• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Pirmieji įspūdžiai buvo gąsdinantys", – sakė fotografas Adomas Dockeris. „Apima toks jausmas, kad jūs atvykote į seniai išnykusio genties teritoriją ar apie tai skaitėte Džiulio Verno romanuose“, – taip fotografas apibūdina savo potyrius pirmojo vizito Borneo salose metu, kuomet lankėsi Semporna miestelyje, kurio gyventojai gyvena truputį neįprastai – namuose ant polių, o ir šios gyvenvietės dažnai būna laikinos, mat sumažėjus žuvų laimikiui, traukiama ieškoti žuvingesnių vietų.

REKLAMA
REKLAMA

A. Dockeris į šią vietą atvyko su vieno televizijos kanalo filmavimo komanda ir tikėjosi padaryti puikių kardų, bet tai, ką jis išvydo po valandą trukusios kelionės valtele – jį pribloškė. Bajau – tai viena sgražiausių ir turtingiausių rifų, kuris išmatina vietinius gyventojus, mat čia veisiasi daugybė žuvų ir kitų jūros gyventojų rūšių. Tuo pačiu pavadinimu pasikrikštyjusi ir vietinių gentis.

REKLAMA

Vietiniai gyventojai nuo mažens paratsia turi puikius plaukimo ir nardymo įgūdžius – be specialios įrangos vietiniai gyventojai sugeba panerti net į 20 metrų gylį. Prie dažnų panėrimų prisitaikęs ir jų regėjimas, tad po vandeniu jie jaučiais daug komfortabiliau nei nardyti nepratę žmonės.

REKLAMA
REKLAMA

Apie vietinių gyventojų kilmę žinomos dvi teorijos, viena jų sako, kad šie žmonės kilę iš Filipinų salų, o o kita tvirtina, kad jų protėviai Indonezijos salų gyventojai, kad ir kaip ten bebūtų, patys gyventojai save kildina iš garsaūs jūrų užkariautojo Johoro Sultono karališkosios sargybos, tačiau vietinė istorija nutyli, kai jūrų užkariaustojo sargai tapo salų prieigose gyvenančiais klajokliais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų