REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Medikai įspėja apie pavojų – ligoninėje mirė maža mergaitė, prieš kelias valandas prarijusi bateriją.

Medikai įspėja apie pavojų – ligoninėje mirė maža mergaitė, prieš kelias valandas prarijusi bateriją.

REKLAMA

Gydytojai tėvus įspėja, kokį pavojų gali kelti smulkios baterijos – dėl to mirė dviejų metų amžiaus mergaitė. „Staffordshire Safeguarding Children's Board“ išleido įspėjimą apie gresiantį pavojų, kai ligoninėje mirė maža mergaitė, prieš kelias valandas prarijusi bateriją.

Sugniuždyta mažosios Harper–Lee mama Stacey Nicklin kitą dieną po tragedijos dukros kambaryje rado nuotolinio valdymo pultelį be vienos baterijos, rašo mirror.co.uk.

Mirė dėl nelaimingo atsitikimo

Tyrimas parodė, kad Harper–Lee mirė dėl nelaimingo atsitikimo. Tačiau vaikų sveikata besirūpinanti „Staffordshire Safeguarding Children's Board“ komisija savo naujausiame naujienlaiškyje pridėjo atitinkamą įspėjimą. Jame kalbama apie netikėtai mirusį mažą vaiką.

Naujienlaiškyje rašoma: „Tokiomis smulkiomis baterijomis veikia įvairūs kasdien naudojami daiktai, pavyzdžiui, nuotolinio valdymo pultai, automobilių rakteliai ir vaikų žaislai. Bet ar žinojote, kad nurijus tokią bateriją vaikui gali kilti labai rimtas, net ir mirtinas, pavojus? Baterijos reaguoja su seilėmis ir jei vaikas ją nuryja, baterija gali pragraužti skyles, sukelti vidinį kraujavimą ir mirtį. Neseniai būtent dėl tokios priežasties Stafordšyre mirė mažas vaikas.

REKLAMA
REKLAMA

Jei manote, kad jūsų vaikas gali būti nurijęs tokią bateriją, kuo greičiau vežkite jį į pirmosios pagalbos skyrių arba kvieskite greitąją pagalbą. Simptomai gali nebūti akivaizdūs. Vaikas gali kosėti, springti, seilėtis arba rodyti į gerklę ar pilvą. Jei simptomai neaiškūs ar nepastovūs, vis tiek reikia vaiką atidžiai stebėti. Pasitikėkite savo nuojauta ir veikite greitai, net jei nėra jokių simptomų.“

REKLAMA

Ką daryti, kad vaikui nekiltų pavojus:

Atsargines baterijas laikykite vaikui nepasiekiamoje vietoje;

Žinokite, kurie namuose esantys daiktai ir žaislai veikia su tokiomis baterijomis – patikrinkite namus;

Išsikrovusiomis baterijomis atsikratykite nedelsdami – jose vis tiek lieka pakankamai energijos, kad galėtų sužaloti vaiką;

Mokykite vaikus apie pavojus – jie turi žinoti, kodėl su kai kuriais daiktais negalima žaisti arba kodėl jų negalima duoti mažesniems vaikams;

Nuotolinio valdymo pultų baterijų dangtelius gerai pritvirtinkite lipnia juosta.

Stoko prie Trento miesto savivaldybė buvo informuota apie tragediją. Tarybos narys Dave‘as Evansas, dirbantis vaikų ir jaunimo reikalų komitete, sakė: „Tai buvo tragiškas nelaimingas atsitikimas mažam vaikui – mintimis šiuo liūdnu laiku esame su šia šeima. Glaudžiai bendradarbiausime su mūsų partneriais, siekdami skleisti žinią apie tokių smulkių baterijų keliamus pavojus, kad tokių dalykų daugiau nebenutiktų.“

Tai – ne pirmas kartas, kai Didžiojoje Britanijoje vaikas miršta ar rimtai susižeidžia, nurijęs tokią smulkią bateriją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų