Nors moteris visada gerbė buvusios sutuoktinės atminimą, toks siūlymas ją suglumino ir sukėlė emocinį konfliktą. Dar daugiau įtampos įliejo vyro šeimos įsitraukimas – jo motina ir sesuo taip pat palaikė šį sumanymą, o moteris buvo apkaltinta nesaugumu ir pavydu, rašoma mirror.co.uk.
Šokiravo vyro žodžiai
Moteris savo istorija pasidalijo internetinėje diskusijų platformoje „Reddit“, ieškodama patarimo. Ji papasakojo, kad vyro pirmoji žmona mirė prieš aštuonerius metus ir ji visada jautė pagarbą pirmajai vyro žmonai:
„Mūsų namuose yra jos nuotraukų, mes atvirai apie ją kalbėjome. Niekada nebandžiau jos ištrinti ar elgtis taip, tarsi jų istorija neegzistuotų.“
Viskas pasikeitė tuo metu, kai besirenkant vardus dukrai, jos vyras po kelių savaičių pasiūlė vieną – buvusios žmonos vardą. Jo teigimu, tai būtų būdas „pagerbti ją ir išsaugoti jos atminimą per mūsų dukrą“.
Tačiau moteris tam griežtai nepritarė: „Nors gerbiu jo poziciją, nenoriu jaustis taip, tarsi auginčiau kažkieno kito palikimą. Noriu, kad šis vaikas būtų auginamas toks, koks yra, o ne susietas su žmogumi, kurio niekada nepažinojo.“
Artimųjų spaudimas
Nors vyras iš pradžių atrodė supratęs jos poziciją, po kelių dienų jis vėl iškėlė šią temą ir įtraukė savo mamą bei seserį. Motina parašė žinutę moteriai, kurioje teigė, kad tai būtų „meilės aktas“, o sesuo pridūrė, kad toks vardas labai daug reikštų visai šeimai.
Nepaisydama spaudimo, būsima mama liko prie savo sprendimo. Tačiau šis nepopuliarus sprendimas šeimoje sukėlė atšiaurią reakciją:
„Nuo tada jis šiuo klausimu tylėjo, bet tapo šaltas mano atžvilgiu. Dėl to imu abejoti, ar nebuvau per griežta.“
Moteris prisipažįsta, kad myli savo vyrą ir supranta jo skausmą, tačiau taip pat nori, kad jos balsas ir jausmai būtų išgirsti:
„Turiu teisę norėti, jog mano pirmasis vaikas turėtų savo tapatybę. Nesistengiu nieko ištrinti. Tiesiog noriu, kad mane taip pat matytų.“
Kol jos motina ją palaiko, bet siūlo vengti konfrontacijos, vyro šeima kritikuoja jos pasirinkimą. Vis dėlto diskusijų platformos vartotojai palaikė moterį, pabrėždami, kad vaiko vardas turėtų būti abiejų tėvų bendras susitarimas, o ne vieno iš jų sprendimas ar spaudimas iš giminaičių.
Sulaukė palaikymo socialinėje erdvėje
Komentatoriai aktyviai reagavo į moters istoriją. Vienas žmogus tvirtai pasakė:
„Ne, ir uošvė taip pat neturi jokios įtakos. Vaiko vardo suteikimas yra tik abiejų tėvų tarpusavio susitarimas.“
Kitas rekomendavo kreiptis į specialistą: „Siūlau susirasti šeimos terapeutą, su kuriuo kartu su vyru galėtumėte tai išspręsti. Vaikas nusipelno savo vardo, o ne jo mirusios ankstesnės žmonos vardo. O jūs nusipelnėte pagarbos. Ir visa tai sakau kaip našlė.“
Kol kas aiškaus sprendimo pora nerado. Tačiau ši istorija atskleidžia gilesnius klausimus apie santykių ribas, pagarbą praeičiai ir teisę į savo balsą kuriant naują šeimos istoriją.
Koks bus galutinis sprendimas – neaišku. Tačiau viena akivaizdu: kiekvienas vaiko vardas turi nešti ne tik prasmę, bet ir abiejų tėvų sutarimą bei pagarbą vienas kitam.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!