Vera Brown augino savo dukterėčią LaShairą Boyd nuo tada, kai mirė dukterėčios motina. Kai mirė 29 metų amžiaus L. Boyd, moteris norėjo, kad kūnas būtų kremuotas.
Pelenus per klaidą atidavė nepažįstamam žmogui
Praėjus mėnesiui po laidotuvių ji iš laidojimo namų „Fountain Jordan Shepard Funeral Home“ gavo nerimą keliančių naujienų.
„Kai ji atėjo pasiimti pelenų, sužinojo, kad jie atiduoti kažkokiam nežinomam asmeniui; turiu omenyje, jokių giminaičių, jokių draugų, tiesiog žmogus, kurio vardo niekada net negirdėjo“, – sakė V. Brown advokatas Fredas Benjaminas.
F. Benjaminas pasakojo, kad laidojimo namų atstovai jam pasakė, jog darbuotojas per klaidą perdavė dukterėčios pelenus ten pasirodžiusiai moteriai, tačiau neaišku, ar ta moteris paprašė L. Boyd pelenų, ar kieno nors kito.
„Laidojimo namai sakė, kad kažkas iš užkulisių išėjo ir tiesiog atidavė jai, ir tai tikriausiai buvo klaida, bet jie jau kelias savaites bando surasti pelenus pasiėmusį asmenį, tačiau niekaip negali rasti pelenų“, – teigė jis.
Atskleidė tiesą apie kremavimą
Anksčiau morgo darbuotoja Jordana iš Arizonos valstijos, Tuskano miesto, atskleidė visą tiesą apie kremavimą ir kas lieka po jo. „TikTok“ platformoje ji dalijasi savo vaizdo įrašais, kuriuos pavadino „Morgo TikTok“.
Jordana savo vaizdo įrašuose atskleidė ne vieną paslaptį, kurią ne kiekvienam pavyktų sužinoti. Ji papasakojo, ką reiškia dirbti laidojimo biure, kokias formas reikia užpildyti, kokia įranga naudojama balzamavimui, kur yra laikomi drabužiai ir koks makiažas yra naudojamas.
Jos vaizdo įrašai sulaukė didelio populiarumo – buvo peržiūrimi milijonus kartų. Jordan vaizdo klipuose pabrėžė: „Tai jokiu būdu nėra nepagarba. Tai kremavimo procesas, kurį atlieka laidojimo namai. Tai daroma informaciniais tikslais“.
Viename iš jos populiariausių vaizdo klipų, parodytas kremavimo kambarys. Ji patvirtino, kad šeimos gali paprašyti artimųjų kūnus, patalpintus kambaryje. Taip pat Jordan laidojimo namuose užtikrinama, kad prieš ir po kiekvieno kremavimo kiekviena dalelė nuo naudojamų aparatų būtų nuvalyta.
„Mūsų kremavimo prietaisai būna labai karšti, paprastai įkaista nuo 1400 iki 1600 laipsnių. Tai yra hidraulinis keltuvas, kuriuo padedame į krematoriumą įdėti mirusiuosius, nes jie būna sunkūs. Po to kaulus susmulkiname į pelenus, o čia yra šiek tiek dalelių, likusių po medicininių procedūrų“, – savo vaizdo įrašuose kalba Jordan.
Portalas newsweek.com praneša, kad Jordan nufilmavo mėlyną konteinerį, kuris buvo pilnas metalų. Ji sakė: „Pagal reikalavimus, tai mūsų medicininių atliekų šiukšliadėžė. Nesu medicinos specialistė ir nežinau, iš kokių dalių jos atkeliavo“.
Viename iš įrašų ji pasidalijo keliomis, po kremavimo atlikusiomis dalimis. Mergina spėliojo, kas atliko po kremavimo. Vieni iš spėjimų buvo „titaninis strypas“, „klubo sąnario endoprotezas“, „juosmens sraigtai“ ir „rutuliniai sąnariai“.
Jordan taip pat patvirtino, kad šeimos nariai gali paprašyti šias dalis atgauti po kremavimo. „Išimami tik širdies stimuliatoriai, nes jie gali smarkiai pažeisti krematoriumą“, – pridūrė ji.
Nacionalinė Šiaurės Amerikos kremavimo asociacija patvirtino, kad su chirurginiu metalu jie dažnai susiduria šioje pramonėje. Jų internetinėje svetainėje rašoma:
„Pridedame, kad kremuotuose palaikuose gali būti metalo gabalėlių: šis metalas gali būti iš chirurginių implantų, pavyzdžiui, klubo sąnario endoprotezų, dantų plombų, karsto rankenų ar papuošalų, kurie nebuvo nuimti prieš juos apdorojant (susmulkinant). Metalas paprastai perdirbamas“.
Jordan patvirtino, kad ši praktika naudojama ir laidojimo namuose, kuriuose dirba. Atliekančios dalys vėliau yra nusiunčiamos kompanijai, kuri „išlydo metalą“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!