„Jau ketverius metus gyvenu Anglijoje ir du kartus čia jau teko gimdyti. Anglijoje man niekas nekainavo, o ligoninės ir viso personalo aptarnavimo lygis buvo tikrai aukštas – mane tiesiog ant rankų nešiojo. Kalbant apie maitinimą, jis buvo tikrai geras – man kiekvieną kartą nešė meniu ir leido pasirinkti, ko norėsiu pusryčiams, pietums ar vakarienei“, – pasakojo moteris, su kuria ligoninėje elgėsi kaip su princese.
Jovita sakė, kad iš meniu daugiausiai siūlomas angliškos virtuvės maistas – pavyzdžiui, dešrelės su salotomis ir bulvytėmis. Moteris pripažįsta, kad ji nėra tokios virtuvės gerbėja, tačiau nurodo, kad maistas yra tikrai yra geras.
„Aš daugiausiai užsakinėjau paprastesnį maistą – sumuštinius, džemą ir panašiai. Maistas yra skanus ir sotus. Be to, ten kas valandą nešioja šviežią vandenį, kas dvi valandas – kavos ar arbatos. Per pietus atneša deserto, paklausia, kokio vaisiaus norėsi, kokių salotų, kokio pagrindinio patiekalo, ar nori jogurto, deserto“, – kalbėjo emigrantė.
Nemokami vaistai
Jovita teigia tikrai nesakanti, kad Lietuvoje gydytojai yra blogesni nei Anglijoje, netgi priešingai, bet aptarnavimo srityje skirtumai yra milžiniški.
„Čia, Anglijoje, viskas nemokamai, man net vaistai beveik nekainuoja. Aš turėjau du cezario pjūvius ir mane išrašė iš ligoninės su maišeliu vaistų, o paskui dar čekį atsiuntė, kad aš pasiimčiau vaistų. Lietuvos žmonės tuo tarpu moka didžiulius mokesčius už sveikatos apsaugą, o paskui ligoninėse negali net pavalgyti padoriai – kiek aš žinau gimdžiusių moterų Lietuvoje , visos valgė savo maistą. Norėtųsi, kad taip nebūtų“, – kalbėjo moteris.
Kaip jau skelbėme anksčiau, Lietuvos ligoninėse gimdyvės tikrai negali pasidžiaugti maistu – jo ir nedaug, jis nėra sveikas (daktariška dešra, duona, gabalas sviesto ar pažliugusi košė) ir nekelia apetito.