• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Birželio 15-ąją Rokiškio rajone įsikūrusiame Ilzenbergo dvare susirinkę svečiai ne tik paskelbė vasaros sezono pradžią, bet ir turėjo progą įvertinti, kas buvo nuveikta per dešimtmetį – tiek truko dvaro pastatų atstatymo ir aplinkos tvarkymo darbai. Daugiau kaip 15 mln. eurų – rekordinės investicijos į tokio tipo objektą Rokiškio rajone, daugiau lėšų yra sulaukęs tik Rokiškio dvaras.

Birželio 15-ąją Rokiškio rajone įsikūrusiame Ilzenbergo dvare susirinkę svečiai ne tik paskelbė vasaros sezono pradžią, bet ir turėjo progą įvertinti, kas buvo nuveikta per dešimtmetį – tiek truko dvaro pastatų atstatymo ir aplinkos tvarkymo darbai. Daugiau kaip 15 mln. eurų – rekordinės investicijos į tokio tipo objektą Rokiškio rajone, daugiau lėšų yra sulaukęs tik Rokiškio dvaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Meilės saloje – daugiau pokyčių

Bene daugiausia dėmesio pastaruosius trejus metus Ilzenbergo dvare skirta unikaliai, legendomis apipintai Ilzenbergo dvare esančiai Meilės salai. Į salą einančius lankytojus šią vasarą pasitiks kelios naujos šiuolaikinės skulptūros: Meilės karvelių kaltinės figūros, sukurtos kalvio Ramūno Tolio, salos centre pastatyta bronzinė skulptūra „Apsikabinimas“ (autorius skulptorius Gintaras Mikolaitis). Šalia Ilgio ežero saloje augančio stebuklingu laikomo ąžuolo stovi skulptūra „Šokis“ – skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio sukurta specialiai Ilzenbergo dvarui.

REKLAMA

Svečiams įrengtas apžvalginis „Meilės tiltas“ ir prieplauka elekriniam katamaranui: šis čia sustos po apžvalginės ekskursijos po Ilgio ežerą, kurį per pusę dalija valstybinė siena su Latvija. Meilės saloje įrengti takai, suoliukai, sutvarkytos pakrantės, sala apželdinta.

Salos pakraštyje, prie pat Latvijos sienos, pastatyta puošni rotonda. Visai šalia sienos su Latvija įrengti dvariški riboženkliai: nors jie nėra oficialiai patvirtinti, tačiau primena, kad Latvija – čia pat. Panorėjus, iš Meilės salos galima įžengti į Latvijos teritoriją. Tiesa, tam prireiks šiek tiek įbristi į ežerą.

REKLAMA
REKLAMA

Po visą Ilzenbergo dvaro parką ir ūkį šįmet bus galima keliauti ir elektromobiiu. Parkas ir ūkio pastatai užima daugiau kaip 30 hektarų dvaro teritorijos, o keliukų tarp jų ilgis maždaug 6 kilometrai, todėl pėsčiomis visą teritoriją apeiti išties užtrunka.

Žinoma, keliauti galima ne tik elektromibiliu: dvare nuo praėjusių metų vasaros pabaigos svečius po ežerą plukdo Vokietijoje pagamintas didžiausias Baltijos šalyse elektrinis katamaranas, leidžiantis pasigrožėti Ilgio ežerą ir Ilzenbergo dvarą supančiais peizažais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dvare pabaigtas ir parko atsodinimo projektas, kurį parengė kraštovaizdžio architektė Jurga Silvija Večerskytė, dalyvavusi rengiant Vilniaus Bernardinų sodo, Užutrakio, Žagarės dvarų ir kitų parkų sutvarkymo projektus.

Vien tik apželdinimo darbai užtruko šešerius metus ir kainavo daugiau kaip 400 tūkst. eurų: čia žaliuoja įspūdingi gėlynai, parterio rožynas, obelų, liepų ir graikinių riešutų alėjos, atidžiai parinktose vietose įrengti gausūs žydinčių krūmų ir gvazdikinių gėlių masyvai.

REKLAMA

Stengėsi įtikti išrankiausiems lankytojams

Kad į dvarą atvyktusios šeimos su vaikais irgi rastų, ką veikti, mažiesiems lankytojams įrengta didžiulė žaidimų aikštelė po atviru dangumi – kone įvairiausia visoje Lietuvoje. Dvaro teritorijoje jau kelerius metus lankytojus traukia 1,5 ha plote įrengtas kukurūzų labirintas. Greta jo papildomai įrengtos laipynės, pagamintos Vokietijoje iš apdirbtų maumedžio rąstų. Čia stovi toks pat kaip Ilzenbergo dvaro laukuose dirbantis kombainas, pavadintas Jonu Elniu, kurio kabinoje galima pasėdėti, nusifotografuoti, apžiūrėti jį iš visų pusių.

REKLAMA

Žaidimų aikštelėje vaikams įrengta edukacinių įrenginių, naudojantis kuriais mažieji lankytojai galės susipažinti su įvairiais fizikiniais dėsniais, piešti, kurti ir muzikuoti. Šalia įrengta vaikiškų ekskavatorių aikštelė leis pasijusti tikrais statybininkais, kurie rungsis, kuris greičiau prikas smėlio dėžę.

Taip pat čia įrengti ir interaktyvūs žaidimų įrenginiai. Pagrindinis žaidimų aikštelės akcentas – interaktyvi 8 metrų skersmens žaidimų aikštelė „Memo“ – skirta bene visiems parko lankytojams. Ji pritaikyta ir pajudėti, ir lavinti matematinius, logikos ar reakcijos įgūdžius. Šalia avių gardo esančios pasiklausymo parabolinės antenos skirtos pasikalbėti per atstumą nešaukiant ir suprasti, kaip, du indus nukreipus vienas į kitą, sklinda ir fokusuojasi garso bangos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaizdingose parko vietose priešais Meilės salą ir dvaro rūmus pastatyti „kalbantys“ kinetiniai istorijų suoliukai – panaudojant energiją, sukauptą besisupant ant suoliuko, galima pasiklausyti istorijų apie dvarą.

Kvies švęsti šventes

Dar viena naujiena dvare, kurią įvertino ir susirinkę svečiai – vadinamoji „Patrankų“ renginių salė, kurioje šventes galės švęsti 100 žmonių, o furšete dalyvauti kone 300 svečių. Salė įrengta pastate, kuriame dar 1926 metais buvo rastos patrankos, o ir paties pastato langai – tipinės šaudymo angos, todėl salė ir buvo pavadinta „Patrankų sale“.

REKLAMA

Ilzenbergo dvaro dvarvietės savininkas Vaidas Barakauskas pasakojo, jog dar prieš Jonines dvare prie restorano iškils nauja ir nuolat veikianti koncertų scena, kurioje visą vasarą vyks įvairių atlikėjų pasirodymai. Svečiai lankydamiesi lauko restorane galės mėgautis ir kultūriniais reginiais.

Išskirtinė ir rūmus netrukus papuošianti skulptūra „Vienaragis“, kurios kopiją jau dabar galima pamatyti dvaro rūmų hole. Rūmus puošė meškos iškamša, kuri dabar eksponuojama Rokiškio dvare. Tęsiant šio dvaro tradicijas, V. Barakausko užsakymu skulptorė-juvelyrė Aušra Jasiukevičiūtė jau penktus metus kuria šią, Vienaragio, skulptūrą.

REKLAMA

Kviečia ragauti ir įvertinti

Dvaras ypač didžiuojasi čia pat viename šiauriausių pasaulyje vynuogynų po atviru dangumi pagaminto vyno degustacijomis. Rokiškio rajone įsikūrusiame dvare pirmąsyk Lietuvoje pagamintas putojantis vynas iš vynuogių, baltas ir rausvas vynuogių vynas bei išskirtinio skonio vynas iš svarainių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų