Į klausimą atsako „Kviečiame daktarą“ laidos ekspertė, „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė.
„Adaptogenai yra labai plačiai aptarinėjama tema maisto papildų rinkoje. Tai augalai, kurie sugebėjo prisitaikyti gyventi sunkiomis ir atšiauriomis sąlygomis. Jie gerina mūsų atmintį, prisideda prie streso mažinimo, didina organizmo atsparumą nerimui ir emociniams iššūkiams. Taip pat gerina kraujotaką, gali prisidėti prie fizinio aktyvumo gerinimo ir netgi padidinti mūsų fizinę ištvermę“, – sako vaistininkė.
Šių augalų, vadinamų adaptogenais, yra įvairių rūšių, tad pašnekovė supažindina su populiariausiomis.
Vienas tokių augalų yra ginkmedis, ypač dažnai rekomenduojamas vyresnio amžiaus žmonėms, kadangi jis gerina periferinę kraujotaką. „Vyresniems žmonėms dažnai šąla kojos ir rankos, tačiau ginkmedis labai padeda pagerinti kraujotaką ir spręsti šią gana dažną problemą. Be to, šis adaptogenas gerina smegenų kraujotaką, todėl gerėja atmintis ir susikaupimas“, – teigia J. Aleknienė.
Sibirinis ženšenis taip pat yra vienas populiariausių adaptogenų. Jį rekomenduojama vartoti tiems, kurie daug dirba protiškai, turi įtemptas egzaminų sesijas arba jaučia didelę įtampą darbe. Sibirinis ženšenis gerina protinę veiklą ir palaiko gerą kraujo apytaką.
Radiolė – populiarėjantis adaptogenas, tačiau kol kas nėra taip plačiai naudojamas, kaip ginkmedis ar sibirinis ženšenis. „Visgi radiolė turi daug naudingų savybių ir yra rekomenduojama tiems, kurie jaučia nerimą. Ši augalų rūšis ypač tinka vartoti kartu su papildais, kuriuose yra melatonino, nes radiolė mažina nerimą, padeda esant nuovargiui ir nemigai, taip pat skatina geresnį atsipalaidavimą“, – aiškina vaistininkė.
Dar vienas adaptogenas – maca, savyje turintis daug naudingų medžiagų. Jame gausu cinko, seleno, geležies, sočiųjų rūgščių. Taip pat kliniškai įrodyta, kad maca gerina tiek vyrų, tiek moterų lytinį potraukį, tačiau tai daro nepakenkdama hormonų balansui. Be to, maca dalyvauja energijos apykaitoje, todėl gerina mūsų fizinį pajėgumą.
„Eurovaistinėje“ galima rasti labai daug adaptogenų, todėl kviečiu visuomet pasikonsultuoti su vaistininku ir išsirinkti jums patį geriausią variantą“, – ragina Jovita Aleknienė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!