REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
4
Naujausia Neptūno nuotrauka (nuotr. NASA/Instagram)

NASA pasidalino ryškiausia Neptūno planetos ir jo žiedų nuotrauka po daugiau nei 30 metų laikotarpio. Ankstesnis Neptūno vaizdas buvo užfiksuotas NASA „Voyager 2“ praskridimo 1989 metais metu. Dabartinį planetos vaizdą pavyko užfiksuoti James Webb kosminiu teleskopu.

4

NASA pasidalino ryškiausia Neptūno planetos ir jo žiedų nuotrauka po daugiau nei 30 metų laikotarpio. Ankstesnis Neptūno vaizdas buvo užfiksuotas NASA „Voyager 2“ praskridimo 1989 metais metu. Dabartinį planetos vaizdą pavyko užfiksuoti James Webb kosminiu teleskopu.

REKLAMA

Jameso Webbo kosminio teleskopo dėka, šiandien NASA gali didžiuotis nauja, po 30 metų pertraukos, užfiksuota Neptūno ir jo žiedų  nuotrauka. Teleskopas, kurio sukūrimui buvo skirta 10 milijardų dolerių (apie 7,4 milijardų eurų), parodė pirmąjį tolimos planetos vaizdą naujoje vaizdų partijoje.

Teleskopas dėl artimųjų infraraudonųjų spindulių kameros (NIRCam), leido pamatyti ledo planetą naujoje šviesoje, kurią sudaro ryškūs ir siauri žiedai aplink Neptūną. Dėl teleskopo stabilumo ir tikslumo netoli planetos aptiktos silpnesnės „dulkių juostos“.

REKLAMA
REKLAMA

„Praėjo trys dešimtmečiai nuo tada, kai paskutinį kartą matėme šiuos silpnus, dulkėtus žiedus, ir tai yra pirmas kartas, kai juos matome infraraudonųjų spindulių spinduliuose“, – sakė Heidi Hammel, Neptūno planetos sistemos ekspertė ir Webb tarpdisciplininė mokslininkė.

REKLAMA

Teigiama, kad dėl NIRCam kameros, Neptūnas neatrodo mėlynas, kaip buvo matyti ankstesniuose „Voyager 2“ ir Hablo kosminio teleskopo vaizduose.

Taip yra todėl, kad metano dujos stipriai sugeria raudoną ir infraraudonąją šviesą, o dėl to atrodo, kad planetoje yra ganėtinai tamsu esant tokiam artimo infraraudonųjų spindulių bangos ilgiui. Šviesiau yra tik ten, kur susidaro didelio aukščio debesys. Metano ir ledo debesyse yra ryškūs dryžiai ir dėmės, kurie atspindi saulės šviesą, kol ją sugeria metano dujos.

Tritonas – didžiausias Neptūno palydovas

Jameso Webbo teleskopas taip pat užfiksavo septynis iš 14 žinomų Neptūno palydovų. Vienas didžiausių Neptūno palydovų yra Tritonas, o kiti, žinomi šeši palydovai yra: Despina, Galatea, Larissa, Naiad, Proteus ir Thalassa. Iš kitų palydovų Tritonas išsiskiria dėl savo į žvaigždę panašių savybių.

REKLAMA
REKLAMA

Tritonas atspindi vidutiniškai 70 procentų saulės šviesos, kuri patenka į Mėnulį ir kuri gerokai pranoksta Neptūną, nes planetos atmosferą tamsina metano absorbcija.

Tritonas taip pat skrieja aplink ledo planetą neįprasta atgaline orbita, todėl astronomai mano, kad ją sukūrė Neptūno gravitacinė trauka, rašoma mirror.co.uk.

Neptūnas Saulę aplink apskrieja per 164 metus, dėl to astronomas teleskopu nepavyko pastebėti planetos šiaurinio ašigalio. Visgi, iš šios srities buvo matyti sklindantis didelis ryškumas.

Teleskopo užfiksuotoje nuotraukoje buvo matomas anksčiau pastebėtas sūkurys pietiniame ašigalyje, tačiau teleskopas padėjo atskleisti jį supančią „nuolatinę didelių platumų debesų juostą“.

Ateinančiais metais NASA planuoja atlikti ir daugiau Neptūno bei jo palydovo Tritono tyrimų.

Ne,Dievas nesuklydo !!! Žmogui yra duota laisva valia pasirinkti kaip elgtis.Žmoguje rungiasi dvi jėgos-gėris ir blogis.Deja,dažnai nugali blogis,nes žmogui taip lengviau,paprasčiau,o ir malonumų žymiai daugiau.O jei dar kokių....
vis,stebiuosiu.viskuo.kaDIEVAS.sukure.atsistebeti.negaliu.tik.vienur.biski.nuklydo.klaida.zmonyja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų