dvaras

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dvaras“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dvaras“.

Už 2,5 mln. eurų siekiama atkurti Dabikinės dvarą

Į kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktą klasicizmo bruožų turintį Akmenės rajono Dabikinės dvarą ketinama atkurti ir pritaikyti kultūriniam turizmui.   Už maždaug 2,5 mln. eurų ketinama rekonstruoti sodybos rūmus, kitaip vadinamą ponų namą, statytą 1791 metais,  pritaikant pastatą lankytojams, kultūrinėms veikloms, edukacijoms.
2024-06-02

Kasdienybę mieste Mindaugas iškeitė į gyvenimą dvare: to pavydėtų ne vienas

64-erių metų verslininkas Mindaugas Šventoraitis didžiąją metų dalį leidžia savo įsigytame Babtyno-Žemaitkiemio dvare. Vyras pasakoja, kad jame jaučiasi ypatinga aura, kuri jį paskatino įsigyti pastatų kompleksą. Naujienų portalui tv3.lt vyras pasakoja, ką reiškia gyventi dvare. Ypatingas XVI a. Šiukštų šeimos statinys stovi Kauno rajone, netoli Babtų. Jame spėjo pagyventi tokie garsūs žmonės, kaip kunigaikščiai Giedraičiai, grafai Tiškevičiai, generolas Vladas Nagevičius su žmona Veronika.
2024-04-13

Teismas skelbs sprendimą byloje dėl Matijošaičio dvaro rekonstrukcijos

Kauno apygardos teismas antradienį skelbs sprendimą Kultūros paveldo departamento (KPD) ir laikinosios sostinės mero Visvaldo Matijošaičio ginče dėl galimai padarytos žalos, rekonstruojant Kačiūniškės dvarą Kauno rajone. Praėjusių metų gegužę Kauno apylinkės teismas iš dalies tenkino KPD ieškinį ir priteisė iš V. Matijošaičio, bendrovės „Kauno saulėtekis“ ir Kačiūniškės dvaro rekonstrukcijos darbų vadovo Andriaus Šumsko 34 tūkst. neturtinės žalos, padarytos rekonstruojant minėtą dvarą.

Vilniečiai nusipirko seną molinį dvarą: nustebino ir visko mačiusius

Vilniečiai Žilvinas ir Eglė Kungiai šiandien gali vadinti save dvarininkais – praėjusių metų vasarą jie ėmė ir įsigijo seną molinį dvarą Zarasų rajone. Kadangi viską tvarko savo rankomis, darbų dar į marias, tačiau jau turi nusipiešę aiškią viziją, kaip dvarelis atrodys ateityje. Eglė – gydytoja chirurgė, Žilvinas pagal išsilavinimą – statybų inžinierius, dirbantis statybos produktų sertifikavime.
2024-01-20

Skelbia apie naujai atidarytą dvarą šalia Vilniaus: kviečia apsilankyti

Paskutiniąją lapkričio dieną Glitiškėse oficialiai atidarytas svarbus Vilniaus rajono kultūros paveldo objektas – Glitiškių dvaras, liaudyje dar žinomas paskutiniųjų jo savininkų vardu – Jelenskių dvaru. Simbolinę atidarymo juostą perkirpo Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič, vicemerė Edita Tamošiūnaitė, Nemenčinės kultūros centro direktorius German Komarovski bei UAB „Ekodora“ direktorius Remigijus Indriulionis.
2023-12-06
REKLAMA
Idėja savaitgaliui: aplankykite dvarą su išskirtine istorija Idėja savaitgaliui: aplankykite dvarą su išskirtine istorija

Idėja savaitgaliui: aplankykite dvarą su išskirtine istorija

Atvėsus orams daugelis tautiečių užsidaro namuose ir nebenori kišti nosies laukan. Vis dėlto, savaitgalis – puikus metas pailsėti ne tik nuo darbo, bet ir nuo namų bei pamatyti ką nors naujo. Šį kartą siūlome aplankyti greta Vilniaus įsikūrusį Glitiškių kaimą, kuriame stūkso išskirtinis „Padvaisko dvaras“. Autentiška sodyba „Padvaisko dvaras“ nuo Vilniaus nutolęs vos per 25 km, o šalia raibuliuoja Širvio ir Mūsios ežerai.
2023-11-24

Vilniuje padegtas Tiškevičių dvaras: gaisrą gelbėtojai gesino iki ryto

Vilniaus rajone kelis kartus padegtas Tiškevičių dvaras. Policija dėl padegimo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tiškevičių dvaras Baltojoje Vokėje iš aukštai – pastato stogas jau buvo apgriuvęs, tačiau ugniagesiams jį teko nuardyti visiškai. Pastarosiomis dienomis apleistas Tiškevičių dvaro pastatas Pagirių seniūnijoje buvo kelis kartus padegtas.
Kriminalai 2023-09-09

Baltosios Vokės dvare kilo gaisras, įtariamas padegimas

Baltosios Vokės dvare Vilniaus rajone kilo gaisras, jo metu pastatas apdegė, šeštadienį pranešė policija. Dvaras Parko gatvėje yra nenaudojamas, jis priklauso valstybei. Gaisro sukeltas nuostolis šiuo metu nustatinėjamas, įtariama, jog dvaras buvo padegtas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo.
Kriminalai 2023-09-09

Ilzenbergo dvaras skelbia vasaros sezono pradžią: lankytojus stebins ypatingomis naujovėmis

Birželio 15-ąją Rokiškio rajone įsikūrusiame Ilzenbergo dvare susirinkę svečiai ne tik paskelbė vasaros sezono pradžią, bet ir turėjo progą įvertinti, kas buvo nuveikta per dešimtmetį – tiek truko dvaro pastatų atstatymo ir aplinkos tvarkymo darbai. Daugiau kaip 15 mln. eurų – rekordinės investicijos į tokio tipo objektą Rokiškio rajone, daugiau lėšų yra sulaukęs tik Rokiškio dvaras.
2023-06-20

Teisėjų korupcijos byloje bus nagrinėjamos bylinėjimosi dėl „Vijūnėlės dvaro“ aplinkybės

Kauno apygardos teismas antradienį toliau nagrinės teisėjų korupcijos bylą, posėdyje numatyta aiškintis aplinkybes, susijusias su „Vijūnėlės dvaru“ Druskininkuose. Šioje byloje teisiamas Druskininkų meras Ričardas Malinauskas kaltinamas per tarpininkus davęs kyšį, kad civilinėje byloje dėl minėto pastato būtų priimti palankūs sprendimai ir jis nebūtų nugriautas. Nelegaliu pripažintas pastatas nugriautas 2019-ųjų spalį, po atitinkamo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimo.
Aktualijos 2023-02-28
REKLAMA
REKLAMA

Jennifer Lopez parduoda savo stulbinantį dvarą: kaina ir prabanga atima žadą

Dainininkės Jennifer Lopez (53 m.) gyvenime – permainos: moteris paskelbė parduodanti savo įspūdingą dvarą Los Andžele, kurį prieš septynerius metus įsigijo už 28 milijonus dolerių.
2023-02-18

Proga įsigyti dvarą: skelbiamas Buivydiškių dvaro rūmų aukcionas

Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti įmonė Turto bankas paskelbė šalia Vilniaus esančių  Buivydiškių dvaro rūmų aukcioną. Kelis šimtmečius Lietuvos didikų Radvilų giminei priklausiusio dvaro dalis aukcione bus parduodama kovo pradžioje, trečiadienį panešė Turto bankas. Statinių su 4 ha ploto sklypo nuomos teise pradinė kaina siekia 154,9 tūkst. eurų. Sklypo nuomos 34 metams sutartį naujasis dvaro savininkas turės sudaryti su Nacionaline žemės tarnyba.
2023-01-25

Kultūros paveldo departamentas iš Matijošaičio siekia žalos paveldui atlyginimo

Kultūros paveldo departamentas (KPD) kreipėsi į teismą, siekdamas žalos, kuri padaryta rekonstruojant Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui priklausantį Kačiūniškės dvarą, atlyginimo. Kaip BNS patvirtino Kauno apylinkės teismas, KPD pateikė ieškinį, kuriuo prašo atsakovų geranoriškai atlyginti padaryta žalą – 34 tūkst. eurų.

Linkavičių dvaras perduotas Panevėžio rajono nuosavybėn

Panevėžio rajone esantis Linkavičių dvaras teismo buvo pripažintas bešeimininkiu ir perduotas savivaldybei. Panevėžio apylinkės teismas, išnagrinėjęs rajono savivaldybės administracijos pareiškimą, perdavė jai dvaro sodybos rūmus, ofisinas, svirną, tvartą, kumetyną, Ramygalos miestelyje esantį ūkinį pastatą bei Paįstrio ir Gegužinės kaimuose esančius vandentiekio tinklus.
Aktualijos 2022-07-03

Valdžia taikosi į Alos Pugačiovos ir Maksimo Galkino turtą: siekia atimti dvarą ir apgyvendinti pabėgėlius

Garsus Rusijos parodijų kūrėjas ir komikas Maksimas Galkinas jau kurį laiką su šeima gyvena Izraelyje. Rusijos karą Ukrainoje pasmerkusi pora susiduria su valdžios „kerštu“. M. Galkinas buvo „pašalintas“ iš visų televizijos kanalų, kuriuose dirbo, taip pat buvo uždrausti jo koncertai Rusijos Federacijoje.
2022-06-22

Į šią vietą plūsta iš visos Lietuvos: vaizdai čia atima žadą

Pakruojo dvaras praeitą savaitgalį oficialiai lankytojams atvėrė vartus į įspūdingiausią vietą šį pavasarį – pavasarinių gėlių festivalį. Pirmą kartą rengiamas toks festivalis jau spėjo lankytojus sužavėti gėlių gausa, spalvomis, rūšių įvairove – vaizdai nukelia tiesiai į pavasario gėlių sostine tituluojamą Olandiją. Dvaro gėlininkai jau keletą metų brandino šį spalvingą projektą.
2022-05-11

Rusija keršija Galkinui: jo ir Pugačiovos dvarą parduoda už įspūdingą sumą

Rusų žurnalistė Aliona Žigalina praneša, kad pasak jos šaltinių, Rusijoje yra parduodamas Maksimo Galkino ir Alos Pugačiovos prabangus dvaras. Teigiama, kad šeima prarado viską, ką turėjo šioje šalyje. Rusų žurnalistė pasidalino žinia, kurią jai pranešė slapti šaltiniai, kad Rusijoje yra parduodamas M. Galkino ir A. Pugačiovas dvaras Griazo kaime.  Neteko visko, ką turėjo  Pasak Alionos Žigalkinos, parduodamo dvaro kaina prasideda nuo 10 milijonų dolerių.
2022-05-04

Lietuvių meilės istorija sužavėjo tūkstančius: susituokė būdami netoli 80-ies

Istoriją, kaip Joniškyje gyvenanti Meilė Zaleckienė (60) tapo dvaro šeimininke, būtų galima paversti mažų mažiausiai filmu. 16 metų save galinti vadinti Jakiškių dvaro šeimininke moteris juokiasi, kad daug kas nustemba, nes iš šalies kartu su gyvenimo draugu Jordanu svečiams neatrodo poniškai. Dažniausiai į Jakiškių dvarą užsuka turistai ar piligrimai, kurie keliauja šalia esančiu „Camino Lituano“ keliu, mat dvaras dar visai neseniai buvo įtrauktas kaip viena iš šio kelio poilsio stotelių.
2022-03-26

Kaunietės šeima įsigijo 19 amžiaus dvarą: kiti išsigando pamatę pastato būklę

Iš Kauno kilusią Kristiną Horoman ir jos vyrą argentinietį Ivan Horoman pandemijos įkarštis paskatino palikti saulėtąją Ispaniją ir praleisti daugiau laiko Lietuvoje. Tačiau trijų vaikučių tėvai nesėdėjo rankų sudėję ir nusprendė nusipirkti seną, neįtikėtino grožio ir jaukumo dvarą Ausieniškių kaime. Kristina su Ivan susipažino visiškai atsitiktinai: „Dar būdama paauglė su būsimu vyru susipažinau internetu, galima sakyti, atsitiktiniu būdu – panorus mokytis ispanų kalbos.
2021-09-02
REKLAMA
Valstybės istorinis centras – Ilzenberge? (nuotr. asm. archyvo) Valstybės istorinis centras – Ilzenberge? (nuotr. asm. archyvo)

Valstybės istorinis centras – Ilzenberge?

Dvarai nuo seno buvo kultūros iš švietimo židiniai. Juose buvo įkurtos bibliotekos, skatinamas mokslas ir domėjimasis istorija. Tad šią tradiciją siekia tęsti ir Rokiškio rajone įsikūręs Ilzenbergo dvaras. Čia prieš dvejus metus atidarytoje bibliotekoje saugomos ir eksponuojamos profesoriaus Vytauto Landsbergio parašytos bei sudarytos knygos. O praėjęs savaitgalis Ilzenbergo dvarui buvo ypač reikšmingas – apsilankęs V. Landsbergis pasirašė visus bibliotekoje esančius savo leidinius.

Pakruojo dvare šviesos skulptūras pagaliau gali apžiūrėti norintys: emocijos – pačios geriausios

Vis labiau laisvėjant karantinui žmonės pasiilgę ieško įvairiausių pramogų. Štai Pakruojo dvare daugiau nei prieš keturis mėnesius pastatytas ir tarsi karantine įkalintas šviesos skulptūras pagaliau gali apžiūrėti visi norintys. Dažnam lankytojui tai pirma išvyka šiemet į bet kokį renginį, tad ir emocijos pačios geriausios. „Pirmi įspūdžiai, tai Kalėdos atėjo.

Kaune – dar vienas permainų projektas: imasi Linkuvos dvaro teritorijos

Kauno valdžia visuomenės poreikiams perima dar vieną erdvę – Linkuvos dvaro teritoriją. Planuoja įrengti poilsio oazę miestiečiams, bet apleistus statinius turintis verslininkas sako, kad jo turtą valdžia nori nusavinti, tad ketina bylinėtis.  Kaunui pritrūko parkų. Tad miesto valdžia nusitaikė į 16 hektarų Linkuvos dvaro teritoriją Šilainių mikrorajone. Pradėjo perėmimo visuomenės poreikiams procedūras – istorinę vaizdingą erdvę planuoja atverti miestiečių poilsiui.

Putinas neigia turintis dvarą, tačiau dokumentai rodo į prezidentūrą

Dar viena bendrovė, dirbusi Gelendžike pastatytuose „Putino rūmuose“, savo dokumentais patvirtino, kad pastatų kompleksas yra susijęs Rusijos prezidentu V. Putinu, rašoma „Otkrytaja media“. Tai jau trečiasis subrangovas, kuris patvirtino, kad rūmų statybos yra susijusios su Rusijos prezidentu, nepaisant šio bandymų paneigti pasirodžiusią informaciją.
2021-01-29

Gyventojai persigando: įspūdingi Rokiškio dvaro rūmai atsidūrė aukcione vos už 50 eurų?

Apie iškart po švenčių parduodamą kiek kitokį dvarą paskelbė Rokiškio krašto muziejus. Žinia sulaukė nemažo susidomėjimo, tiesa, varžytinėse internete už 330 eurų parduotas ne tikras dvaro kompleksas, o Kalėdoms iškepta meduolinės tešlos dvaro kopija. Dvaro kepinį paskutinę minutę paklojęs nemenką sumą įsigijo vietos verslininkas. Norite pasijusti tikru dvarininku, pasiūlymas: aukcione – parduodamas Rokiškio dvaras. Pradinė kaina – 50 eurų, o mažiausia statymo suma – 10 eurų.

Prokurorai ėmėsi veiksmų: pradėtas tyrimas dėl Komskio įmonės veiklos Lentvario dvare

Prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo Pagėgių politiko Kęsto Komskio įmonės „Kalibrus“ dokumentų klastojimo, skelbia Lietuvos tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.  „Sienos“ teigimu, tyrimas pradėtas dėl darbų Ugniui Kiguoliui priklausančiame Lentvario dvare, kurių „Kalibrus“ niekada neatliko.

Ši vieta traukia tūkstančius lietuvių: nepraleiskite progos pasigrožėti

Oficialiai prieš daugiau kaip savaitę Pakruojo dvare prasidėjęs gėlių festivalis jau sulaukė didelio lankytojų susidomėjimo. Dvaro hofmaršalas Vadim Ovčinko patvirtino, kad vien jau šį, ilgąjį savaitgalį, pasigrožėti skulptūromis ir kūriniais iš gėlių atvyko apie kelis tūkstančius žmonių.  Antrus metus iš eilės rengiamas gėlių festivalis Pakruojo dvare, kaip ir praeitais metais, vyks visą vasarą.
2020-07-07

Lentvario dvaro pastatai parduodami varžytynėse

Antstoliai varžytinėse parduoda bankrutavusio verslininko Laimučio Pinkevičiaus valdomus buvusio Lentvario dvaro pastatus, išskyrus pagrindinius rūmus. Už 275 tūkst. eurų pradinę kainą parduodama arklidė, kluonas, vandens malūnas ir vandens bokštas. Tai pirmosios turto varžytinės, kurios tęsis iki liepos 17 dienos. 2016 metais antstolių skelbtose L. Pinkevičiaus šeimos bendrovės „Ranga group“ antrinės įmonės „RG landmark“ varžytinėse už 540 tūkst.
2020-07-07

Kino kritikas Pukšta – apie tai, kaip namus paversti kino sale: yra keli šmaikštūs nurodymai

Šis „Kino pavasaris“ Lietuvoje kitoks – dėl šalyje įvesto karantino vietoje erdvių kino salių žiūrovai dabar yra kviečiami stebėti geriausias juostas savo namuose. Ir nors vienas žinomiausių Lietuvos kritikų Edvinas Pukšta neslepia, kad įspūdžio, kurį kinas sukuria kino teatre, nepakeis niekas, jis turi keletą patarimų, kaip seansą namuose paversti kuo įmanoma patrauklesniu.
2020-03-27

Kino kritikas Kulvietis – apie daugybę „Oskarų“ susišlavusį „Parazitą“: paaiškino, kodėl patiks visiems

Nepaisant to, kad šiuo metu pasaulis kovoja su koronavirusu, ir uždarytos tiek mokymosi įstaigos, tiek ir prekybos centrai, lietuvių pamėgtas „Kino pavasaris“ vis tiek įvyks. Tiesa, šįkart – kiek kitokiu formatu. Iš kino salės persikėlė į kiekvieno namus. Kino kritikas Marijus Kulvietis naujienų portalui tv3.lt teigė besidžiaugiantis, kad ir šiemet žmonės galės susipažinti su geriausiais kino meno pasiekimais.
2020-03-22

Netrukus prasidės ilgai lauktas „Kino pavasaris“: koronaviruso iššūkiams yra pasiruošę

Kovo 4 dieną kino mylėtojai jau galės įsigyti bilietus į laukiamiausius 25-ojo „Kino pavasario“ filmus. Ta proga spaudos konferencijoje paskelbtas visas festivalio filmų repertuaras. 25-ąjį kartą kovo 19 dieną prasidėsiančiame „Kino pavasaryje“ įvyks 11 lietuviškų premjerų, laukia įspūdingos naujienos iš ką tik pasibaigusio Berlyno kino festivalio.

Vijūnėlės „dvaro“ savininkai bando įrodyti valstybės padarytą žalą, institucijos nesutinka

Kauno apygardos administraciniame teisme penktadienį iš esmės nagrinėta byla dėl Vijūnėlės „dvaro“ griovimo padarytos žalos. Nepavykus bylos nagrinėjimo atidėti, du pastato savininkų Žilvino ir Zinos Povilonių advokatai siekia įrodyti, jog dėl 1,6 mln. eurų žalos kalta valstybė, atstovaujama Statybos inspekcijos bei Nacionalinės žemės tarnybos, ir Druskininkų savivaldybė. Šią žalą sudaro suskaičiuota pastato vertė, griovimo kaštai bei neturtinė žala.
REKLAMA
Arbatos kambarys  Arbatos kambarys

Dvarų pilnėjimo metas – Burbiškio dvaro auksiniai vakarai

Dvarų pilnėjimo metas – taip galima būtų pavadinti šį vasaros sezoną. Po visą Lietuvą išsibarstę dvarai mena mūsų istorijos įvairiausius laikotarpius. Dalis jų pilnai atrestauruoti ir džiugina gausius lankytojų būrius iš Lietuvos bei kitų pasaulio kraštų. Kiekvienas jų unikalus savo kultūra ir atmosfera. Vienas iš vasaros atradimų – Burbiškio dvaras, esantis Anykščių rajone, atgimęs naujam gyvenimui.
2019-08-27

Prezidentas remia ministerijų jungimą, bet dėl Žemės ūkio ministerijos perkėlimo abejoja

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad galima sujungti ne tik Ekonomikos ir inovacijų bei Energetikos ministerijas, bet ateityje ir Socialinės apsaugos ir darbo – su Sveikatos apsaugos ministerija. Žemės ūkio ministerijos perkėlimui į Kauną šalies vadovas pritartų, jeigu tai būtų geriausias sprendimas Lietuvai.
Aktualijos 2019-08-10

Vyriausybė nusprendė dėl Vijūnėlės „dvaro“: laikysis teismo sprendimo

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad Vyriausybė laikysis teismo sprendimo griauti vadinamąjį Vijūnėlės dvarą Druskininkuose. „Vyriausybė laikosi pozicijos, kad galutiniai teismo sprendimai turi būti vykdomi. Tai tokios pozicijos ir laikysis", - žurnalistams trečiadienį sakė S. Skvernelis. Taip jis kalbėjo Druskininkų valdžiai nusprendus paprašyti Vyriausybės leidimo „dvarą“ perimtivisuomenės reikmėms.

Ministras Mažeika nesukalbamas: Vijūnėlės dvaras turi būti nugriautas

Druskininkams ketinant prašyti Vyriausybės neteisėtai pastatytą Vijūnėlės „dvarą“ leisti perimti visuomenės poreikiams, aplinkos ministras pareiškė, kad pastatas turi būti nugriautas. „Reikia griauti. (...) Yra teismo sprendimas, kuris turi būti vykdomas“, – BNS antradienį sakė K. Mažeika. Ministro teigimu, nėra būdo legalizuoti tokio „absoliučiai nelegalaus statinio“: „Visai kita žemės paskirtis.

Savivaldybė sukasi iš padėties: Vijūnėlės dvare siūlo įkurti menų mokyklą

Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) liepą antrą kartą paskelbus, kad neteisėtai pastatytas Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas, Druskininkų savivaldybė ketina prašyti Vyriausybės perimti „dvarą“ ir pritaikyti jį visuomenės poreikiams, jame įkuriant Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklą. Kreipimąsi į Vyriausybę savivaldybės taryba svarstys liepos 29 dieną.
Aktualijos 2019-07-25

Vijūnėlės „dvaro“ savininkas patvirtino: griovimui jau ieškoma rangovų

  Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) penktadienį antrą kartą paskelbus, kad vadinamasis Vijūnėlės dvaras Druskininkuose turi būti nugriautas, jo savininkas teigia, kad teismo sprendimas bus vykdomas. Pasak verslininko Žilvino Povilonio, šiuo metu ieškoma rangovų, kurie nugriautų „dvarą“. Jei savininkas pastato nenugriautų, antstolis žada prašyti tai padaryti Statybos inspekcijos.   Ž. Povilonio teigimu, šansų, kad šiuo metu užkonservuotas Vijūnėlės „dvaras“ liks stovėti, nebėra.

Tūkstančiai plūsta pamatyti šių gėlių: Lietuvoje žydi tik kartą per metus

Atėjęs pavasaris taip ir kviečia pagaliau traukti į gamtą ir mėgautis gėlių žydėjimu bei nuostabia aplinka, žaluma, vaizdiniais. Naujienų portalas tv3.lt kviečia nepražiopsoti pačių gražiausių gėlių žydėjimo švenčių ir pateikia išsamią informaciją, kada ir kur reikėtų apsilankyti, jei norite pamatyti pasakiškai žydinčias pačias gražiausias gėles.
2019-04-26

Henrikas Daktaras už Užliedžių dvarą nori apvalios sumos: įpirktų retas

Prieš keletą mėnesių, 2018-ųjų pradžioje, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) priėmė palankų sprendimą dėl iki tol areštuoto Henriko Daktaro ir jo žmonos Ramutės turto. Buvo panaikintas laikinasis nuosavybės teisių apribojimas garsiajam Užliedžių dvarui ir dviem automobiliams. Netrukus pasigirdo kalbų, kad iškart atsirado turtingų žmonių, kurie užsimojo įsigyti legendomis apipintus įspūdingus namus Kauno prieigose, Užliedžiuose. Bet šis turtas neparduotas iki šiol.

Sename dvare nieko nelietė 70 metų – dabar išvydus vidų, apima nuostaba

1930-aisiais brolis Jackas ir sesuo Audrey Newtonai kartu su tėvais persikėlė gyventi į karalienės Anne stiliaus dvarą Vorikšyre, Anglijos grafystėje. Ten jie gyveno dešimtmečius tol, kol mirė jų mama ir tėtis. Brolis ir sesuo, kuriuos daugelis mėgo apibūdino ekscentriškais, kartu dvare gyveno didžiąją dalį savo gyvenimo. Erdvūs namai, kuriuose yra įrengti net devyni miegamieji, juos supo daugiau nei 70 metų. Giminaičiai užsiiminėjo žemės ūkiu, augino kiaules. 2011-aisiais Audrey mirė.
2018-03-07

„Candyman“ atskleidžia, kaip atrodo jo vila, kai užmiega keturi vaikai

Traversas Beynonas – „Candyman“, atskleidė, kaip atrodo jo gyvenimas už jo ekstravagantiškų „Gold Coast“ rūmų durų, kai keturi jo vaikai nueina miegoti. Tabako magnatas, kuris rūmuose gyvena su savo žmona, mergina ir keturiais vaikais, sakė, kad karštis užvaldo tik, kai saulė nusileidžia. „Dienos metu tai yra normalus namas – aš turiu keturis vaikus.
2018-03-01

Henriko Daktaro žmona apie atgautą Užliedžių dvarą: protingiausia būtų parduoti

Vos prieš keletą dienų Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) priėmė palankų sprendimą dėl iki tol areštuoto Henriko Daktaro ir jo žmonos Ramutės turto. Panaikintas laikinasis nuosavybės teisių apribojimas garsiajam Užliedžių dvarui ir dviem automobiliams. Netrukus pasigirdo kalbų, kad iškart atsirado turtingų žmonių, kurie užsimojo įsigyti legendomis apipintus įspūdingus namus Kauno prieigose, Užliedžiuose.

Ukmergės savivaldybė ruošiasi perimti dvarą

 Ukmergės savivaldybė sieks perimti Siesikų dvarą, kuris bankrutavus jį valdžiusiai bendrovei grįžta valstybės žinion. „Savivaldybė aiškinasi situaciją, daro investicinį planą, kad tai būtų ekonomiškai pagrįsta, dėliojamės ir vasario ar kovo mėnesį taryba priims sprendimą. Linkstam prie to, kad norime dvarą perimti, suprasdami, kad tai mūsų krašto didelė vertybė“, – BNS sakė Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas.
Aktualijos 2018-01-21

Tragiškai žuvus vyrui - skaudžios detalės: liudininkai papasakojo, ką matė

Klaipėdoje per gaisrą garaže žuvo jame gyvenęs vyras. Antradienį pranešta, kad Dvaro gatvėje esančiame garažų kooperatyve, garaže po gaisro rastas vyriškio lavonas. Ugniagesių komanda gaisrą užgesino. Garaže buvo rastas 54 metų vyriškio apdegęs lavonas. Gaisro židinio vieta nustatyta ties rasta lavono vieta. Kaip skelbia policija, liudytojai pasakojo, kad žuvusysis vartodavo alkoholinius gėrimus, rūkydavo, gyveno minėtame garaže.
Kriminalai 2017-12-27

Įspūdingiausi Lietuvos dvarai smenga žemėn: norinčių išsaugoti neieško ar neranda?

Bene kiekviename rajone ir netgi mieste galima pamatyti nykstančių, apleistų namų bei dvarų. Nors jų situacija gali būti skirtinga, bet likimas kol kas panašus. Pagal turimus 2014 metų duomenis, Kultūros vertybių registre yra registruotos 554 dvarų sodybos, iš kurių apie 80 proc. fizinė būklė buvo vertinama kaip bloga arba patenkinama. Be to, iš jų priskaičiuota 15 paminklų statusą turinčių objektų, 80 valstybės saugomų statusą turinčių dvarų sodybų.

Vijūnėlės dvaras Druskininkuose bus nugriautas

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) ketvirtadienį paskelbė, kad vadinamasis Vijūnėlės dvaras Druskininkuose turi būti nugriautas.   „Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kuriuo per šešis mėnesius yra įpareigojama nugriauti pastatą, esantį Druskininkuose, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paliko nepakeistą“, – rašoma teismo pranešime spaudai. Ši nutartis yra galutinė ir neskundžiama.
Aktualijos 2017-06-22

Idėjos artėjančiam savaitgaliui: pažinkite gražiausius Lietuvos dvarus

Šimtmečio iniciatyva „LT100: mano kelionė Lietuvai“ kviečia prisiminti bajorišką Lietuvos praeitį ir pasigrožėti naujai atgimusiais dvarais bei jų parkais. Keletas idėjų, kur galite susipažinti su kilminga šalies praeitimi: 1. Keliautojams po Suvalkiją siūlome užsukti į Zyplių dvarą, esantį visai greta Lukšių miestelio (Šakių r.). XIX a. klestėjusi Potockių rezidencija maloniai nustebins ne tik subtiliu architektūros ansambliu, bet ir dabartine veikla.
2017-06-08

Aukščiausiasis Teismas verdiktą Vijūnėlės dvaro byloje skelbs birželį

Aukščiausiojo Teismo civilinių bylų skyriaus trijų teisėjų kolegija trečiadienį išnagrinėjo Druskininkų savivaldybės ir privačių asmenų skundus dėl sprendimo griauti gyvenamąjį namą Druskininkų centre, ant Vijūnėlės tvenkinio kranto. Nutartis šioje byloje bus skelbiama birželio 22 dieną, BNS pranešė teismo atstovė Dovilė Bružaitė. Posėdis vyko rašytinio proceso tvarka, šalims nedalyvaujant.

Dvarą įsigijęs Ugnius Kiguolis: abejoju, ar ten norėčiau gyventi

Neseniai aukcioną dėl Lentvario dvaro laimėjęs ir jį įsigijęs verslininkas Ugnius Kiguolis tikina, planų tapti naujosios kartos dvarininku ir apsigyventi dideliame dvare kol kas nepuoselėjantis. Tačiau nepaisant to, prabangaus gyvenimo būdo nevengiantis demonstruoti Kauno milijonierius, apleistam dvarui kuria itin ambicingus planus ir į jo rekonstrukciją ketina investuoti net 2 milijonus eurų. „Pradžiai aš norėčiau jį atstatyti.
2016-09-14
Į viršų