I. Balevičiūtė-Bagdonė sako, kad veidotyra susidomėjo, kuomet pati apsilankė pas veidotyros specialistą, kurio pateikti duomenys apie moters veidą buvo itin tikslūs.
„Tam tikrais klausimais aš esu racionali. Juk kuo aukštesnė kakta, tuo žmogus racionalesnis. Tam, kad visu tuo įsitikinčiau, turėjau konsultaciją pas kitą specialistą.
Jis patvirtino tas savybes, kurių aš nepriėmiau. Pavyzdžiui, kad galiu vadovauti, dirbti sau. Galiausiai išėjau iš samdomo darbo ir pradėjau eiti veidotyros keliu“, – pasakoja Indrė.
Veidas – asmenybės veidrodis
Veidotyros specialistė sako, kad jei žmogus apsimetinėja tuo, kuo nėra, ji gali tai pamatyti, nes veidas viską pasako:
„Yra veidotyros skeptikų ir tų, kurie tiki. Nenoriu nieko įrodinėti skeptikams, nes tai nėra įrodyta mokslu. Juk negalime išmatuoti žmogaus kaklo ar žandikaulio ir nustatyti jų reikšmės. Iš ezoterinių, neapčiuopiamų dalykų, mes dėliojame dėlionę apie save ir savo charakterį.“
Indrė pasakoja, kad nagrinėdama žmones visuomet akcentuojasi į ryškiausių veido bruožų visumą, nes vieno daug pasakančio bruožo nėra.
„Keli veido bruožai gali nusakyti žmogaus charakterio ypatybes. Pavyzdžiui, ilgas kaklas išduoda nuolat keliaujančią personą. Žmonės su ilgais kaklais negali sėdėti vienoje vietoje, jiems reikia judėti, mokytis kažko naujo, kaupti patirtį. Tokiems žmonėms būtina sportuoti“, – sako ji.
Gilios akys, siauros lūpos – ką tai reiškia?
Laidos vedėjas Alanas Dzeranovas Indrei davė užduotį – išanalizuoti laidą filmuojančio operatoriaus veidą. Veidotyrininkė tuoj pat pasakė vyro veide slypinčias savybes.
„Akys mažos, ganėtinai gilios – jis pastebi smulkmenas, yra analitiškas. Vyras turi siauras lūpas, tad viską sujungus gauname intravertišką asmenybę. Siauros lūpos rodo, kad jis nesako daug žodžių ir mėgsta būti aiškus, konkretus.
Kadangi žmogus nedaugžodžiauja, jis gali būti ironiškas. Operatorius turi gana platų žandikaulį. Tai rodo, kad turi nemažai valios, tvirtą savo nuomonę“, – apie veido bruožų ypatybes kalbėjo veidotyrininkė Indrė.
A. Dzeranovas buvusiai kultūristei davė dar vieną užduotį – išanalizuoti jo žmonos Agnės veidą.
„Jos kakta neaukšta. Tai gali reikšti, kad jūs, kaip partneriai, nesate dideli mąstytojai, tačiau labai mėgstate daug veikti.
Visgi pas ją matosi išraiškingas smakras. Tai reiškia, kad moteris mėgsta iššūkius. Negana to, kad yra veikli, ugninga, ji turi daug empatijos, meilės. Esate panašūs, tačiau turite žavių skirtumų“, – kalba Indrė.
Veidotyrininkė sako, kad veidas taip greitai kaip žmogaus vidinės savybės nepasikeis. Jos teigimu, veidas kinta visą gyvenimą, bet tai, kas yra viduje, gali keistis dar greičiau: „Jei žmogus dirba su savimi, jis gali mane apgauti. <...> Visgi įmanoma viską pakeisti.“
Sporte mimikos iškalbingesnės už tūkstančius žodžių
I. Balevičiūtė-Bagdonė pasakoja, kad savo veidotyros žinias kadaise panaudojo ir fitneso varžybose: „Fitneso sportas reikalauja labai daug valios. Ant scenos galime matyti gražias, nugrimuotas merginas, tačiau mažos mimikos slepia daug vidinių išgyvenimų.“
A. Dzeranovas Indrei pasiūlė dar vieną, kiek kitokį iššūkį – daryti įvairius sportinius pratimus ir pastebėti mimikas, išduodančias sunkumus.
„Sportuojantiems žmonėms yra būdingos tos pačios veido išraiškos. Sporto salėje yra „tyleniai“, kurie tyliai kenčia skausmą, ir tie, kurie skleidžia garsus.
Galime padaryti išvadą, kad „tylenis“ sporte yra tylus ir namuose, o linkęs triukšmauti gali netylėti“, – atskleidžia veidotyrininkė.
Laidos vedėjui paklausus, ką moteris gali pasakyti apie žmogaus sveikatą žiūrint į veido bruožus, ji netrukus atsako, kad akys – sielos veidrodis.
„Iš akių galime pasakyti, ar žmogus gerai jaučiasi. Pavargę akys sako, kad žmogui reikia pailsėti, antakiai reprezentuoja kepenis ir kepenų sveikatą. Jeigu kepenys gavo daugiau apkrovos, gali būti, kad antakiai pradės byrėti, retėti.
Kitas aspektas – paakiai. Paakių oda yra labai plona, todėl nuolat keičiasi jų spalva, o tai indikuoja, kad inkstai gauna daug apkrovos. Reikėtų gerti daugiau vandens arba kreiptis į medikus.
Panosyje mes turime griovelį, vadinamą kupidono lanku. Jo gylis parodo gyvybinę energiją. Įdomu tai, kad gylis kinta. Jei esame pavargę, jis pasislenka į priekį, o jei pailsime, sugrįžta atgal. Ryte galime pastebėti, kiek turime gyvybinės energijos“, – teigia pašnekovė.
Veido bruožai gali išduoti sporto šakos pasirinkimą
Indrė atskleidžia, kad pagal veido bruožus ji gali pasakyti, kokia sporto šaka žmogus gali užsiimti.
„Pamatyti veido brožus ir pakreipti tinkama linkme tikrai įmanoma. Jei pas žmogų menkai išreikštas žandikaulis ar smakras, nereiktų rinktis intensyvių sporto šakų.
Visą gyvenimą užsiimti viena sporto šaka yra gana nuobodu, todėl reikėtų paįvairinti rutiną. Ilgakakliams reikėtų dinamikos, todėl pirmadienį galima lankyti bokso užsiėmimus, trečiadienį eiti į sporto salę arba išvis nesivaikyti taisyklių.
Žmonės su išraiškingais smakrais yra linkę sportuoti daug ir aktyviai, mėgsta ekstremalias sporto šakas“, – pasakojo Indrė.
Laidą „Į sveikatą!“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 9 val. per TV3!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!