miego trūkumas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „miego trūkumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „miego trūkumas“.

Miegate mažiau nei 6 valandas per naktį? Rizikuojate susirgti diabetu

Atliktas tyrimas parodė, kad mažiau nei šešios valandos miego kiekvieną naktį yra susiję su 16 proc. didesne rizika susirgti 2 tipo cukriniu diabetu. Ši tikimybė išliko didesnė net ir tada, kai žmonės sveikai maitinosi, o tai rodo, kad gera mityba negali kompensuoti miego trūkumo. Švedijos mokslininkai, stebėję beveik 250 tūkst.
2024-03-16

Naktimis sunku užmigti? Štai, kas jums padės

Nemigos simptomai vargina beveik 30 proc. vakarų visuomenės gyventojų, kai kur dažnis siekia ir 50-60 proc. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ šeimos gydytoja Julija Skirmantė sako, jog susiduriant su įvairiais miego sutrikimais, gali suprastėti ne tik organizmo veikla, fizinis pajėgumas, bet ir emocinė būsena. Medikė įvardija savipagalbos priemones ir atskleidžia kaip vystyti tinkamą miego higieną.
2022-11-07

Pamirškite blogą savijautą rytais: ekspertė atskleidė, kada geriausia eiti miegoti

Miegas – itin svarbi gyvenimo dalis, kuriai kartais skiriame per mažai laiko, galvojame, kad numigsime kelias valandas ir kitą rytą vėl kibsime į savo darbus. Tačiau svarbu nepamiršti, jog miego metu ne tik pailsime, miegant atsistato kūnas ir smegenys, o ilgą laiką neišsimiegant gali išsivystyti įvairios ligos, tad aukoti miego laiko tikrai neverta.
2022-01-27

Mokslininkai rado priežastį, kodėl senstant mažiau miegame

Dėl akivaizdaus miego trūkumo, kurį patiriame šiais laikais, dažnai kaltinami išmanieji telefonai ir kitos technologijos. Tačiau nauji tyrimai rodo, kad už bemieges naktis turėtume šiek tiek labiau kaltais laikyti savo protėvius. Manoma, kad nuėjimo miegoti ir atsikėlimo skirtumai galimai yra paveikti mūsų protėvių, kurie miegodavo krūmuose, atvirai matomuose plėšrūnams ir kitoms žmonių grupėms, kai tik Saulė nusileisdavo.
2021-04-17

Rado būdą, kaip pajausti girtumo simptomus neišgėrus

Mokslininkai rado būdą, kaip pasijausti girtam, nepavartojus alkoholio ir nesivarginant bendrauti su savo draugais. Skamba įdomiai, ar ne? Na, prieš išpilant savo atsargas į kriauklę ar unitazą, svarbu suprasti, kad tai nėra taip nuostabu, kaip gali pasirodyti iš pradžių. Iš tiesų, jūs tikriausiai jau ne kartą esate taip „apgirtę“, ir jūs tikrai tuo nesimėgavote.
2021-03-14

Prakalbo apie miego trūkumo žalą sveikatai – šiandien gulkitės anksčiau

Dėl ko dažnai vėluojate gultis į lovą? Bandote pabaigti dienos darbus? Na, naujas Mičigano valstijos universiteto tyrimas įrodo, kad to daryti paprasčiausiai nereikėtų. Miego trūkumas kenkia praktiškai visoms organizmo funkcijoms. Jei prastai miegosite susidursite su virškinimo problemomis, širdies sveikatos bėdomis, išaugusia protinių ligų rizika ir visa eile kitų grėsmių, kurių jums tiesiog nereikia. Ir visgi, daugybė žmonių nesilaiko miego režimo.
2019-12-03

Kankina nemiga? Šias gudrybes pabandykite dar šį vakarą

 Reguliarus miego trūkumas verčia mus jaustis išsekusiais net nuo prabudimo. Be to, tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių yra priaugama svorio. Todėl paskaitykite „Brightside“ patarimus, kurių dėka jums pavyks išsimiegoti. Bloga oro temperatūra Nors miegant šiluma yra maloni, tačiau optimali temperatūra kambaryje turėtų būti 15-23 ° C. Sprendimas: miegokite atidarytu langu arba su plonesne antklode.
2018-10-10

Penki požymiai, kad vaikui trūksta miego

Ar jūsų vaikas miega užtektinai? Kartais į šį klausimą tėvams atsakyti keblu. Juk ne tik miegotos valandos atspindi, ar vaikas išsimiegojo. Pasikeitus aplinkai, atmosferai kambaryje ar sunegalavus kartais vaikas pradeda neišsimiegoti per įprastai jo miegui skiriamą laiko tarpą. Miego trūkumą gana patikimai gali parodyti kai kurie kasdieniai vaiko įpročiai ir jo elgesys. 1. Jūsų vaikas automobilyje iškart užmiega.
2014-05-20

Tyrimas: miego trūkumas sukelia negrįžtamus pokyčius smegenyse

Miego trūkumas sukelia negrįžtamus smegenų ląstelių pažeidimus, nustatė JAV mokslininkai. Jų tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „The Journal of Neuroscience“. Pranešama, kad tokia išvada buvo padaryta ištyrus asmenų, kurie kenčia nuo chroniško miego trūkumo, sveikatą. Tarp jų buvo tolimųjų reisų vairuotojai, sargai ir kitų profesijų, reikalaujančių dirbti naktį, atstovai.
2014-03-19

Didžiausi miego priešai

Turbūt yra tekę išgyventi tą stačiai nepakeliamą jausmą, kai negali užmigti. Kai naktį girdi visus pravažiuojančius automobilius, skaičiuoji kelintą kartą visas savo gyvenimo meiles ir dar galybę prisigalvoji visokiausių būdų, kaip priversti save užmigti, bet faktas lieka – tu nemiegi! Ir vienintelis laikas, kai jautiesi ypatingai gerai ir palaimingai yra tos paskutinės sekundės ligi suskamba žadintuvas. Tu pakyli iš lovos negyvas.
2013-08-27
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų