ilzenbergo dvaras

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ilzenbergo dvaras“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ilzenbergo dvaras“.

Skelbia TOP3 gražiausius Lietuvos dvarus: ragina aplankyti šią vasarą

Iki šių dienų išlikę ir turtingą mūsų istoriją liudijantys Lietuvos dvarai – vieni įdomiausių lankytinų objektų šalyje. Tiesa, dalis jų – stūkso lyg nebylūs muziejai. Tarytum bando papasakoti savo istoriją, tačiau labai tyliai – jiems trūksta žmogaus rankos ir įveiklinimo. Tuo tarpu kiti dvarai – tiesiog klesti. Atgimę jie ne tik, kaip gyvi liudininkai, prisimena buvusių dvarininkų gyvenimus, bet ir kuria naujus naratyvus.
2024-05-21

Ilzenbergo dvaras skelbia vasaros sezono pradžią: lankytojus stebins ypatingomis naujovėmis

Birželio 15-ąją Rokiškio rajone įsikūrusiame Ilzenbergo dvare susirinkę svečiai ne tik paskelbė vasaros sezono pradžią, bet ir turėjo progą įvertinti, kas buvo nuveikta per dešimtmetį – tiek truko dvaro pastatų atstatymo ir aplinkos tvarkymo darbai. Daugiau kaip 15 mln. eurų – rekordinės investicijos į tokio tipo objektą Rokiškio rajone, daugiau lėšų yra sulaukęs tik Rokiškio dvaras.
2023-06-20
REKLAMA
Ilzenbergo dvare – žydėjimo metas: įspūdingi vaizdai žavės iki pat rudens Ilzenbergo dvare – žydėjimo metas: įspūdingi vaizdai žavės iki pat rudens

Ilzenbergo dvare – žydėjimo metas: įspūdingi vaizdai žavės iki pat rudens

Rokiškio rajone įsikūrusiame Ilzenbergo dvare, 17,5 hektarų parke, įvairiausių spalvų tulpių ir obelų žydėjimo metas. Jau netrukus jas keis parke susodinti rododendrai ir rožės. Kaip kalbėjo prie dvaro parko kūrimo pastaruoju metus prisidedanti kraštovaizdžio architektė, kone svarbiausia jos užduotis – sukurti nuolatinę šventę akims, kuri tęstųsi nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens.
2023-05-26
REKLAMA
. .

Ilzenbergo dvaro ūkio produktui – dar vienas aukso medalis

Šiais metais didžiąsias žiemos šventes Ilzenbergo dvaro ūkio kolektyvas pasitiks pakiliomis nuotaikomis. Gruodžio 16 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” apdovanojimų įteikimo renginyje Ilzenbergo dvaro ūkio gaminys „Dvariška troškinta vištiena“ apdovanotas aukso medaliu.
2021-12-17
REKLAMA
Ilzenbergo dvaras Ilzenbergo dvaras

Nauja pramoga Rokiškio rajone – atidaromas kukurūzų labirintas

Šį savaitgalį Ilzenbergo dvaro lankytojų laukia unikali pramoga – atidaromas kukurūzų labirintas. Jei lankantis parke galva dar ne iki galo apsvaigo nuo aplinkos grožio, visuomet smagu save paklaidinti 1,2 ha ploto kukurūzų labirinte. „Kukurūzų labirinto idėja kilo dar pernai, kadangi tai puiki pramoga ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Kartais gera trumpam pasiklysti, kad rastum teisingą kelią“, - sakė „Ilzenbergo dvaro“ direktorė Diana Jokimčienė.
2021-07-28
REKLAMA
Naujas „Dvaro grill“ restoranas Ilzenbergo dvare Naujas „Dvaro grill“ restoranas Ilzenbergo dvare

Naujas restoranas Ilzenbergo dvare: pirmuosius lankytojus nustebino neįprastais valgiais

Naujas „Dvaro grill“ restoranas Ilzenbergo dvare pirmuosius lankytojus dar prieš Jonines nustebino neįprastais valgiais. Čia galima paragauti ir ypatingo firminio patiekalo – rūkytų kiaušinių. Lietuviai mėgsta ant grilio ruoštus patiekalus, o dvarai ilgus šimtmečius buvo lietuvių kultūros lopšiai, kurių neaplenkdavo ir maisto ruošimo naujovės.
2021-07-02
REKLAMA
Valstybės istorinis centras – Ilzenberge? (nuotr. asm. archyvo) Valstybės istorinis centras – Ilzenberge? (nuotr. asm. archyvo)

Valstybės istorinis centras – Ilzenberge?

Dvarai nuo seno buvo kultūros iš švietimo židiniai. Juose buvo įkurtos bibliotekos, skatinamas mokslas ir domėjimasis istorija. Tad šią tradiciją siekia tęsti ir Rokiškio rajone įsikūręs Ilzenbergo dvaras. Čia prieš dvejus metus atidarytoje bibliotekoje saugomos ir eksponuojamos profesoriaus Vytauto Landsbergio parašytos bei sudarytos knygos. O praėjęs savaitgalis Ilzenbergo dvarui buvo ypač reikšmingas – apsilankęs V. Landsbergis pasirašė visus bibliotekoje esančius savo leidinius.
REKLAMA
Moksleiviams – išmaniosios ekskursijos Ilzenbergo dvare Moksleiviams – išmaniosios ekskursijos Ilzenbergo dvare

Moksleiviams – išmaniosios ekskursijos Ilzenbergo dvare

Pastarieji mokslo metai – tikras iššūkis tiek mokiniams, tiek mokytojams. Dėl įvairių ribojimų, saugumo reikalavimų, ilgai besitęsiančio nuotolinio mokymosi įtampą jaučia visi. Tačiau palaipsniui situacijai gerėjant atsiranda galimybių moksleiviams pasinaudoti ne tik nuotolinėmis, bet ir realiomis edukacinėmis programomis, kurias suteikia Kultūros pasas. Kultūros paso programa pradėta įgyvendinti 2018 m. rudenį. Tuomet ji buvo skirta tik pradinių klasių mokiniams.
2021-05-28
REKLAMA
Gastroenterologas papasakojo apie sultinio naudą: ar jie gali padėti metant svorį bei norint užmigti? Gastroenterologas papasakojo apie sultinio naudą: ar jie gali padėti metant svorį bei norint užmigti?

Gastroenterologas apie sultinio naudą: tai gali padėti metant svorį

Šiltas sultinys žvarbiais žiemos vakarais gali suteikti ne tik emocinį pasitenkinimą, bet ir organizmui reikalingų medžiagų. Kai kurie liaudyje dalinami patarimai apie sultinio naudą turi ir mokslinio pagrindo.Vertingiausia sultinio savybe gastroenterologas įvardija baltymus, kurie naudingi žmogaus kaulams, kremzlėms ir odai, tačiau perspėja – sultinio iš miltelių geriau nevartoti.  Iš mėsos kaulų, kremzlių ar odos virtuose sultiniuose vyrauja baltymai.
2020-12-16
REKLAMA
Ilzenbergo dvaras Ilzenbergo dvaras

Geriausiu visų laikų NT projektu pretenduoja tapti ir Ilzenbergo dvaras

Jau netrukus bus išrinkti geriausi nekilnojamojo turto projektai per trylika pastarųjų metų, kai buvo pradėtas organizuoti konkursas „Už darnią plėtrą“. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos rengiamame konkurse dalyvauja ir jau vienu iš kultūrinių Rokiškio regiono centrų spėjęs tapti Ilzenbergo dvaras. Jis varžosi geriausio visuomeninės paskirties NT projekto kategorijoje.
2020-12-15
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Vasarą natūralių maisto produktų apyvartą padidino pusantro karto Vasarą natūralių maisto produktų apyvartą padidino pusantro karto

Vasarą natūralių maisto produktų apyvartą padidino pusantro karto

Iš ekologiškos žaliavos pagamintais produktais prekiaujantis Ilzenbergo dvaro ūkis šią vasarą didino pardavimų apsukas. Apyvarta iš natūralių maisto produktų trečiąjį šių metų ketvirtį išaugo daugiau nei 50 proc. lyginant su trimis pavasario mėnesiais.  Anot dvaro ūkio vadovės Dianos Jokimčienės, tokį augimą galima paaiškinti didėjančiu žmonių susidomėjimu sveika mityba – anot ūkio vadovės, žmonės vis akyliau skaito etiketes ant maisto produktų, domisi sudėtimi ir produktų kilme.
2020-10-05
REKLAMA
Ilzenbergas, meilės sala Ilzenbergas, meilės sala

Dvi Meilės salos ir jų istorijos: kas sieja šiaurinį ir pietinį Lietuvos pakraščius?

Romantikams, norintiems jaukiai su antrąja puse praleisti Valentino dieną, visai nebūtina pirkti bilietų į Paryžių. Vien savo vardu apie meilę primenančių miestelių mūsų šalyje galima rasti bent keturias gyvenvietes. Nors tai dar nebūtinai reiškia, kad šiose vietose vyraus romantiška atmosfera, vis dėlto, Lietuvoje Meilės vardu pavadintos ir dvi salos, apipintos romantikos kupinomis istorijomis ir legendomis.
2020-02-12

Rokiškio rajoną garsinantis Ilzenbergo dvaras: sužinokite, kodėl verta apsilankyti

TV3 laida „Ūkio šefas“ tęsia kelionę po Lietuvos ūkius ir pristato čia auginamus produktus. Visai netoli Rokiškio įsikūręs Ilzenbergo dvaras atvykėlius pritrenkia ne tik išpuoselėta aplinka, bet ir teikiamų paslaugų įvairove. Šioje dvarvietėje galima ne tik pailsėti angliško tipo parke, bet ir paskanauti dvaro virtuvės patiekalų.

Tobulas viščiuko „Tabaka“ receptas: mėgausitės kiekviena sekunde

 „Viking the chef“ šefas Vylius Blauzdavičius apsilankė Rokiškio rajone esančiame Ilzenbergo dvare ir jo biodinaminiame ūkyje. Čia BBQ meistras gavo ekologiškų produktų iš kurių nutarė pasigaminti dvare užaugintą viščiuką tabaka. Tai tradicinis gruziniškas keptuvėje keptos vištienos patiekalas, paplitęs visame Kaukaze ir Rytų Europoje.
2019-06-23

Ilzenbergo dvarvietėje – netikėtas radinys

Vidurvasarį Rokiškio rajone esančioje Ilzenbergo dvarvietėje pastebėtas itin retas vabzdys, pritraukęs ne tik biologijos mokslininkų, bet ir gamtos stebėtojų dėmesį. Tai vabalas pavadintas intriguojančiu vardu – niūraspalvis auksavabalis (lot. Osmoderma barnabita). Pasaulyje populiarėja nišinės turizmo rūšys, pomėgis stebėti natūralią, žmogaus nepaliestą gamtą, gyvūnus – ši tendencija neaplenkia Lietuvos.
2018-08-23

Keliautojos iš Didžiosios Britanijos įspūdžiai Ilzenbergo dvare: norėtume lesinti vištas

Į Rokiškio r. įsikūrusį Ilzenbergo dvarą užsieniečius paprastai atveža dvarvietę parodyti norintys lietuviai, o kartais ir patys svetimtaučiai ieško istorijos pramintų takų. Ilzenbergo dvare bei ūkyje apsilankė netikėti svečiai – Didžiosios Britanijos ryšių su visuomene ir konsultacijų įmonės „Maximum Exposure PR“ atstovai, įvertinę dvarvietę užsienietiškame kontekste ir negailėję patarimų, kaip pritraukti dar daugiau turistų.
2017-07-17

Siekiate gyventi ir dirbti harmonijoje su gamta? Atvykite į vietinę Italiją – Ilzenbergo dvarą

Neseniai spaudoje nuvilnijo žinia, kad Italijos šiaurėje esančio Bormidos kaimo meras siūlo 2 tūkst. eurų kiekvienam, kas atvyks gyventi į tuštėjantį kaimą tarp kalnų ir jūros. Tačiau panašių pasiūlymų toli ieškoti nereikia – štai Rokiškio r. esančiame Ilzenbergo dvare šiuo metu trūksta kvalifikuotų darbo rankų, o planuojantiems netoli dvarvietės būstą įsigyti specialistams suteikiama 5 tūkst. eurų dotacija.
2017-06-05

Ilzenbergo dvaras kviečia menininkus atsigręžti į meilę, dvarą ir harmoniją

Teminis Ilzenbergo dvare kuriamas skulptūrų parkas skatins atsigręžti į šių dienų didžiąsias vertybes, kurių XXI amžiuje vis dažniau savyje ieško žmonės ir neišvengiami turės atsigręžti visa visuomenė. Dvaro šeimininkai skelbia skulptūrų konkursą, kuriame kviečiami dalyvauti visi dvaro kultūra besidomintys menininkai. Rokiškio rajone esantis Ilzenbergo dvaro parkas yra privatus, tad konkursas yra finansuojamas iš privačių lėšų.
Aktualijos 2017-01-11
Į viršų