Pastatai, miestai ir gamtos stebuklai. Jie įkūnija kultūrinius pasiekimus ir atspindi žmonių idėjas. „TIME“ žurnalas apžvelgė įtakingiausias žmonių ir mūsų planetos istorijos vietas.

Nacionalinis sekvojų parkas

Nacionalinis sekvojų parkas (nuotr. SCANPIX)Nacionalinis sekvojų parkas (nuotr. SCANPIX)

 

Sekvojų sugebėjimas išgyventi ir augti 3 tūkst. metų liudija gamtos gebėjimą išvystyti kūrybiškesnį ir elegantiškesnį atsparumą nei žmonės.

Silicio slėnis

Silicio slėnis (nuotr. Gamintojo)Silicio slėnis (nuotr. Gamintojo)

Šis pavadinimas yra inovacijų sinonimas. Prisišliejęs prie San Francisko įlankos, Silicio slėnis yra „Apple“, „Google“ ir „eBay“ gimimo vieta.

Vatikano muziejai

Vatikano muziejus (nuotr. SCANPIX)Vatikano muziejus (nuotr. SCANPIX)

Šiuose muziejuose yra Rafaelio „Atėnų mokykla“, Leonardo da Vinčio „Šv. Jeronimas“ ir „Belvederio torsas“ bei Mikelandželo šedevras – Siksto koplyčia. Kasmet šią vietą aplanko 4 mln. žmonių.

Bastilija

Viduramžių tvirtovė Paryžiuje simbolizavo karališkąją valdžią. Bastilijos kalėjimas buvo beveik tuščias, kai jis buvo užgrobtas 1789 m. liepos 14 dieną. Didis visuomenės pasipriešinimo aktas yra prisimenamas kaip Prancūzijos revoliucijos pradžia ir švenčiamas kiekvieną vasarą.

REKLAMA

Europos centrinis bankas

Europos centrinis bankas (nuotr. SCANPIX)Europos centrinis bankas (nuotr. SCANPIX)

Franknfurte įsikūrusio banko misija – išlaikyti kainų stabilumą euro zonoje. Pastaruosius trejus metus tai buvo sunki užduotis, kuri pritraukė viso pasaulio dėmesį.

Fukušima

Fukušima (nuotr. Gamintojo)Fukušima (nuotr. Gamintojo)

Nors japonai po Fukušimos tragedijos jaučia pyktį atominei energijai, jie vis tiek negali nustoti jos naudoję. Ši dilema primena karą, kurį šalis nori pabaigti, bet negali.

Mėnulis

Mėnulis (nuotr. SCANPIX)Mėnulis (nuotr. SCANPIX)

Mėnulio paviršius žvelgia į Žemę, kuri sklendžia viena kosmoso tamsoje. Šis vaizdas primena, kokie beprasmiški yra žmonių konfliktai bei kokia trapi yra Žemės ekosistema.

Afrika

Afrika (nuotr. SCANPIX)Afrika (nuotr. SCANPIX)

Dydysis Lūžių slėnis, besitęsiantis nuo Etiopijos iki Malavio, yra mūsų kilmės ir evoliucijos centras. Šita vieta yra dar vadinama žmonijos evoliucijos lopšiu.

Jeruzalės Raudų siena

Jeruzalės raudų siena (nuotr. SCANPIX)Jeruzalės raudų siena (nuotr. SCANPIX)

Jeruzalės senamiestyje esanti šventykla yra viena švenčiausių Judaizmo vietų. Čia piligrimai keliauja amžių amžius. Žmonės rašo maldas ir deda jas į sienos plyčius. Daugiau nei pusė milijono raštelių yra kasdien paliekama Raudų sienoje. Rašteliai yra surenkami ir sudeginami žydų kapinėse ant Alyvų kalno.

Stambulas

Stambulas (nuotr. SCANPIX)Stambulas (nuotr. SCANPIX)

Tiltas tarp Rytų ir Vakarų. Tai vienintelis miestas pasaulyje jungiantis du žemynus: Europą ir Aziją. Anksčiau vadintas Konstantinopoliu, Stambulas buvo ta vieta į kurią persikelė Romos imperijos sostinė, kai žlugo Roma. Kai ES integracijos ašis pasislinks į Turkiją, Izraelį ir Viduriniuosius Rytus, Stambulas taps „Eurabijos“ sostine.

Kitos įtakingos vietos:

Didysis kanjonas

Sutter'io malūnas

Centrinis parkas

Wall Street'as

Niujorkas

Kanaveralo kyšulys

Igvasų nacionalinis parkas

Stounhendžas

Dublinas

Mainzas

Vaterlo

Galapagų salos

Luvras

Atėnai

Golgotos kalnas

Meka

Damaskas

Etiopija

Gizos piramidės ir Sfinksas

Timbuktu

Simieno nacionalinis parkas

Tadžmahalas

Mahabodhio šventykla

Ankoras, Kambodža

Didysis Barjerinis rifas

Sidnėjaus Operos teatras

Košima, Japonija

Šiaurės ašigalis


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų