• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maisto papildai gali turėti „stiprų biologinį poveikį“ organizmui, įspėja JAV maisto ir vaistų administracija (FDI). Vyriausybės institucija įspėja, kad derinant skirtingas veikliąsias medžiagas turinčius papildus, gali kilti net pavojus gyvybei.

Maisto papildai gali turėti „stiprų biologinį poveikį“ organizmui, įspėja JAV maisto ir vaistų administracija (FDI). Vyriausybės institucija įspėja, kad derinant skirtingas veikliąsias medžiagas turinčius papildus, gali kilti net pavojus gyvybei.

REKLAMA

Be to, papildų vartojimas kartu su gydytojo paskirtais ar nereceptiniais vaistais gali sukelti žalingą poveikį.

Gali tekti kreiptis pagalbos

Kiekvienas, besiruošiantis operacijai, turėtų būti atsargus ir nevartoti per daug papildų. Taip yra todėl, kad vartojant daug papildų gali atsirasti nepageidaujamas šalutinis poveikis prieš operaciją, jos metu ar po jos.

„Atminkime, kad terminas natūralus ne visada reiškia saugų“, – įspėja FDI specialistai.

Anglijos Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) patvirtino, kad vartojant per daug papildų arba juos vartojant per ilgai, tai „gali būti kenksminga“.

REKLAMA
REKLAMA

Harvardo medicinos mokyklos ekspertė Dr. Farrel įspėja, kad papildų vartojimas „gali užsibaigti skubios pagalbos skyriuje“. Ji remiasi moksliniais tyrimais, paskelbtais „New England Journal of Medicine“.

REKLAMA

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad neigiamas papildų poveikis lėmė maždaug 23 000 apsilankymų skubios pagalbos skyriuose per metus.

„Tai yra daug, žinant, kad taip nutinka nuo to, kas turi būti naudinga jums“, – pažymėjo dr. Farrell.

Per 10 metų trukusį tyrimą, buvo tiriami 63 ligoninių visoje JAV stebėjimų duomenys. Literatūroje papildai aprašomi kaip vaistažolių ar papildomi produktai ir vitaminų ar amino rūgščių mikroelementai.

Šalutinis poveikis

Pacientų, apsilankiusių skubios pagalbos skyriuje dėl papildų vartojimo, amžius vidutiniškai siekė 32 metus. Pavojų keliantys papildai apima svorio metimo tabletes, tas, kurios reklamuojamos kaip skirtos seksualiniam pajėgumui didinti ir tas, kurios skirtos kultūristams.

REKLAMA
REKLAMA

Nepageidaujamas papildų šalutinis poveikis, kaip nurodė dr. Farrell, gali apimti:

Padidėjusį kraujospūdį

Širdies permušimus ar nereguliarų širdies plakimą

Galvos skausmą

Galvos svaigimą

Virškinimo sutrikimus.

„Norint išlikti sveikam, reikia įvairiapusio požiūrio į savo sveikatos priežiūrą. Supratimas ir žinojimas apie bet kokius papildus – nesvarbu, ar jis reklamuojamas kaip natūralus, žolelių ar ne kaip vaistas yra šios priežiūros dalis“, – sakė dr. Farrell.

Specialistė tęsė: „Paprašykite vaistininko, gydytojo ar slaugytojo peržiūrėti viską, ką vartojate, jog įsitikintumėte, jog papildai nesukels žalingo poveikio.“ 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiems, kurie patiria nerimą keliantį šalutinį poveikį daktarė pataria „nustoti vartoti papildus ir paskambinti gydytojui“, rašoma express.co.uk.

Prieš pradėdami vartoti bet kokį papildą, NHS medicinos ekspertai pirmiausia pataria pasitarti su gydytoju. Taip siekiama užtikrinti, kad papildą saugu vartoti ir jis netrukdys vartoti jums paskirtų vaistų.

Rekomenduojami maisto papildai

Sveikatos ir socialinės priežiūros departamentas rekomenduoja tam tikrus papildus kai kurioms žmonių grupėms, kuriems gresia tam tikrų medžiagų trūkumas.

Tai apima folio rūgšties papildus nėštumo pradžioje (pirmąsias 12 savaičių).

Tai padeda išvengti nervinio vamzdelio defektų, tokių kaip spina bifida išsivystymo augančiam kūdikiui.

Kitas papildas, kurį labai rekomenduoja sveikatos ekspertai, yra vitaminas D, ypač rudenį ir žiemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų