Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vis labiau baiminasi, kad Omicron variantas netrukus taps toks pat pražūtingas kaip ir Delta. Labai svarbu padaryti viską dabar, kad sumažintume rimto protrūkio riziką.

Vis labiau baiminasi, kad Omicron variantas netrukus taps toks pat pražūtingas kaip ir Delta. Labai svarbu padaryti viską dabar, kad sumažintume rimto protrūkio riziką.

REKLAMA

Pasaulis sulaikęs kvapą laukia, kaip pasikeis naujasis Omicron variantas, taigi labai svarbu žinoti jo simptomus. Iki šiol medicinos specialistai teigia, kad simptomai šiek tiek skiriasi nuo ankstesnių variantų. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Galimi simptomai

Omicron pacientai Pietų Afrikoje pranešė apie didelį nuovargį, lengvus raumenų skausmus, draskančius skausmus gerklėje ir sausą kosulį. Tik nedaugeliui pakilo aukštesnė temperatūra, rašo express.co.uk.

Pietų Afrikos medikų asociacijos pirmininkė Angelique Coetzee sakė, kad per pastarąsias 10 dienų ji matė apie 30 pacientų, kurių COVID-19 testas buvo teigiamas, tačiau pasireiškė nepažįstamų simptomų. Kiti užfiksuoti Omicron simptomai:

REKLAMA
  • Karščiavimas;
  • Naktinis prakaitavimas;
  • Viso kūno skausmas.

Sausas kosulys

Covid-19 infekcija gali sukelti sausą kosulį, nes stipriai dirginami plaučiai. Sausą kosulį gali būti sudėtinga išsiaiškinti, ypač todėl, kad šį simptomą gali sukelti  įvairūs aplinkos veiksniai.

2020 metų vasario mėnesio jungtinėje Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Kinijos ataskaitoje pirmą kartą nustatyta, kad maždaug 68% Covid-19 užsikrėtusių žmonių išsivystė sausas kosulys, antras pagal dažnumą simptomas iš daugiau nei 55 000 patvirtintų atvejų. Sausas kosulys reiškia, kad kosėjate, bet nieko neatkosėjate, pavyzdžiui, skreplių ar gleivių.

Mialgija

Mialgija apibūdina raumenų skausmus, kurie gali apimti raiščius, sausgysles ir fasciją – minkštuosius audinius, jungiančius raumenis, kaulus ir organus. Pasak Dr Richard Watkins, infekcinių ligų gydytojo ir Šiaurės Rytų Ohajo medicinos universiteto vidaus ligų profesoriaus, virusinės infekcijos sukelia raumenų skausmą kaip šalutinį imuninio atsako aktyvinimo produktą.

REKLAMA
REKLAMA

Tai yra „imuninės sistemos ląstelių, išskiriančių interleukinus, kurie yra baltymai, padedantys kovoti su įsiveržiančiais patogenais, rezultatas“, ‒ pridūrė jis.

Omicron variantas – ką mes apie jį žinome?

Omicron variantas turi daugybę mutacijų savo smaigalio baltyme, kuris yra viruso išorėje. Virusas patenka į organizmo ląsteles per baltymų spyglius, esančius ant išorinio viruso apvalkalo.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pareigūnas teigė, kad dauguma atvejų kol kas yra „lengvi“, tačiau tai nereiškia, kad dėl to nepadaugės mirčių ir hospitalizacijų. Jei variantas yra labiau užkrečiamas nei Delta, juo užsikrės daugiau žmonių, o platesnis užkrėtimas reikš, kad užsikrės daugiau pažeidžiamiausių žmonių.

PSO duomenimis, šiuo metu Omicron buvo aptiktas mažiausiai 24 pasaulio šalyse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų