• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Michelle ir Carlas Repperiai prieš šešerius metus priglaudė naminę kiaulę vardu Džekas ir augina ją savo sode. Tačiau neseniai juos pribloškė kaimynų skundas dėl, anot jų, keliamo triukšmo ir nemalonaus kvapo. Dėl to tarp kaimynų užvirė arši kova – jie teigia nebegalintys pakęsti smarvės ir triukšmo.

6

Michelle ir Carlas Repperiai prieš šešerius metus priglaudė naminę kiaulę vardu Džekas ir augina ją savo sode. Tačiau neseniai juos pribloškė kaimynų skundas dėl, anot jų, keliamo triukšmo ir nemalonaus kvapo. Dėl to tarp kaimynų užvirė arši kova – jie teigia nebegalintys pakęsti smarvės ir triukšmo.

REKLAMA

Kaimynystėje įsiplieskė konfliktas dėl, kaip teigiama, „garsiai knarkiančios ir smirdinčios“ kiaulės. Michelle ir Carlas teigia, kad tokie kaltinimai visiška nesąmonė. Nors jų augintinis yra neįprastas – šešerių metų kiaulė.

Dėl sode auginamos kiaulės sukilo kaimynai

44-erių Michelle sako, jog visa kaimynystė myli Džeką, todėl ji buvo šokiruota, kai vienas kaimynas per tvorą šaukė, kad kiaulė esą „šlykšti“, rašoma mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Trijų vaikų mama netrukus gavo laišką iš Pietų Olandijos apygardos tarybos Linkolnšyre, kuriame buvo nurodyta, kad dėl jų mylimo augintinio buvo pateiktas oficialus skundas dėl kvapo ir sukeliamų nepatogumų.

REKLAMA

Visgi Michelle tvirtina, kad Džekas – „švariausias gyvūnas“, kuris kasdien sode miega net iki šešių valandų, o jo „didžiausias skleidžiamas triukšmas – tik knarkimas“.

Mokytojo padėjėja dirbanti Michelle prisipažįsta, kad šeima būtų „sugniuždyta“, jei būtų priversta atsisveikinti su Džeku. Jei skundas būtų nagrinėjamas toliau, jie žada kovoti dėl savo teisės laikyti augintinį.

REKLAMA
REKLAMA

Tarybos atstovai teigia, kad per du vizitus gyvūno laikymo vietoje jokių problemų nebuvo pastebėta, tačiau šeimininkai vis tiek ėmėsi papildomų priemonių triukšmo lygiui mažinti.

Spaldinge (Linkolnšyro grafystė) gyvenanti Michelle sako: „Jis kaip mūsų šuo. Tai tiesiog mūsų augintinis. Kaimynai visada žinojo, kad turime Džeką. Visi jį myli, net atneša jam likučių nuo sekmadienio pietų. Šunis vedžiojantys žmonės visada teiraujasi apie jį. Jis toks švelnus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaimynai skundžiasi dėl kiaulės smarvės ir triukšmo

Visgi praėjusį mėnesį viena kaimynė per tvorą ėmė šaukti ant jos, vadindama kiaulę „triukšminga ir smirdančia“. Michelle pabrėžia, kad Džekas – ramus ir švarus, didžiąją dienos dalį leidžia ilsėdamasis sode:

„Kai buvome išvykę, jis pridarė netvarkos – atsiprašėme už tai. Tačiau vos grįžus išgirdome, kaip pro skylę tvoroje moteris šaukia, kad jis šlykštus ir ji negali patikėti, jog mūsų sode laikoma kiaulė.

REKLAMA

Tačiau mes jį turime jau šešerius metus, o ne porą savaičių. Ji visada žinojo apie Džeką. Per visą šį laiką niekas niekada nesiskundė dėl kvapo ar triukšmo. Kiaulės apskritai yra vieni švariausių gyvūnų.“

Michelle teigia, kad Džekas dienomis miega penkias-šešias valandas, tiesiog šildosi saulėje:

„Viskas, ką jis daro, tai knarkia. Jis toks tylus. Mano vyras jai pasakė: „Užuot šaukusi per tvorą, ateik ir normaliai pasikalbėk“, bet ji tik dar labiau įsisiautėjo. Tada aš tiesiog nuėjau į vidų.“

REKLAMA

Michelle taip pat patikino, kad šeima turi visus reikiamus leidimus laikyti ir vedžioti Džeką. Vis dėlto po incidento ji gavo laišką iš tarybos dėl tariamo triukšmo ir kvapo.

Kaimynai, pasidalinę savo nuomone su vietiniu laikraščiu, teigė, kad „kiaulė daro jų gyvenimą nepakenčiamu“ ir vadino situaciją „tragiška“, skundėsi dėl smarvės.

Michelle atsakė: „Tragedija? Nežinau, ką į tai atsakyti. Jis čia gyvena jau šešerius metus. Liūdniausia, kad viskas pasisuko taip. Jie galėjo tiesiog ateiti ir pasakyti, kad kyla problemų dėl kvapo ar triukšmo, o ne rašyti skundus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turi būti aiškių įrodymų, kad kvapas tikrai jaučiamas. Mano vyras valo kas antrą dieną, visada toje pačioje vietoje. Jis neturi įpročio tuštintis po visą sodą.

Jei tektų jį išvežti, tai būtų kaip atiduoti savo šunį. Mano vyras ir dukros būtų sugniuždytos. Jis yra mūsų šeimos dalis. Mes kovotume, jei kiltų grėsmė jį prarasti.

Norėčiau, kad jie ateitų ir tiesiog su mumis pasikalbėtų. Parašiau elektroninį laišką tarybai ir pakviečiau juos atvykti bei apžiūrėti Džeką. Neturime ko slėpti.“

REKLAMA

Pietų Olandijos apygardos tarybos atstovas patvirtino: „Esame informuoti apie šią situaciją. Susisiekėme su Gyvūnų ir augalų sveikatos agentūra (APHA), kuri patvirtino, kad visos reikalingos licencijos yra galiojančios.

Mūsų pareigūnai du kartus lankėsi vietoje ir nenustatė pažeidimų. Savininkai taip pat ėmėsi veiksmų dėl triukšmo mažinimo bei gavo konsultacijų, kaip stebėti ir fiksuoti kylančias problemas, kad, esant poreikiui, tyrimas galėtų būti tęsiamas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų