Manoma, jog šis tiltas, jungiantis Tarno upės krantus pietų Prancūzijoje, yra aukščiausias pasaulyje – aukščiausias jo atramos taškas yra 343 metrų aukštyje, t.y. tik 38 metrais žemiau nei Empire State Building apžvalgos aikštelė. Tiltas buvo atidarytas 2004-aisiais, praėjus tik trims metams po statybų pradžios. Trijų metrų aukščio apsauginė tvora padaryta iš itin plono metalo, tad galima džiaugtis puiku tilto, atrodo besitęsiančio į amžinybę, vaizdu.
2. Rialto tiltas ( Ponte di Rialto) Venecija, Italija
Rialto tiltas yra be jokios abejonės labiausiai fotografuojamas ir vienas iš seniausių visoje Venecijoje. 1255-aisiais čia pastatytas medinis tiltas sudegė 1310-aisiais. „Naujasis“ tiltas stovėjo beveik porą šimtų metų, kuomet sugriuvo didelei miniai susirinkus stebėti laivų parado. Akmeninis tiltas jo vietoje iškilo 1591-aisiais. Nepaisant jo grožio nereikėtų pamiršti, jog čia – pati brangiausia vieta pirkti suvenyrus visoje Venecijoje.
3. Karolio tiltas, Prahoje, Čekijos respublikoje
Pirmasis senamiestį ir Malu rajoną sujungęs akmeninis tiltas čia pradėtas statyti 1357-aisiais, o baigtas XV a. pradžioje. Šiandien – tai vienas unikaliausių viduramžiškų tiltų. Tarp trisdešimties jį puošiančių statulų, ir Šv. Jono Nepmuko statula, tiesiog nublizginta nuo tūkstančių rankų žmonių, tikinčių, jog prisilietimas prie jos neša laimę. Geriausia vaizdu grožėtis leidžiantis saulei, kuomet senamiesčio bokštų šešėliai nutįsta virš upės vandenų.
4. Towerio tiltas, Londone, Anglijoje
Towerio tiltas, vardą gavęs nuo žymiojo Londono Towerio, yra sudarytas iš stabilaus ir pakeliamo tiltų, esančių skirtinguose aukščiuose. Kartais, susipainioję keliautojai jį pavadina Londono tiltu, kuris, tiesa pasakius, yra greta keliaujant aukštyn upe. Pradėtą statyti 1886-aisiais tiltą jau po 8 metų iškilmingai atidarė Welso princas Edwardas. Pėsčiųjų linija, pastatyta tam, jog žmonės upę kirsti galėtų nepaisant to, ar tiltas pakeltas, ar ne, greitai virto idealiai vieta kišenvagiams ir prostitutėms. Dėl to, po 25 metų valdžia ją uždarė. Žmonėms čia leista vaikščioti tik 1982-aisiais – jau pavertus koridorių muziejumi ir apžvalgos aikštele.
5. Grandinės tiltas (Széchenyi lánchíd), Budapeštas, Vengrija
Budapešto gyventojai ši miesto simbolių tapusį tiltą neretai vadina „senąja ponia“. Ir 1849-aisiais pastatytas tiltas tikrai nusipelnė šio titulo. Antrojo pasaulinio karo metu tiltą susprogdino vokiečių kariškiai ir iš naujo juo pradėta naudotis tik 1949-aisiais, švenčiant jo šimtąjį gimtadienį. Sakoma, jog jei tarp dviejų tiltą puošiančių liūtų statulų atsistojęs vyriškis bent sykį buvo neištikimas savo žmonai – statulos pradės riaumoti. Iki šiol jos tylėjo...
6. Ponte Vecchio, Florencija, Italija
Pagrindinis Florencijos traukos objektas pastatytas tokiu pat stiliumi kaip ir Venecijoje esantis Rialto tiltas. Panaši ir jų istorija – Veccio tiltas egzistavo nuo pat romėnų laikų, tačiau 1117-aisiais jis sugriuvo, o 1333-iaisiais labai nukentėjo nuo potvynių. Kadaise ant tilto savo prekystalius rentė mėsininkai, tačiau dabar čia parduodami suvenyrai. Sakoma, kad iš čia kilo ir žodis bankrotas. Jei kuri prekybininkas nesusimokėdavo savo skolų, skolintojas ateidavo pas jį ir sulaužydavo jo prekystalį. Veiksmas vadinosi bancorotto – sulūžęs prekystalis.