• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dribsniai, pyragaičiai, vaisių sultys, kokteiliai, arbata ir kava – visa tai gali pakenkti burnos sveikatai, ypač jei vartojama rytais.

Dribsniai, pyragaičiai, vaisių sultys, kokteiliai, arbata ir kava – visa tai gali pakenkti burnos sveikatai, ypač jei vartojama rytais.

REKLAMA

Pasak gydytojo Johno Hewitto, vyriausiojo „Smmmile“ odontologo iš Lidso, tai susiję su dideliu cukraus kiekiu, rūgštingumu ir dažančiomis maisto savybėmis, rašo thesun.co.uk.

„Savo pacientams patariu vengti vartoti maistą ir gėrimus, kuriuose yra daug cukraus ir rūgščių, įskaitant populiarius pusryčių produktus, tokius kaip dribsniai, pyragaičiai ir sultys, – pasakojo jis. – Kai valgome ar geriame rūgštinius produktus, pavyzdžiui, apelsinų sultis, mūsų dantų emalis laikinai suminkštėja, todėl dantys tampa labiau pažeidžiami.“

Pasak odontologo, rūgštūs maisto produktai ir gėrimai pažeidžia burnos pH pusiausvyrą ir inicijuoja rūgštinį dantų paviršiaus nykimą. Išgėrus rūgštaus gėrimo, burnos pH vėl tampa neutralus tik po 45 minučių.

REKLAMA
REKLAMA

Jei vis dėlto mėgstate rytais išgerti stiklinę šviežių sulčių, odontologas rekomenduoja išgerti jas vienu ypu, o ne lėtai gurkšnojant – taip sutrumpinsite sulčių sąlyčio su dantimis laiką.

REKLAMA

Odontologas taip pat patarė nevalyti dantų iškart po to, kai suvalgėte ar išgėrėte ką nors rūgštaus, nes tai gali pažeisti suminkštėjusį emalį.

Dantis geriausia valyti vos prabudus

Jis mano, kad geriausia valyti dantis vos tik prabudus, nes miegant burnoje dauginasi bakterijos, o tai yra puiki terpė per naktį kauptis apnašoms.

„Svarbu, kad jas kuo greičiau pašalintumėte, geriausia prieš pusryčius, nes cukrus reaguoja su apnašomis ir skatina dantų irimo procesą, – aiškino jis. – Visada valykite dantis dvi minutes elektriniu šepetėliu prieš ką nors valgant ar geriant, kad sumažintumėte dantų ėduonies tikimybę.“

REKLAMA
REKLAMA

Gydytojas J. Hewittas teigė, kad žmonės turėtų ne tik vengti grūdinių produktų, pyragaičių, sulčių ir kokteilių, bet ir riboti arbatos ir kavos vartojimą, nes abu šie gėrimai gali pakenkti dantims, ypač jei geriami kasdien.

Pasak odontologo, dauguma žmonių mėgsta pusryčių metu išgerti puodelį geros arbatos, tačiau daugelis nežino, kokį poveikį arbata ir kava gali turėti dantims.

„Iš tikrųjų kava labai stipriai veikia dantų spalvą, – aiškino jis. – Todėl geriausia abu šiuos gėrimus vartoti saikingai ir apsvarstyti galimybę naudoti šiaudelį, kad kuo mažiau paveiktumėte dantis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi, jei dabar susimąstėte ir svarstote, ką saugu gerti pusryčiams, ekspertas rekomenduoja valgyti paprastą jogurtą, sūrį ir pieną.

„Tai puikus pasirinkimas, nes juose nėra pridėtinio cukraus ir yra daug kalcio bei baltymų, – teigė jis. – Jie puikiai tinka jūsų dantų ir dantenų stiprinimui ir burnos sveikatai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų