urologas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „urologas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „urologas“.

Nustačius vėžį gydymo nepaskiria: gydytojas atskleidė, kokiais atvejais tai įmanoma

Vyrai ne tik nelinkę kalbėti apie sveikatą, bet ir ją tikrintis. Tuo metu gydytojai įspėja, kad skubant pas medikus jau su skundais gali būti vėlu – vėžys sėkmingai gali būti nebepagydomas. Tuo metu nustačius jį anksti gydymas gali būti net nepaskirtas – tereikia stebėjimo. VUL Santaros klinikų gydytojas urologas Gediminas Platkevičius pabrėžė, kad kalbėti apie vyrų sveikatą labai svarbu bent dėl keletos dalykų. „Pirma, yra nemažai vyrų ligų, kuriems simptomų išvis nėra.
2024-06-15

73-ejų Rimantas skundėsi „atšipusiu pieštuku“ – ryžosi vos jo nepražudžiusiai operacijai

Iššūkiai intymiame gyvenime nuvedė 73-ejų Rimantą į garsaus Lietuvos urologo kabinetą, kur jam buvo pasiūlytas varpos implantas. Nors vyras įspėjo gydytoją, kad serga cukriniu diabetu, šis esą tikino, kad operacijai tai nekliudys.
2024-05-21

Laukia ne tik vizitas pas urologą, bet ir gali sustoti širdis: gydytojas įspėjo, kuo rizikuoja nerdami į ledinį vandenį

Šiais laikais jau sunku nustebinti sveikuolių, kurie ir lauke spaudžiant šaltukui lenda maudytis į eketę, socialiniuose tinkluose pasidalinamais vaizdais. Vis tik ar maudynės lediniame vandenyje – visada tik į naudą? Vis daugiau žmonių ieškodami būdų grūdintis išbando ne tik kontrastinio dušo procedūras, bet ir daug ekstremalesnį užsiėmimą – maudynes žiemą šaltame vandenyje ar ledo vonioje.
2024-01-27
REKLAMA
Specialistas atvirai apie prostatos vėžio tyrimą: tai turi žinoti kiekvienas  Specialistas atvirai apie prostatos vėžio tyrimą: tai turi žinoti kiekvienas

Specialistas atvirai apie prostatos vėžio tyrimą: tai turi žinoti kiekvienas

Per metus Lietuvoje nustatoma apie 2500 prostatos vėžio atvejų, dalis jų – jau pažengusios stadijos. Nors statistika nedžiugina, tačiau vyrai pasitikrinti sveikatos neskuba. „Antėjos“ urologas Gediminas Platkevičius papasakojo, ko galima tikėtis prostatos tyrimo metu ir į kokius simptomus vertėtų atkreipti dėmesį. Nerimauja dėl tyrimo Prostatos vėžys ilgą laiką gali nesukelti jokių simptomų, vis dėlto, šios ligos atveju itin svarbi kuo ankstyvesnė diagnostika.
2023-10-13

Pastebėjus šiuos ženklus tualete skubėkite pas gydytoją: įspėja visus

Šlapimo pūslės sutrikimai yra viena dažniausių bėdų, su kuria susiduria ir moterys, ir vyrai. Visgi, pastarieji pasirodyti pas specialistus gerokai dažniau vengia, o ir kreipiasi tik tada, kai problema tampa nebepakeliama.  Gydytojas urologas Marius Anglickis pastebi, kad neretai vyrai apsilankyti urologo kabinete vengia vedami tam tikrų baimių, įsitikinimų, susijusių su skausminga apžiūra.
2023-09-30

Daugėja skausmingos ligos atvejų, urologas sako atvirai: „Girdi pacientą rėkiantį, tai jau realiai žinai, kokia diagnozė“

Daugėja žmonių, turinčių akmenų inkstuose, sako medikai, akmenligę vadinantys tiksinčia bomba. Tautiečius dažniau išsitirti kviečiantys gydytojai teigia jau galintys inkstų akmenis suskaldyti ir be skalpelio. „Negalvojau, kad tai inkstai. Aš staigiai pajudėčiau, pasisukčiau, aš jausčiau, kad kažkas viduje. Nesuprasdavau, kame reikalas“, – pasakoja 39-erių vilnietis Leonidas, kuriam nustatyta inkstų akmenligė.
2023-07-29

Gydytojų žodžiais, kad vyrams geriau šlapintis atsisėdus, gyventojai netiki: „Asocijuojasi su moterim“

Dauguma pasaulio šalių vyrų šlapinasi atsistoję, nors gydytojai rekomenduoja tai daryti atsisėdus. Lietuvos vyrai – kategoriški: stovėti yra natūralu, o kai kurie tiesiog nenori tapti moterimis. Psichologai ir patys vyrai pripažįsta, kad taip išmoko iš vaikystės, o kitaip ir nebenori. Kai kurie, net išgirdę gydytojų rekomendacijas, netiki ir sako, kad kaip tik sėdint šlapintis nesveika. „Tikras būdas, vyriškas. Na, nėra tokio būdo kaip vyriško.
2023-07-27

Gydytojas prabilo apie intymius lietuvių vasaros nuotykius: pirmadieniais sąžinė pradeda „graužti varpą“

Vasarą kyla ne tik termometrų stulpeliai, bet ir noras pasinerti į įvairius romantinius nuotykius. „Yra tokie pirmadienio pacientai, kurie po kurortų romanų ateina pasitikrinti dėl lytiškai plintančių ligų“, – sako gydytojas urologas Robertas Adomaitis. Jis neslepia, kad po tokių nesaugių nuotykių išties galima sulaukti ir labai liūdnų sveikatos pasekmių.

Lietuva – tarp pirmaujančių pagal sergamumą inkstų vėžiu: įvardijo, kam labiau gresia susirgti

Inkstų vėžys – vienas iš 10-ies dažniausiai pasitaikančių vėžio formų. Jau septintą kartą minint Pasaulinę inkstų vėžio dieną specialistai atkreipia visuomenės dėmesį – ne tik vis didėja sergamumas šia liga, taip pat auga diagnostikos ir gydymo galimybės. Svarbu sunegalavus laiku skubėti pas gydytojus, vengti rizikos veiksnių. Lietuva užima vieną pirmaujančių vietų pagal sergamumą inkstų vėžiu.

Po 11 metų didžiausiose Anglijos ligoninėse gydytojas grįžo dirbti ir į Šiaulius: „Lietuvoje dirbti man patinka“

Respublikinės Šiaulių ligoninės Urologijos skyriaus gydytojas urologas Darius Domanaitis keletą metų stažavosi Jungtinėje Karalystėje ir vienuolika metų dirbo didžiausiose pietryčių Anglijos ligoninėse: Karalienės Elžbietos Karalienės Motinos ligoninė, William Harvey ligoninė, Buckland ligoninė, Karališkoji Viktorijos ligoninė, Kenterberio ligoninė. Šiuo metu gydytojas urologas kviestiniais autoriniais kontraktais dirba universitetinėje Noridžo ligoninėje urologijos konsultantu.
2023-06-05
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų