Italų tradicijos: kai kurios jums bus tikrai netikėtos

Kaip ir daugelis pasaulio šalių, Italija turi nemažai tradicijų, o kai kurias iš jų lydi įvairūs prietarai. Tiesą sakant, italai mano, kad yra viena prietaringiausių šalių pasaulyje. Dalijamės keliomis neįprasčiausiomis tradicijomis.

Nelaimingas skaičius – 17

Ar kada pagalvojote, kodėl kai kurie viešbučiai Italijoje neturi 17-o aukšto? Taip yra todėl, kad šis skaičius laikomas nepasisekusiu. Romėniškas 17 skaitmuo yra rašomas XVII, tačiau apvertus aukštyn kojomis, jo reikšmė pasikeistų į frazę: „aš gyvenau“ – toks simbolis būdavo įraižomas ant senovinių antkapių ir siejamas su mirtimi.

Nepatariama apversti duonos kepalo

Pagal itališkas tradicijas duonos kepalas visada turi būti dedamas ant apatinės dalies. Šis prietaras grindžiamas religiniu faktu, kad duona laikoma gyvenimo simboliu, todėl jos nedera laikyti ant stalo apvertus – viršumi į apačią, arba, juo labiau, palikti į ją įsmeigus peilį.

Ant lovos nedera laikyti kepurę ar skrybėlę

Po ilgos ir karštos dienos, gali kilti noras kuo greičiau nusimesti visus drabužius ant lovos – įskaitant ir kepurę. Tačiau pagal italų tradicijas, kepurės ar skrybėlės padėjimas ant lovos, laikomas nesėkmę pritraukiančiu veiksmu, siejamas netgi su mirtimi. Pagal senas tradicijas kunigai aplankydavo mirštančiuosius, išklausę jų paskutinius norus ir išpažintis, jie nuimdavo savo skrybėlę ir padėdavo ant lovos.

REKLAMA

Vengiama 13 žmonių prie vakarienės stalo

Tai, kad vakarieniaujant prie stalo sėdi 13 žmonių, laikoma nesėkme, siejant tokį susibūrimą su paskutine vakariene.

Vieniši žmonės vengia šluotų

Italai tiki, kad jeigu esi vienišas ir matai, kad kažkas šluoja grindis, reikia pabėgti. Jei kažkas netyčia vienišiui ar vienišei perbraukia su šluota per kojas, tada tam žmogui lemta likti vienišam visą likusį gyvenimą.

Norėdami išvengti nesėkmės, liečia geležį

Daugelyje šalių nusispjaunama tris kartus ir pabeldžiama į medį, siekiant išvengti nesėkmės, o štai italai – liečia bet ką, kas yra pagaminta iš geležies.

Palaimina naujus namus

Į naujus namus, atsikraustantys italai, ypač jaunavedžiai, dažnai atlieka tam tikrus ritualus, norėdami atsikratyti piktųjų dvasių ir palaiminti savo namus, pavyzdžiui, pabarsto druską visų kambarių kampuose.

Vėlyva vakarienė

Vakarienė Italijoje įprastai prasideda gana vėlai, po 20 val., ją lydi ilgi pokalbiai ir nuoširdus bendravimas.

Vakarinis pasivaikščiojimas

Kita nacionalinė italų tradicija yra „passeggiata“, dar kitaip – vakarinis pasivaikščiojimas. Po darbo dienos ir vakarienės, italai mėgsta išeiti pasivaikščioti į miesto gatveles, kur gali pabendrauti su kaimynais ir draugais.

Neįtikėtinas mandagumas ir draugiškumas

Jei kas nors netyčia pastumia italą ir po to atsiprašo, tikėtina, sulauks nuoširdžių komplimentų, ir netgi gali išsivystyti nauja pažintis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų