• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasarą kyla ne tik termometrų stulpeliai, bet ir noras pasinerti į įvairius romantinius nuotykius. „Yra tokie pirmadienio pacientai, kurie po kurortų romanų ateina pasitikrinti dėl lytiškai plintančių ligų“, – sako gydytojas urologas Robertas Adomaitis. Jis neslepia, kad po tokių nesaugių nuotykių išties galima sulaukti ir labai liūdnų sveikatos pasekmių. 

Vasarą kyla ne tik termometrų stulpeliai, bet ir noras pasinerti į įvairius romantinius nuotykius. „Yra tokie pirmadienio pacientai, kurie po kurortų romanų ateina pasitikrinti dėl lytiškai plintančių ligų“, – sako gydytojas urologas Robertas Adomaitis. Jis neslepia, kad po tokių nesaugių nuotykių išties galima sulaukti ir labai liūdnų sveikatos pasekmių. 

REKLAMA

Paklaustas, ar vasarą urologai, seksologinės medicinos gydytojai išties sulaukia daugiau tokių pacientų, pašnekovas patvirtino, kad su visokiais dalykais tenka susidurti.

„Vasara yra įdomus dalykas, nuotykių visokių žmonėms pasitaiko. Yra tokie pirmadienio pacientai – kadangi kurortiniai romanai ar nuotykiai maždaug baigiasi savaitgalio pabaigoje, baimė, kad kažkas buvo ne taip arba bus ne taip, užkyla apie pirmadienį. Tai yra tokia grupė pacientų, kurie ateina pasitikrinti dėl lytiškai plintančių ligų ar kažką jaučia, nors nebūtinai užsikrėtė. 

Bet sąžinė ar nerimas pradeda graužti varpą ir yra tipas tokių pacientų, kurie po savaitgalio užsiregistruoja ir ateina. Ir vasarą tai yra daug populiaresnė grupė nei žiemos laikotarpiu“, – pasakojo R. Adomaitis „Žinių radijo“ laidoje „Persona grata“.

REKLAMA
REKLAMA

Graužiant sąžinei ligą ir įsikalba

Gydytojo pastebėjimu, tokie pacientai dažnai atskuba dėl to, kad visų pirma turi grįžti pas nuolatinę partnerę. 

REKLAMA

„Arba jie jaučia, kad kažką neteisingai padarė, kad vis tik nereikėjo paleisti vadžių. Todėl pasitaiko ir baimių ar pojūčių, nebūtinai susijusių su atsiradusia kūno liga. Nes jei žmogus, pavyzdžiui, pradeda galvoja apie mažąjį savo rankos pirštą, jis skauda ar ne, tai žmogus gali pradėti jausti visokių įdomių pojūčių. 

Lygiai taip pat jei vyrai galvoja, kad kažką neteisingai padarė, o ten dalyvavo lytinis organas, tai ir pradeda jame jausti kažką negero net neturėdami ligos. Taigi psichoterapija dažnai turi vykti kartu su laboratorine diagnostika. Tai ir nuramina vyrus, nes jei vien pasakysiu, kad užsikrėsti ŽIV tokio lytinio kontakto metu buvo 1 iš 10  tūkstančių, tai ta baimė nuo jų neretai nepabėga, tada ateina ir pasidaro ŽIV tyrimą“, – kalbėjo R. Adomaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Pas gydytojus pirmieji paprastai skuba tie pacientai, kurie užvaldyti aistros pamiršo naudoti apsaugos priemones. Tačiau, gydytojo teigimu, ateina ir tie, kurie jas naudojo, nes galvoja, kad neteisingai pasielgė. Taip pat jie pasiskaito internete, kad lytinėmis ligomis galima užsikrėsti santykiaujant ne tik vaginalini, bet ir oraliniu ar analiniu būdu. 

„Bet kokio lytinis kontakto be barjerinės apsaugos priemonės metu galima užsikrėsti lytiškai plintančia liga. Linksmiausia dalis būna, kai pacientas atėjo pasitikrinti dėl tokios graužaties, padarė mikrobiologinį tyrimą ir kvėpavimo takų ligas sukeliantį ir šiaip burnoje gyvenantį mikrobą rado šlaplėje“, – pasakojo pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak gydytojo, nors jis ypatingų bėdų nepridaro, gali sukelti nemalonius pojūčius.

„Bet čia panašu šį tai, kai dėl sąžinės graužaties vyrai ima save dažnai prausti, plauti tris kartus per dieną su muilu, jis patenka į šlaplę ir tada pradeda viduje graužti. Taip jie tarsi gauna patvirtinimą, kad tikrai su juo kažkas negeria. Tai per daug muilo naudojimas sąžinei „nuplauti“ irgi yra kenksmingas“, – pastebėjo jis.

Pavojingos ne tik bakterinės infekcijos, bet ir virusinės ligos

Paklaustas, kiek yra pavojingos lytiškai plintančios ligos ir kaip sunkiai jos gydomos, R. Adomaitis 

„Dažniausiai dabar plintančias ligas sukelia santykinai nelabai pikti mikrobai – dažniausiai tai bus chlamidija, ureoplazmą, mikoplazma. Tikrinti juos labai paprasta – jų jau ieškoma ne mikroskopiniais metodais, o biocheminiais metodais, dažniausiai iškart ieškoma visos „puokštės“ – 5, 7, 10 mikrobų.

REKLAMA

Atsakymas ateina greitai – per dieną. Toks tyrimas tikslus, bet labai brangus. O yra taip, kad lytiškai plintančių ligų gydymas dažniausiai yra pigus ir greitas – užtenka vienos ar dviejų tabletės. Bet kaip yra – mes paskiriame tyrimą ir vis tiek iškart paskiriame gydymą, nes dažniausiai jis suveiks. Didžioji dalis lytiškai plintančių mikrobų nėra atsparūs antibiotikams“, – kalbėjo jis.

„Yra tokie pirmadienio pacientai – kadangi kurortiniai romanai ar nuotykiai maždaug baigiasi savaitgalio pabaigoje, baimė, kad kažkas buvo ne taip arba bus ne taip užkyla apie pirmadienį. Tai yra tokia grupė pacientų, kurie ateina pasitikrinti dėl lytiškai plintančių ligų ar kažką jaučia, nors nebūtinai užsikrėtė.“

REKLAMA

Tačiau gydytojas atkreipė dėmesį, kad lytiniu keliu plinta ir virusinės ligos, o čia vien tabletės pagyti nepakaks:

„Pavyzdžiui, hepatitas B lytinių santykiu metu plinta lengviau nei kad ŽIV. Tie, kurie mąsto, kad chlamidijas su viena tablete išgydysiu, apie tai, kad gali gauti ir virusus, nepagalvoja. Taigi tiems palaidūnams, kurie tik tabletes kišenėse nešiojasi, jų šis kelias kažkada baigiasi, o tiems, kurie naudoja prezervatyvus, tai yra žymiai saugiau.“

R. Adomaitis tai pat priminė, kad barjerinė apsaugos priemonė padeda apsisaugoti ir nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV), kuris gali sukelti ne tik gimdos kaklelio, bet ir gerklų, varpos galvutės vėžį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Skiepijimas, kuris dabar atsirado ir kuris prieinamas Lietuvos paaugliams – tiek mergaitėms, tiek berniukams, išties sumažins šių vėžių atvejų. Bet pasiskiepyti būtina iki lytinių santykių pradžios“, – pridūrė jis ir priminė, kad ši vakcina yra kompensuojama tik 11 metų vaikams.

Šlapimo takuose – tušinuko dalys ar net termometras

Seksologas kartu papasakojo, kad ieškodami naujų potyrių žmonės prisigalvoja ir kitų galinčių liūdnai pasibaigti dalykų. 

„Tiek moterys, tiek vyrai sugalvoja į šlaplę kištis daiktus, nes tai kai kuriems tai sukelia įdomių pojūčių. Tai gali būti malonu ir jie atranda šį dalyką, naudoja masturbacijos metu. Kokios dažniausiai dėl to gali būti bėdos?

REKLAMA

Pavyzdžiui, vyras pasirenka per trumpą kažkokį objektą. Tai reiškia, erekcijos metu varpoje tas daiktas pasimeta, užstringa ir tada reikia urologo, kad tai „išžvejotų“. Tai gali būti tušinuko detalė, vamzdelis, kažkoks silikoninis fragmentas – bet kas, kas telpa į šlaplę. O į ją telpą nestoro tušinuko pločio objektai.

Tarp moterų baisiausias dalykas būdavo, kai dar buvo naudojami gyvsidabrio termometrai – kai jį „pameta“, įlekia į šlapimo pūslę, nes moterų šlaplė trumpa. Tai ištraukti gyvsidabrio termometrą iš šlapimo pūslės ir nepridaryti ten šukių – tai jau iššūkis“, – neįtikėtinai skambančiais atvejai dalinosi R. Adomaitis. 

REKLAMA

Tiesa, jis pastebėjo, kad tokių nelaimių šiais laikais mažėja, nes sekso pramonė pasiūlo saugesnių variantų.

„Ta industrijos dalis, kuri aptarnauja seksualinę funkciją, išties gamina daug saugių ir naudingų produktų. Ir tokių nuotykių, kad kažkokį daiktą įsikišo į šlaplę pasitaiko daug rečiau. Žmonės atranda ir internete, ką galima panaudoti, supranta, kad nereikia visko, kas ant stalo, imti“, – pastebėjo urologas.

Kai maudynės šaltoje jūroje apkarsta

Dar viena per atostogas tykanti, su lytine sveikata susijusi neganda – išsimaudžius šaltoje jūroje gali užklupti būklė, kurią pacientai įvardija kaip prostatitą.

„Prostatitas šiaip yra žinomiausias urologinis žodis. Jis labai eksploatuotas – viskas, kas neturi pavadinimo, turi pavadinimą „prostatitas“. Žmonės dažniausiai šiuo žodžiu įvardija padažnėjusį šlapinimąsi, maudimą pilvo apačioje. (...) Tokie pojūčiai dažniausia atsiranda žmogui kažkokiais būdais sušalus kojas, visą koją. Esant tokios būklės tiek vyrams, tiek moterims padažnėja ir pasidaro staigesnis šlapinimasis, nes šlapimo pūslė susitraukia. (...)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyrams bėda dėl to dažno, staigaus šlapinimosi yra ta, kad prasčiau atsipalaiduoja šlapimo takų raumenys, todėl atsiranda apsunkintas šlapinimasis. Bet jei į tai reaguoti greitai, galima iki urologo ir nenueiti. Vienas dalykas, reikėtų sušilti – nueiti į pirtį, dušą, pagulėti karštoje vonioje. Tai atpalaiduoja lygiuosius raumenis, žmogus pasijaus geriau“, – patarė R. Adomaitis.

Pasak jo, jei nėra tokių galimybių, galima išgerti paprastą  vaistą nuo skausmo, kurie parduodami vaistinėse be recepto: „Kelis kartus išgėrus pacientas pasveiks, greičiau pasijus gerai ir neužsitęs tokia būklė.“

saugiausia draugė-kulokaitė
Nu ir straipsniai:DDDD
Juoką ne juoką bet oralinis tik su sargiu. Praėjusį savaitgalį viena pana iš vln lb subraize su dantim :(
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų