Eteriniai aliejai ir nuo ligų, ir gerai nuotaikai bei ramiam miegui
Eterinių aliejų naudojimas yra paremtas tūkstančius metų skaičiuojančia liaudies medicinos patirtimi. Pasakojama, kad Tutanchamono kapą atvėrę tyrinėtojai tarp gausybės jame buvusių brangenybių rado ir daugiau nei 50 indelių eterinio aliejaus. Manoma, kad Senovės Egipte eteriniai aliejai buvo naudojami grožiui ir sveikatai puoselėti, o taip pat įvairioms dvasinėms praktikoms, ritualams atlikti. Panašiems tikslams jie buvo naudojami ir Senovės Indijoje bei Kinijoje.
Šiandien eteriniai aliejai dažniausiai yra naudojami apsisaugojimui nuo ligų, o taip pat ir kaip aromaterapijos priemonė, padedanti nurimti arba, atvirkščiai, suteikianti energijos bei pakelianti ūpą. Pavyzdžiui, siekiant apsisaugoti nuo peršalimo ir viršutinių kvėpavimo takų ligų, rekomenduojama rinktis arbatmedžio, eukaliptų ar citrinų eterinius aliejus, jeigu norite greičiau užmigti ir giliai bei ramiai miegoti, padės levandų eterinis aliejus, o jeigu rytais labai sunku išsiversti iš lovos pauostykite truputį aitrumo turinčių rozmarinų ar greipfrutų eterinio aliejaus.
Eteriniai aliejai - naudingi tik natūralūs
Eteriniai aliejai gali būti labai naudingi, tačiau itin svarbu, kad jie būtų kokybiški, tinkamai pagaminti ir natūralūs. Eteriniai aliejai visuomet buvo ir tebėra prabangos prekė apie kurios kokybę, visų pirma, praneša kaina - norint pripildyti nediduką buteliuką eterinio aliejaus reikia labai daug geros žaliavos, tad keli mililitrai gali kainuoti daugiau nei dešimt eurų.
Visą straipsnį apie eterinių aliejų pasirinkimą, naudojimą ir saugumo taisykles skaitykite portalo www.tevu-darzelis.lt straipsnyje: Natūralūs eteriniai aliejai: kaip išsirinkti ir naudoti?