• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į veterinariją - be baimės

Akyse - panika, o mieliausiai jie dabar bėgtų toli kiek kojos neša. Taip elgiasi dauguma gyvūnų prieš apsilankymą pas veterinarą. Visgi nebūtina gadinti nervų sau ir augintiniui – tam tereikia tinkamo auklėjimo ir kelių gudrybių.

REKLAMA
REKLAMA

Šuniukai prie veterinaro turi būti pratinami kuo anksčiau. Geriausia mažylį nusivesti į veterinariją šiaip sau – tik apsižvalgyti. Jeigu jam iškart leidžiami vaistai, šuniukui veterinaras kels tik nemalonius prisiminimus. Būtų puiki, jei veterinaras turėtų laiko šuniuką paglostyti, pavaišintų skanėstu. Panašiai galima prisijaukinti ir vyresnius šunis, tereikia tik treniruotis.

REKLAMA

Šunys įsitempia tik nuvykę į veterinarą, o katės įsitempia jau namie, kai ištraukiamas nešiojimo krepšys. Katę reikia pratinti prie dėžutės ar krepšio, kurioje ją nešate į lauką. Tai turėtų tapti buto dalimi, į kurią katė galėtų įeiti tuomet, kai pati nori. Taip pat reikėtų katę kartais išnešti krepšyje į lauką, kad vėliau nebijotų. Kelionės tikslas ne visuomet turi būti veterinarija, nes kitaip blogos emocijos, susijusios su nešiojimo krepšiu, katei persvers gerąsias.

REKLAMA
REKLAMA

Veterinarijos priimamajame nereikia ištraukti kačių ir kitų gyvūnų iš nešiojimo krepšio, nes jame jie jaučiasi saugūs. Jei su veterinaru iš anksto susitarsite dėl susitikimo, išvengsite eilių. Laukimo metu gyvūnas tik patiria stresą, ypač jei šalia daug žmonių ir kitų gyvūnų.

Ekspertai pataria apžiūros metu stovėti atokiau nuo stalo ir neliesti gyvūno, nes įsitempęs šeimininkas tik sukelia gyvūnui nerimą. Bloga šeimininko nuotaika ir nerimaujantis balso tonas taip pat veikia gyvūną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dauguma šeimininkų tenori padėti gyvūnui – jie prisiglaudžia prie jo, glosto ir guodžia. Gyvūnas gali suprasti, kad yra giriamas ir mylimas už baimę ir stresą. Šeimininkas veterinarijoje turi elgtis taip, lyg tai būtų normali situacija.

REKLAMA

Būtų gerai iš anksto pasiruošti klausimams apie augintinio ligą: kokie sutrikimai, ar gyvūnas mieguistas, ar mažiau ėda. Taip pat, nors ir nemalonu, reikėtų atsinešti viduriavimo ar vėmimo pasėkmių mėginuką. Tuomet apsilankymas veterinarijoje bus trumpesnis ir gyvūnas greičiau galės keliauti namo.

Bet kokiu atveju geriau apsilankyti veterinarijoje, nei kviesti veterinarą į namus. Katės ypač nemėgsta svetimų žmonių savo teritorijoje, taigi gali patirti stiprų psichologinį sukrėtimą.

Kiekvieną gyvūną galima priversti keliauti į veterinarą, bet daug geriau, kai jis tai daro savo noru.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų