Jei trūkčioja akių vokai, tai gali kelti nerimą, tačiau iš tikrųjų tai gana dažnas reiškinys. Eksperto teigimu, yra keletas dalykų, kurie gali tai sukelti, ir yra būdų, kaip užkirsti tam kelią.
„TikTok“ daktaras Younas, dar žinomas slapyvardžiu doctoryoun, kuris socialinėje žiniasklaidos platformoje turi daugiau nei 300 milijonų patiktukų, pripažino, kad toks akių vokų trūkčiojimas gali būti erzinantis.
Jis parodė vaizdo įrašą ir pridūrė, kad taip nutinka daugeliui iš mūsų. Miokimija taip pat vadinami pasikartojantys nevalingi vokų raumenų spazmai dažnai pasireiškia viršutiniame voke. Tačiau tai gali pasireikšti ir viršutiniame, ir apatiniame voke.
Kas sukelia akies voko virpėjimą?
Nors paprastai trūkčiojimas nėra priežastis nerimauti, NHS teigimu, turėtumėte kreiptis į šeimos gydytoją, jei jums yra šie požymiai:
- Jau daugiau nei dvi savaites jaučiate trūkčiojimą;
- Jums trūkčioja daugiau nei vienoje vietoje;
- Pažeista vieta jaučiasi silpna arba sustingusi;
- Manote, kad trūkčiojimą gali sukelti paskirti vaistai.
Nors tikėtina, kad tai nepavojinga, nes NHS teigia, kad „dauguma trūkčiojimų atsiranda ne dėl sveikatos būklės“, tačiau gali būti, kad trūkčiojimas gali būti dėl kokių nors priežasčių. Jei kartu su kitais simptomais jaučiate ir trūkčiojimą, galite kreiptis į šeimos gydytoją. Tai gali būti:
- gerybinis fascikuliacijos sindromas (ilgai trunkantys trūkčiojimai ir mėšlungis, kuriuos sukelia pernelyg aktyvūs nervai);
- distonija (neįprastų būklių, sukeliančių raumenų spazmus, grupė);
- motorinių neuronų liga (neįprasta būklė, sukelianti silpnumą, kuris ilgainiui stiprėja).
Kaip sustabdyti vokų trūkčiojimą?
Kalbėdamas apie gydymo būdus, jis sako, kad žmonės gali pabandyti daugiau miegoti ir sumažinti suvartojamo kofeino kiekį, o jei visa kita nepavyksta, gali padėti botokso injekcijos, skelbiama express.co.uk.
Išvardydamas kitus dalykus, kurie gali būti pagrindinė priežastis, gydytojas teigia, kad taip gali nutikti ir dėl nerimo, nuovargio, streso, dehidratacijos ir netgi dėl magnio trūkumo.
„Drebulys gali atsirasti ir praeiti, bet paprastai po kelių dienų ar savaičių liaujasi. Paprastai jis negydomas, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jam padėtumėte“, – taip pat teigia NHS.
Ką daryti:
- Daug ilsėkitės;
- Pabandykite rasti būdų atsipalaiduoti;
- Tempkite ir masažuokite raumenis, kuriuos kamuoja mėšlungis;
- Stenkitės dėl to nesijaudinti – trūkčiojimas paprastai yra nekenksmingas, o nerimas gali jį dar labiau pabloginti.
Ko geriau nedaryti:
- Negerkite daug kofeino, pavyzdžiui, arbatos ir kavos;
- Negerkite daug alkoholio;
- Nenutraukite paskirto vaisto vartojimo nepasitarę su gydytoju, net jei manote, kad jis gali būti trūkčiojimo priežastimi.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!