Indijos valdžia nusprendė užsieniečiams atverti daugiau nei 100 įspūdingų Himalajų viršūnių komplikuotame Kašmyro regione.
Sprendimui įsileisti užsienio turistus įtakos turėjo padėties regione stabilizavimas. Taikos procesą Indija ir Pakistanas pradėjo dar 2004 metais.
Tikimasi, kad šiuo žingsniu į regioną pavyks pritraukti daugiau pajamų.
Prieš 1980 m., kuomet prasidėjo separistinis judėjimas, į Kašmyrą plūdo šimtai tūkstančių turistų. Jis buvo vadinamas „Rytų Šveicarija“. Keliautojai čia mėgavosi per miškus vinguriuojančiais šaltiniais, vešliomis pievomis ir įstabiais ežerais.
Tačiau Vakarų vyriausybių įspėjimai ir tarptautinės žiniasklaidos pranešimai apie regione vykstančias kovas šį turistų skaičių drastiškai apkarpė.
Už Kašmyro nepriklausomybę arba prijungimą prie Pakistano nuo 1989 m. kovoja daugiau nei tuzinas įvairių sukilėlių grupių.
Indija savo ruožtu kaltina Pakistaną rengiant ir treniruojant islamistų kovotojus. Islamabadas tokius kaltinimus neigia, teigdamas, jog sukilėliams jis teikia tik „moralinę ir diplomatinę pagalbą“.
Pakistanas kaip galimą sprendimą mato Jungtinių Tautų administruojamą referendumą, kuriame kašmyriečiai galėtų patys apsispręsti kuriai šaliai priklausyti, bet su tuo nesutinka Indija, kuri tokį referendumą buvo sutikusi daryti praeityje tik su sąlyga, kad jį administruotų ji pati.