REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vaistininkė Zita Janušauskienė pataria:

1. Pirmą kartą deginantis, saulėje pabūkite iki 5 minučių, kitomis dienomis po 10-20 minučių.

REKLAMA
REKLAMA

2. Nesideginkime nuo 11 iki 16-os valandos, nes vidurdienio saulė labiausiai neigiamai veikia odą.

REKLAMA

3. Nelaikykime atviroje saulėje kūdikių iki pusės metų, kadangi jų viršutinis odos sluoksnis dar neturi grūdėtojo sluoksnio ir yra du kartus plonesnis. Kūdikių odoje yra mažai melanino, kurio apsauginė funkcija susiformuoja tik 13 gyvenimo metais.

4. Kuo baltesnė oda, tuo greičiau ji įdega, nes organizmas gamina mažiau apsauginio pigmento melanino.

5. Ultravioletiniai spinduliai kenkia akies ragenai, todėl akis būtinai apsaugokite akiniais nuo saulės. Be to, saugokite ir lūpas – patepkite jas higieniniu lūpų pieštuku, kurio SPF 20-40.

REKLAMA
REKLAMA

6. Vyrauja klaidinga nuomonė, kad veido odą patepus apsauginiais kremais įdegti neįmanoma. Net ir veidą patepus apsauginiu kremu oda vis tiek gauna pakankamai saulės spindulių ir įdega, tačiau toks įdegimas odai yra mažiau kenksmingas.

7. Apsauginius kremus vertėtų naudoti visada, jei saulėtą vidurdienį lauke (dirbant ar sportuojant) ketiname praleisti ne mažiau kaip valandą, jais teptis derėtų maždaug 30 minučių prieš einant į lauką, o ne būnant saulėkaitoje. Nepamiršti, kad reikia pakartotinai pasitepti po 2 val.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

8. Stipriai nudegus saulėje, patariama naudoti specialius preparatus, skirtus nudegusiai nuo saulės odai. Jeigu jų po ranka neturite, skausmą efektyviai sumažins ramunėlių vonia (150 g ramunėlių užpilti verdančiu vandeniu, valandą pritraukinti, po to supilti į vonią); vėsinantis kremas (galima 1:1 sumaišyti alyvuogių ir eterinį mėtų aliejus), kefyras ar surūgęs pienas - šie produktai prisotina odą ir neleidžia jai išdžiūti.

Kuo gali pagelbėti vaistininkas? Vaistinėse parduodami specialūs šaldomieji purškikliai, niežulį slopinantys geliai su kalaminu ar priešalerginiai vaistai. Nepakeliamam skausmui sumažinti galima išgerti vaistų: paracetamolio (vaikui) ar aspirino (vaikams nuo 12 m.). Jei nudegimas apima didelį plotą, stiprus, kreipkitės į gydytoją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų