REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Zarasų rajone esančioje Užtiltės gyvenvietėje gyvena dvimetė Gustė. Mergaitė smalsi, kaip ir kiekvienas vaikas, mėgsta žaisti bei žiūrėti filmukus, ir nors jai du metukai, ji vis dar negali vaikščioti. Mergaitei – cerebrinis paralyžius. Mama Lina pasakoja, kad jos didžiausia svajonė dabar yra, kad jos vaikas pradėtų vaikščioti.

Zarasų rajone esančioje Užtiltės gyvenvietėje gyvena dvimetė Gustė. Mergaitė smalsi, kaip ir kiekvienas vaikas, mėgsta žaisti bei žiūrėti filmukus, ir nors jai du metukai, ji vis dar negali vaikščioti. Mergaitei – cerebrinis paralyžius. Mama Lina pasakoja, kad jos didžiausia svajonė dabar yra, kad jos vaikas pradėtų vaikščioti.

REKLAMA

Gustė yra ankstukė, ji gimė dviem mėnesiais per anksti. Mamos Linos Šamšonienės teigimu, nėštumo metu iki pat septinto mėnesio nebuvo jokių įspėjamųjų ženklų, kad jos laukiama mergytė gali ateiti anksčiau.

„Nebuvo įspėjimų jokių, viskas buvo gerai iki septinto mėnesio, kai nuvažiavau pasitikrinti į eilinę apžiūrą. Pasirodo, buvo pakilęs spaudimas. Siuntė gydytojai į Vilnių, ten ligoninėje septynias dienas išgulėjau, o tada jau šaukė gimdymą man. Teko gimdyti pačiai su labai aukštu kraujo spaudimu – 170/120. Gydytojai labai rizikavo. 30 valandų bandė numušti tą spaudimą, niekaip nesigavo.“

Po gimdymo Lina buvo paguldyta į reanimacijos skyrių, o vos gimusi Gustė paniro į komą.

Reabilitacija – tik pakeitus gydytoją

Gustė neseniai pradėjo pati sėdėti, seniau mergaite to negalėjo daryti, taip pat nesivartė. Dabar žinoma, kad jai yra cerebrinis paralyžius. Deja, bet ilgą laiką mergaitės šeima to nežinojo.

REKLAMA
REKLAMA

Lina mano, kad pirmieji mergaitės gyvenimo metai buvo bereikalingai iššvaistyti gydymo atžvilgiu. Vietinis gydytojas vis kartodavo, kad reikia specialistų apžiūros, kad būtų nustatyta ankstukės liga, tačiau siuntimus tokioms apžiūroms Lina turėjo išsikovoti:

REKLAMA

„Jis važinėdavo tikrinti į namus, kaip naujagimį. Aš jo prašydavau reabilitacijų vaikui, nes jau mačiau, kad kažkas negerai. Aš jam sakiau: „Mano vaikui du metai, ji nevaikšto, nesėdi, net nebando sėsti ir nesivarto.“ Vis kartojo, kad žiūrėsim.

Šiaip taip išsireikalavau, kad išrašytų siuntimą neįgalumo nustatymui. Nugirdau, kad gali būti cerebrinis paralyžius, o jam esant vaikui du kartus per metus priklauso nemokama reabilitacija. Tada gavosi, kad trūko kantrybė ir perrašiau dukrą pas kitą gydytoją Utenoje.“

Mama neslepia dėkingumo naujajai Gustės gydytojai. Nuo rugpjūčio mėnesio, gydytojos rūpesčio dėka, mergaitė galėjo jau du kartus važiuoti į reabilitaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Linos manymu, tik dėl dukros gaunamų mankštų, masažų bei kitų procedūrų, Gustė dabar gali sėdėti. Mamos didžiausi svajonė dabar yra, kad jos dukrytė pradėtų vaikščioti, o tam reikia daugiau reabilitacijos ir buities pagerinimo.

Liga netrukdo viskuo domėtis

Mama Lina pasakoja, kad Gustė yra labai smalsi mergaitė, domisi filmukais, žaislais, ją supančiu pasauliu, nori viską išbandyti pati, tačiau pasak mamos turi ir savo skonį:

„Filmukais domisi, bet ne visais. Mėgsta žiūrėti „Maša ir lokys“ taip pat patinka „Tomas ir Džeris“. Reabilitacijoje kažkodėl jai labai nepatiko druskų kambarys, išgąsdino kažkuo matyt, tai negali žiūrėti į tuos filmukus, kuriuos druskų kambary rodė.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš gerų žmonių suaukotų pinigų Lina planuoja pirkti dukrai lavinamųjų knygelių bei gimnastikos kamuolį, taip galės pradėti daryti mankšteles namuose, jos padės atpalaiduoti įsitempusius Gustės raumenis.

Kiekvienas pinigas skiriamas Gustei

Nors šeima ir negali pasigirti turtais, bet Lina dievagojasi, kad kiekvienas laisvas pinigėlis dėl dukros gerovės panaudojamas:

„Šiuo metu išsipirkinėjame butą, kad savo turėtume, didžiąją dalį skiriame butui, jis yra senas: langai, durys senos, viską reikės keisti, todėl daugiausia pinigų tam nueina. Dabar dar šalta, langai kiauri, bet klijuojame. Po truputį tvarkome butą, susidėjome laminatą kambaryje, kuriame dažniausiai  būname, vis tiek norisi jaukiau gyventi.

REKLAMA

Turime ir akinukus Gustei nupirkę, jau dėl vaiko stengiamės viską padaryti. Dabar, kai galėsime, pirksime kamuoliukus, ant kurių darysime mankšteles, kurias rodė kineziterapeutė. Knygutėms atsidėjus esu, šiaip per telefoną aš jai rodau filmukus visokius.“

Lina pasakoja, kad kurį laiką dvejojo ar kreiptis pagalbos bei paramos į „Facebook“ grupę, kurioje renkasi daugiau mamų, auginančių vaikus, sergančius sunkiomis ligomis. Padrąsinta kitų, panašaus likimo mamų vis dėlto Lina pasidalino savo dukros istorija, su viltimi, kad jos meiliai vadinama Gustytė galėtų gyventi geriau.

„Patarčiau nenuleisti rankų, dėl savo vaiko viską kas tik įmanoma daryti, aš pati tokia esu, kiek su gydytoju stengiausi, kiek kariavau“, – kitas mamas drąsina Lina. Moters manymų reikia kliautis savo nuojauta ir taip savo vaikui siekti tik geriausio.

Jei norite prisidėti prie Gustės kasdienio gyvenimo pagerinimo paaukoti galite čia: Gavėjas Lina Šamšonienė LT217181100506724263; Mokėjimo paskirtis: Parama Gustytei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų