• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kosmoso agentūra padarė išvadą, kas yra ta keista, į spagečius panaši medžiaga, aptikta Marse, po to, kai šiais metais marsaeigis „Perseverance“ perdavė jos nuotrauką į Žemę.

Kosmoso agentūra padarė išvadą, kas yra ta keista, į spagečius panaši medžiaga, aptikta Marse, po to, kai šiais metais marsaeigis „Perseverance“ perdavė jos nuotrauką į Žemę.

REKLAMA

NASA identifikavo makaronų formos objektą, aptiktą Marso paviršiuje, rašo mirror.co.uk. Keista medžiaga, primenanti spagečius, užfiksuota nuotraukoje, kurią padarė kosmoso agentūros marsaeigis „Perseverance rover“, praėjusiais metais nusileidęs planetos Jezero krateryje.

Nuotrauka, kurią automobilio dydžio marsaeigis pirmą kartą užfiksavo liepos 12-ąją, sukėlė aibę įvairiausių teorijų apie galimą gyvybę Raudonojoje planetoje.

Paaiškino, ką užfiksavo Marse

Tačiau NASA savo tinklaraštyje patvirtino, kad tai yra susmulkinta „Dacron“ tinklo dalis. Buvo padaryta išvada, kad „Dacron“, priklausantis poliesterių šeimai, greičiausiai buvo likęs nuo šiluminės antklodės, naudotos visureigio nusileidimo stadijoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Atrodo, kad šis konkretus tinklelio gabalas buvo smarkiai susmulkintas, o tai rodo, kad jį veikė galingos jėgos“, pažymima tinklaraštyje.

REKLAMA

Marsaeigio patekimo į planetos atmosferą, leidimosi ir nusileidimo (EDL) įrangos nuolaužos yra neišvengiama švelnaus nusileidimo Marse pasekmė, tačiau tai gali būti iššūkis tiems, kurie dirba „Perseverance“ misijoje.

Marsaeigio paskirtis planetoje yra rinkti uolienų ir dirvožemio pavyzdžius, kurie bus pristatyti į Žemę 2030-aisiais. Mėginių analizė galėtų padėti nustatyti, ar Marse yra gyvybės bei ar kada nors jos ten būta.

 

Bando išsiaiškinti, ar Marse yra gyvybė

NASA prieš paleidimą sterilizavo „Perseverance“, kad Marso neužterštų jokiais Žemės mikrobais, tačiau marsaeigių komanda turės naudoti savo sterilizavimo kameras, siekdama užtikrinti, kad į mėginius nepatektų nepageidaujamų medžiagų.

REKLAMA
REKLAMA

Tinklaraštis tęsė: „Mėginių ėmimo komandos taip pat toliau stebės galimus užteršimo šaltinius, kad užtikrintų grąžinto mėginio talpyklos vientisumą“.

Marsaeigis „Perseverance“ praėjusį vasarį „atšventė“ savo jubiliejų Raudonojoje planetoje pirmąsias metines. 2021-ųjų vasario 18 dieną erdvėlaivis, kuriame buvo NASA 2,7 milijardo dolerių vertės robotas, pavadintas „Perseverance“, atsargiai pristatė marsaeigį į tolimąją planetą.

Šis įvykis pažymėjo ambicingas NASA pastangas kruopščiai ištirti, ar Raudonojoje planetoje kada nors būta gyvybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų