Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Osteoartritas sąnarių skausmais vargina 9 milijonus žmonių vien Didžiojoje Britanijoje. Kokie yra osteoartrito pagrindiniai simptomai?

Osteoartritas sąnarių skausmais vargina 9 milijonus žmonių vien Didžiojoje Britanijoje. Kokie yra osteoartrito pagrindiniai simptomai?

Osteoartritas milijonams žmonių sukelia sąnarių skausmus – keliuose ir smulkiuosiuose rankų kauluose, rašoma express.co.uk. Simptomai gali būti patys įvairiausi, bet koks yra pats dažniausias osteoartrito simptomas, į kurį būtina atkreipti dėmesį?

REKLAMA
REKLAMA

Osteoartritas yra pati dažniausia artrito forma. Šia skausminga liga serga maždaug 8,5 milijono žmonių Didžiojoje Britanijoje ir jos rizika didėja sulaukus 45-erių. Tačiau osteoartrito simptomai skirtingiems žmonėms gali būti skirtingi. Kai kurie patiria švelnesnius simptomus, kurie paaštrėja tik retkarčiais, o kitiems tenka nuolat kęsti stiprų skausmą, dėl kurio darosi sunku užsiimti įprasta veikla.

Kokie yra dažniausi osteoartrito simptomai?

Pagrindinis osteoartrito simptomas yra paveiktų sąnarių skausmas, bet jis gali būti pastebimas įvairios veiklos metu ir skirtingu paros laiku. Jei manote, kad galite sirgti osteoartritu, apsilankykite pas savo šeimos gydytoją, kuris jums patars šiuo klausimu.

Sąnarių sustingimas pabudus

Kai sergama osteoartritu, ilgai nejudant sąnariai gali stingti ir juos gali skaudėti. Dalis žmonių tai stipriausiai pajunta pabudę ryte. Jei pabudę jaučiate, kad sąnariai sustingę ir juos skauda, tai gali būti osteoartrito simptomas. Tačiau toks sustingimas gali praeiti per kelias minutes neintensyvaus judėjimo, kai sąnariai sušyla.

REKLAMA
REKLAMA

Sąnarių skausmas dienos pabaigoje

Kitas dažnas osteoartrito požymis yra sąnarių skausmas dėl judėjimo. Po visos dienos judėjimo, darbe ir tvarkant kitus reikalus, gali pradėti skaudėti sąnarius – tai taip pat vienas iš galimų osteoartrito požymių. Dėl susikaupusių skysčių sąnariai gali būti patinę.

Dažniausiai osteoartrito paveikiami sąnariai:

  • Klubai;
  • Keliai;
  • Pirštai;
  • Pėdos.

Tačiau net jei po fizinės veiklos skauda sąnarius, jos vengti jokiu būdu nereikėtų. Fizinis aktyvumas padės suvaldyti artritą, nors galite rinktis tokį sportą, kuris sąnarių per stipriai neapkrauna. Venkite itin intensyvios veiklos, pavyzdžiui, bėgiojimo ar svorių kilnojimo, geriau rinkitės plaukiojimą ar važinėjimą dviračiu.

Didžiosios Britanijos Nacionalinės sveikatos tarnybos tinklapyje rašoma: „Stenkitės per savaitę bent 150 minučių užsiimti vidutinio intensyvumo aerobine veikla (važinėjimas dviračiu ar greitas vaikščiojimas), o taip pat darykite raumenų stiprinimui skirtus pratimus bent 2 dienas per savaitę, kad jūsų bendra sveikata būtų gera“.

Sąnarių traškėjimas ar girgždėjimas

Sąnarių skleidžiami garsai gali reikšti, kad sergate osteoartritu. Kadangi sąnario paviršiai dėl artrito susidėvi, kaulų judėjimas nebebūna sklandus. Dėl to sąnariai gali pradėti traškėti ar girgždėti. Tokia būklė vadinama krepitu, nors ir ne kiekvienas sąnario trakštelėjimas reiškia osteoartritą. Tai daug labiau tikėtina, jei sąnarių skleidžiamus garsus lydi skausmai.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų