praleidžia daug laiko jūroje, tad apskritai būna patenkinti „naujais veidais“ savo darbo vietoje. Tai reiškia, kad galbūt būsite pakviestas su jais vakarieniauti, pasivaikščiojimo turui po laivą ar dalyvauti „laimės valandoje“, pasirodant oficialiems pareigūnams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2.  Kur galima plaukti?

Kaip jau minėta, krovininiu laivu  galima keliauti į beveik visas pasaulio vietas.

Pagalvokite: galite išlipti bet kurioje pasaulio vietoje, kur siunčiamos prekės ir ten  mėgautis vietiniu kultūriniu gyvenimu, kol vėl „įšoksite“ į laivą.

REKLAMA

Pasaulinė jūrų krovinių industrija yra be galo didžiulė, ir tokie uostai, esantys pavyzdžiui, Niujorke, Šanchajuje, Los Andžele ar  Sidnėjuje, kiekvieną dieną, sulaukia dešimčių ir net šimtų krovininių laivų.

Krovinių kompanijos turi specialius maršrutus, kurie plukdo į netradicines vietas, tad daugelis šių kompanijų leis nusipirkti bilietą į vieną iš šių reisų, išlipti norimoje aplankyti šalyje ir vėl grįžti, kada tik panorėsite ir kai bus išplaukiantis laivas, tą dieną, kai norėsite grįžti.

REKLAMA

Taip ir veikia visa ši jūrų transporto sistema: užsisakai kelionės bilietą krovininiame laive, o vėliau susiplanuoji kaip praleisti maždaug dvi savaites kiekviename didžiajame uoste. Su tokiu bilietu kelionės galimybės yra beribės.

3. Kiek kainuoja?

Apskritai manoma, kad jei esi pasirengęs praleisti ilgą laiką keliaudamas laivu, kelionės kaina bus nedidelė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau to alternatyva yra galimybė dirbti laivuose, nes keliauti kaip keleiviui tokiame laive yra be abejonės brangiau, nei nusipirkti lėktuvo bilietą. Tačiau prieš išsigąsdami didelės bilietų kainos, pamąstykite, kad už maždaug 80 - 140 dolerių per dieną, mokėsite už kambarį, maistą ir daugybę nepakartojamos patirties šioje transporto priemonėje.

REKLAMA

4. Gyvenimas krovininiame laive

Būdamas keleiviu, kiekvieną dieną būsite apsuptas įgulos ir laivo darbų rutinos. Visi tvarkaraščiai nustatomi pagal valgymo valandas, kurios kartais tampa tikrai ekstravagantiškomis, jeigu to užsinori laivo virtuvės šefas.

REKLAMA

Jei esate keliautojas gurmanas, keliaukite su kuria nors Prancūzijos kompanija, kuri garsėja aukšto lygio virtuve ir geru vynu. Po valgymų, dieną galėsite leisti kaip tik jums patinka: pasivaikščiojimas kapitono deniu, šnekučiuojantis su komandos vadovu apie laivybą arba su kapitonu sutarti turą po laivo vidų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Greitai suprasite, kad atmosfera tokiame laive gali būti tiek pat šiurkšti ir įtempta, kaip ir maloni. Prieš vakarienę galėsite susitikti su kelionės draugais išgerti alaus svečių kajutėje ir pasipasakoti kaip praėjo diena.

Taip pat pamąstykite, kad savaitė praleista vandenyne, gali sukelti savotišką klaustrofobijos jausmą, tačiau pagyventi tokiu sustabdytu ar lėtu ritmu, gali būti įdomi patirtis.

REKLAMA

5. Kaip susiplanuoti kelionę

Taigi jeigu jau nusprendėte, kad  leistis į tokią kelionę tikrai jums, koks kitas žingsnis? Susirasti informacijos internete, kur gausu tinklapių, pasakojančių apie taip keliavusių keliautojų įspūdžius ir tikrai turinčių gerų patarimų.

Aplankykite krovinių transporto kompanijų internetines svetaines ir susižinokite kelionės kainas, keliaujant kaip keleiviui. Kita galimybė yra susižinoti informaciją kelionių agentūrose, kurios specializuojasi kelionėse laivais, tai pavyzdžiui Carte Freighter Travel, Monrealyje, Kanadoje esanti firma.

Taip pat pateikiame keletą naudingų nuorodų:

www.hamburgsued-frachtschiffreisen.de

www.cma-cgm.com

www.aws.co.uk

www.geocities.com/freighterman.geo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų