Kiekvienas, kuris bent sykį nakvojo oro uoste, puikiausiai žino, kokių paslaugų norėtų gauti, tačiau... negauna. Patogios kėdės, geros, bent jau normalios kokybės maistas už normalią kainą (normali čia reiškia ne keturis kartus didesnė nei „išoriniame pasaulyje“), švarūs tualetai, gal netgi dušai ir minkštos sofos. Nėra daug oro uostų, kur galėtum visa tai gauti.
Dažniausiai (ypač pigių avialinijų keleiviams) tenka susirangyti ant grindų ir baugščiai saugoti vienintelį laisvą elektros lizdą, beviltiškai ieškant nemokamo interneto. Jei pasiseka gauti kelias laisvas kėdes – ryte jų kraštus jauti savo šonuose...
„Sleepingintheairports.com“ atliko apklausą, kurie oro uostai yra „draugiškiausi“ nakvynės ieškantiems žmonėms.
Pirmoje vietoje atsidūrė Singapūro Changi, tačiau jis skiriasi nuo kitų taip smarkiai, kad kiti oro uostai sugrupuoti pagal abėcėlę.
Singapūro Changi oro uoste galite įkrauti mobiliojo telefono baterijas, už dyką rengiami turai į miestą. Miegaliams į skrydį nepavėluoti padės kėdėse įtaisyti žadintuvai. Norintiems pajudėti – baseinas, sveikatingumo paslaugos, dideli sodai, specialus kampelis, skirtas pasnausti, ir nemokami filmai. Ko gero, smagu būtų ne tik pernakvoti, bet ir apsigyventi... Be to, oro uostas itin švarus ir ramus. Tad jei jums teks keisti lėktuvus Azijoje – pagalvokite, kur tai padaryti.
Amsterdamo oro uostas atrodo labai jaukus net ir neperėjus patikrinimo. Tačiau nešvaistykite savo laiko – „žolė tikrai žalesnė kitoje pusėje“. Praėjus patikrinimą jūsų laukia patogios kėdės, švarūs tualetai ir dušai. Vaikai laiką gali praleisti žaisdami žaidimų aikštelėje. Tačiau nakvojančius visą naktį perspėjame – saugumo pareigūnai nepripažįsta kompromisų ir pažadins jus, jei tik nuspręs, kad esate įtartinas.
Atėnų oro uoste tvyro prabangos dvasia – tiek viduje, tiek išorėje. Palyginti su kitais Europos oro uostais, Atėnai siūlo švarią aplinką, patogias kėdes bei dušus. Valytojų ekipa – itin didelė, ir visada gali matyti juos zujančius šen ir ten bei kažką valančius. Geras ženklas!
Ouklando Naujojoje Zelandijoje oro uostas – mažas ir jaukus. Kodėl jaukus? Nes jame nedaug pranešimų, trikdančių jūsų ramybę, be to – judančios kėdės, patogios sofos, suoliukai, dušai ir mažas kino teatras. Personalas itin paslaugus ir nusiteikęs padėti. Tačiau yra viena problema – pranešimų apie skrydžius TIKRAI nedaug. Tad pasiimkite žadintuvą...
Iš Helsinkio oro uosto – nors esančio beveik Europos krašte, galima skristi į beveik 120 miestų... Kaip ir kiekviename moderniame oro uoste, rasite nemokamą internetą, švarius dušus bei tualetus. Didžiausias pliusas – tikrai draugiška ir paslaugi komanda. Visi jos nariai kalba puikia anglų kalba, tad dažniausiai net netenka ieškoti informacijos punkto.
Honkongo oro uostas „iš širdies“ varžosi su Singapūru. Tačiau trūkumų dar per akis (kaip įmanoma prilygti tokiai tobulybei?) – kartais kondicionierius dirba taip stipriai, jog galima sušalti, kėdės ne visur patogios, o aplink sukiojasi kišenvagiai. Tačiau pastaraisiais metais čia įrengtos vaikų žaidimo aikštelės, maldos kambariai, nemokamas internetas, masažo kėdės ir švarūs tualetai.
Kvala Lumpūro oro uostas atrodo MILŽINIŠKAS. Ir, tiesa pasakius, ne todėl, kad būtų didesnis nei kiti oro uostai Azijoje, tačiau dėl to, kad jame gerokai mažiau žmonių. Geriausias dalykas jame – 17 eurų asmeniui atsieinanti poilsio vieta. Čia – nemokamas maistas, sofos ir daugybė kitų dalykų, kurių gali prireikti laukiant lėktuvo (minigolfo laukas - išties puiki idėja!). Tarp minusų – mokami dušai ir nepatogios plastikinės kėdės.
Norvegija – jauki šalis, kurioje gyvena malonūs žmonės, besirūpinantys aplinkosauga ir švara. Oslo oro uoste jūs neturite baimintis dėl vagių ir galite ramiai ilsėtis. Suoliukai yra patogūs, šviesos naktį pritemdomos, o personalas – itin paslaugus. Tai, ko gero, daugiau, nei jūs gautumėte nakvynės namuose.
Pasklido gandas, kad Pietų Korėjos sostinės Seulo Incheono oro uostas – ideali vieta nakvynei. Tą liudija daugybė žmonių su miegmaišiais, apklotais ir pagalvėmis, kurie miega VISUR, kur tik papuola. Be to, kėdės čia patogios, internetas už dyką, veikia masažo, vaikų ir žaidimų kambariai.
Dėl Kanados Vankuverio oro uosto nuomonės išsiskiria. Kai kurie giria švarius tualetus, nemokamą internetą ir patogumą. Kiti – skundžiasi triukšmu, bruzdesiu ir ne itin maloniu personalu. Ką gi, kiekvienam dera išbandyti pačiam.